Middenvelder Reijnders maakt basisdebuut bij AZ
ENSCHEDE (ANP) - Tijjani Reijnders maakt zondag in de Eredivisie zijn debuut in het basiselftal van AZ. De middenvelder doet in de uitwedstrijd tegen FC Twente mee in plaats van de geschorste Fredrik Midtsjø. De 22-jarige Reijnders kwam tot dusverre alleen als invaller in actie.
Naast Midtsjø is ook Bruno Martins Indi geschorst bij AZ. De verdediger had anders ook niet kunnen spelen omdat hij geblesseerd is. Timo Letschert is zijn vervanger. Dani de Wit ontbreekt eveneens bij de Alkmaarders wegens een blessure, die hij vorige week tegen FC Groningen opliep. De Wit miste donderdag ook de uitwedstrijd tegen HNK Rijeka in de Europa League (2-1-verlies).
Zakaria Aboukhlal heeft ook een basisplaats bij AZ. Albert Gudmundsson start op de bank.
Uitgeschakeld
AZ is door het verlies bij Rijeka uitgeschakeld in de Europa League. Vorige week verloor trainer Pascal Jansen, die de ontslagen Arne Slot opvolgde, ook zijn eerste wedstrijd. FC Groningen was te sterk (1-2). Het betekende de eerste nederlaag dit seizoen voor AZ in de Eredivisie.
Opstelling AZ: Bizot; Sugawara, Hatzidiakos, Letschert en Wijndal; Reijnders, Stengs en Koopmeiners; Aboukhlal, Boadu en Karlsson.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
14 uur geleden