Middenvelder Rosario blij met wat vrijere rol bij PSV
DEN HAAG (ANP) - Pablo Rosario had het de voorbije maanden zwaar bij PSV. Bij de middenvelder gingen soms de meest simpele dingen mis en hij leek in weinig nog op de goede speler van begin vorig seizoen, toen hij in de groepsfase van de Champions League op schitterende wijze scoorde tegen Internazionale. Zaterdag won PSV voor het eerst in tijden weer een uitwedstrijd in de eredivisie en Rosario speelde een prima wedstrijd. "Hopelijk kunnen wij deze lijn doortrekken", zei Rosario na de 0-3 bij ADO Den Haag.
'We wisten dat zij compact zouden spelen. De eerste tien minuten speelden zij vrij opportunistisch. Daarna namen wij de wedstrijd over", vervolgde Rosario, die zelf ook een doelpunt had moeten maken.
PSV speelt sinds kort met Ryan Thomas als meest vooruitgeschoven middenvelder. Rosario en Jorrit Hendrix zijn de controleurs. "Ik heb een iets vrijere rol. Ik mag wat meer naar voren. Dat bevalt goed. De afstemming moet juist zijn op het middenveld. We mogen allemaal vrij bewegen", legde Rosario uit.
Aanvoerder Denzel Dumfries was ook tevreden. "Ik denk dat we een goede wedstrijd hebben gespeeld. Als je naar de kansen kijkt, hadden we het veel eerder af moeten maken. Maar ik ben blij hoor. We hebben veel kwaliteiten. Dat heb ik altijd al gezegd. We snakten naar een overwinning, heel lang. Die lijn hebben we na vorige week doorgetrokken en dat moeten we blijven doen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
8 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
9 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
9 uur geleden