Middenvelder Rosario blij met wat vrijere rol bij PSV
DEN HAAG (ANP) - Pablo Rosario had het de voorbije maanden zwaar bij PSV. Bij de middenvelder gingen soms de meest simpele dingen mis en hij leek in weinig nog op de goede speler van begin vorig seizoen, toen hij in de groepsfase van de Champions League op schitterende wijze scoorde tegen Internazionale. Zaterdag won PSV voor het eerst in tijden weer een uitwedstrijd in de eredivisie en Rosario speelde een prima wedstrijd. "Hopelijk kunnen wij deze lijn doortrekken", zei Rosario na de 0-3 bij ADO Den Haag.
'We wisten dat zij compact zouden spelen. De eerste tien minuten speelden zij vrij opportunistisch. Daarna namen wij de wedstrijd over", vervolgde Rosario, die zelf ook een doelpunt had moeten maken.
PSV speelt sinds kort met Ryan Thomas als meest vooruitgeschoven middenvelder. Rosario en Jorrit Hendrix zijn de controleurs. "Ik heb een iets vrijere rol. Ik mag wat meer naar voren. Dat bevalt goed. De afstemming moet juist zijn op het middenveld. We mogen allemaal vrij bewegen", legde Rosario uit.
Aanvoerder Denzel Dumfries was ook tevreden. "Ik denk dat we een goede wedstrijd hebben gespeeld. Als je naar de kansen kijkt, hadden we het veel eerder af moeten maken. Maar ik ben blij hoor. We hebben veel kwaliteiten. Dat heb ik altijd al gezegd. We snakten naar een overwinning, heel lang. Die lijn hebben we na vorige week doorgetrokken en dat moeten we blijven doen."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
1 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden