Middenvelder Reijnders maakt basisdebuut bij AZ
ENSCHEDE (ANP) - Tijjani Reijnders maakt zondag in de Eredivisie zijn debuut in het basiselftal van AZ. De middenvelder doet in de uitwedstrijd tegen FC Twente mee in plaats van de geschorste Fredrik Midtsjø. De 22-jarige Reijnders kwam tot dusverre alleen als invaller in actie.
Naast Midtsjø is ook Bruno Martins Indi geschorst bij AZ. De verdediger had anders ook niet kunnen spelen omdat hij geblesseerd is. Timo Letschert is zijn vervanger. Dani de Wit ontbreekt eveneens bij de Alkmaarders wegens een blessure, die hij vorige week tegen FC Groningen opliep. De Wit miste donderdag ook de uitwedstrijd tegen HNK Rijeka in de Europa League (2-1-verlies).
Zakaria Aboukhlal heeft ook een basisplaats bij AZ. Albert Gudmundsson start op de bank.
Uitgeschakeld
AZ is door het verlies bij Rijeka uitgeschakeld in de Europa League. Vorige week verloor trainer Pascal Jansen, die de ontslagen Arne Slot opvolgde, ook zijn eerste wedstrijd. FC Groningen was te sterk (1-2). Het betekende de eerste nederlaag dit seizoen voor AZ in de Eredivisie.
Opstelling AZ: Bizot; Sugawara, Hatzidiakos, Letschert en Wijndal; Reijnders, Stengs en Koopmeiners; Aboukhlal, Boadu en Karlsson.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
6 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
7 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
8 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
17 uur geleden