Middenvelder Klaassen geeft Werder Bremen hoop op lijfsbehoud
PADERBORN (ANP/DPA) - Davy Klaassen heeft zijn club Werder Bremen weer hoop gegeven op een langer verblijf in de Bundesliga. De middenvelder had met twee doelpunten een groot aandeel in de uitzege op hekkensluiter Paderborn: 1-5.
"Het zag er misschien makkelijk uit", reageerde Klaassen. "Maar het was heel hard werken. Het belangrijkste is dat we eindelijk een keer onze kansen hebben gegrepen. Dat geeft hoop voor de komende duels."
Werder is nog steeds de nummer voorlaatst van de Bundesliga, maar staat inmiddels in punten gelijk met nummer 16 Fortuna Düsseldorf. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks naar de tweede Bundesliga. De nummer 16 mag na het reguliere seizoen nog duels om promotie en degradatie spelen.
Werder Bremen sluit de reguliere competitie af met wedstrijden tegen Bayern München, Mainz en Köln. De club speelde slechts een seizoen niet in de Bundesliga.
De 27-jarige Klaassen is bezig met zijn tweede seizoen bij Werder, dat hem van Everton overnam. Hij wordt veelvuldig in verband gebracht met een terugkeer naar Ajax, als Donny van de Beek vertrekt. Klaassen wil niet op die geruchten reageren. Hij concentreert zich liever volledig op de strijd tegen degradatie van Werder Bremen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
10 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geleden