Middenvelder Schouten wil zich nu ook op hoogste niveau laten zien
LONDEN (ANP) - Jerdy Schouten wil zich bij PSV op het hoogste niveau laten zien. De 26-jarige controlerende middenvelder begint woensdag tegen Arsenal aan zijn eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League.
"Ik heb er onwijs veel zin in. In de play-offs tegen Rangers stond er ook aardig wat druk op, maar dit is wel de grootste test tot nu toe. Dat staat buiten kijf", aldus Schouten voorafgaand aan de laatste training in het Emirates Stadium.
PSV nam Schouten de voorbije transferperiode over van Bologna. Met die club speelde hij in vier jaar tijd geen Europese duels. "Ik heb wel topwedstrijden in de Serie A gespeeld, maar de Champions League is toch wat anders. Een beetje gezonde spanning komt er wel bij kijken. We zullen met moed en durf moeten spelen"
Sommige andere spelers van PSV hebben wel Champions League-ervaring. "Wat ze mij hebben verteld? Dat de Champions League-hymne in het echt heel mooi klinkt", aldus Schouten, die hoopt zich in de 'grote' wedstrijden bij PSV in beeld te spelen voor het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
14 uur geleden