Middenvelder Klaassen geeft Werder Bremen hoop op lijfsbehoud
PADERBORN (ANP/DPA) - Davy Klaassen heeft zijn club Werder Bremen weer hoop gegeven op een langer verblijf in de Bundesliga. De middenvelder had met twee doelpunten een groot aandeel in de uitzege op hekkensluiter Paderborn: 1-5.
"Het zag er misschien makkelijk uit", reageerde Klaassen. "Maar het was heel hard werken. Het belangrijkste is dat we eindelijk een keer onze kansen hebben gegrepen. Dat geeft hoop voor de komende duels."
Werder is nog steeds de nummer voorlaatst van de Bundesliga, maar staat inmiddels in punten gelijk met nummer 16 Fortuna Düsseldorf. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks naar de tweede Bundesliga. De nummer 16 mag na het reguliere seizoen nog duels om promotie en degradatie spelen.
Werder Bremen sluit de reguliere competitie af met wedstrijden tegen Bayern München, Mainz en Köln. De club speelde slechts een seizoen niet in de Bundesliga.
De 27-jarige Klaassen is bezig met zijn tweede seizoen bij Werder, dat hem van Everton overnam. Hij wordt veelvuldig in verband gebracht met een terugkeer naar Ajax, als Donny van de Beek vertrekt. Klaassen wil niet op die geruchten reageren. Hij concentreert zich liever volledig op de strijd tegen degradatie van Werder Bremen.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
3 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
6 uur geleden