Middenvelder Valente langer bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Luciano Valente met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. De 20-jarige middenvelder speelt al tien jaar voor de club uit Groningen, die afgelopen seizoen promoveerde naar de Eredivisie.
Valente doorliep de jeugdopleiding van FC Groningen, voordat hij in augustus 2022 zijn debuut maakte voor het eerste elftal. Hij speelde tot op heden 61 wedstrijden, waarin hij acht treffers maakte.
"Ik heb er na afgelopen seizoen nooit een geheim van gemaakt dat ik graag met FC Groningen de Eredivisie in wil", zei Valente op de site van de club. "De Eredivisie is het niveau waarop ik me dit seizoen wil laten zien. Ik ben trots op en blij met de waardering die ik krijg vanuit de club en blij dat het contract is opengebroken."
FC Groningen werd afgelopen seizoen tweede in de Keuken Kampioen Divisie en keerde daardoor na een jaar afwezigheid terug in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
5 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
13 uur geleden