Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

Taylor miste de laatste duels met Fortuna Sittard en Qarabag door een blessure. Wout Weghorst, Josip Sutalo, James McConnell en Steven Berghuis waren er ook niet bij in Bakoe. Zij ontbreken ook in het thuisduel met Feyenoord. Youri Baas is geschorst.

Feyenoord staat tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 8 punten op het als vierde geklasseerde Ajax dat de laatste drie duels heeft gewonnen. Feyenoord verspeelde donderdag een voorsprong van 1-3 bij het Roemeense FCSB (4-3). "Je kunt beter zoals wij terugkomen van een achterstand dan een voorsprong verspelen", zei Grim. "Maar misschien gebruiken ze die nederlaag wel weer om zich nog meer te motiveren."

Trainer Grim

Kasper Dolberg is pas net hersteld van een blessure maar speelde tegen Qarabag ruim een uur. Grim verwacht dat de Deense spits zondag kan starten. Rayana Bounida mocht niet meedoen tegen de kampioen van Azerbeidzjan omdat hij te laat bij het ontbijt kwam. "Daar hebben we het over gehad. Dus daar heb ik een streep onder gezet", zei de coach die Ko Itakura een matige wedstrijd tegen Qarabag zag spelen. "Maar hij bleef zijn medespelers wel coachen en je kunt niet ieder duel uitstekend spelen."

Ajax is onder Grim anders gaan spelen. De club verdedigt met meer spelers en loert regelmatig op de counter. "Nu moeten we beter op elkaar ingespeeld raken", zei Grim. "Daarmee gaan we keihard aan de slag, maar we spelen ook zeven duels in 21 dagen. Dus tijd om te trainen is er bijna niet. Ik denk dat zondag beide teams voor de winst gaan. Ik verwacht een open wedstrijd met veel kansen."

F-Side

Ajax mist zondag de steun van de fanatieke supporters van de F-Side. De Zuid-tribune achter een van beide doelen blijft leeg omdat de fans van de harde kern van Ajax veel vuurwerk bleven afsteken tijdens het thuisduel met FC Groningen. "Dat is een aderlating", zei Grim. "Ik weet ook als speler hoe belangrijk die tribune voor ons is. Aan de andere kant zijn er nog 45.000 supporters die ons komen steunen."

Grim weet niet of de mogelijkheid bestaat dat hij ook na de winterstop nog trainer van Ajax is. "Daar ben ik nog niet voor gevraagd. Dus daar hoef ik nog niet over na te denken", zei de tijdelijke opvolger van de ontslagen John Heitinga.

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

4 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

7 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

7 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

9 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

11 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

12 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

12 uur geleden