
Middenvelder Klaassen geeft Werder Bremen hoop op lijfsbehoud
PADERBORN (ANP/DPA) - Davy Klaassen heeft zijn club Werder Bremen weer hoop gegeven op een langer verblijf in de Bundesliga. De middenvelder had met twee doelpunten een groot aandeel in de uitzege op hekkensluiter Paderborn: 1-5.
"Het zag er misschien makkelijk uit", reageerde Klaassen. "Maar het was heel hard werken. Het belangrijkste is dat we eindelijk een keer onze kansen hebben gegrepen. Dat geeft hoop voor de komende duels."
Werder is nog steeds de nummer voorlaatst van de Bundesliga, maar staat inmiddels in punten gelijk met nummer 16 Fortuna Düsseldorf. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks naar de tweede Bundesliga. De nummer 16 mag na het reguliere seizoen nog duels om promotie en degradatie spelen.
Werder Bremen sluit de reguliere competitie af met wedstrijden tegen Bayern München, Mainz en Köln. De club speelde slechts een seizoen niet in de Bundesliga.
De 27-jarige Klaassen is bezig met zijn tweede seizoen bij Werder, dat hem van Everton overnam. Hij wordt veelvuldig in verband gebracht met een terugkeer naar Ajax, als Donny van de Beek vertrekt. Klaassen wil niet op die geruchten reageren. Hij concentreert zich liever volledig op de strijd tegen degradatie van Werder Bremen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Remko Pasveer keert terug onder de lat bij Ajax. De 41-jarige keeper begint om 21.00 uur aan het uitduel met Chelsea. Hij krijgt de voorkeur boven Vítezslav Jaros, die tot zaterdag de eerste doelman van Ajax was.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - PSV'er Anass Salah-Eddine mag uitkomen voor het Marokkaanse elftal. De door Roma aan PSV verhuurde linksback, die afgelopen zomer nog met Jong Oranje op het EK speelde, heeft toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA om voor Marokko uit te komen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA overweegt de opzet voor de kwalificaties van de wereldkampioenschappen en Europese kampioenschappen voetbal te wijzigen. Volgens het Duitse Sport Bild denkt de voetbalbond na over het gebruik van het huidige model voor de Champions League met een leaguefase voorafgaand aan de knock-outfase.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til maakte PSV na de ruime overwinning (6-2) op Napoli in de Champions League een compliment. "De eerste helft moesten we ons nog aanpassen. Na de tegentreffer kwamen we pas op gang. Daarna pakten we ze bij de keel en hebben we niet meer losgelaten. De tweede helft waren we écht goed", sprak de gelegenheidsspits in het Philips Stadion.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten was na afloop van de met 6-2 gewonnen thuiswedstrijd tegen Napoli in de Champions League onder de indruk van zijn elftal. "Dit was een geweldige avond voor ons. In de eerste vijftien minuten hadden we het even lastig, maar daarna hebben we deze pot gedomineerd. We hadden er wel acht kunnen maken. Ik ben echt trots", zei hij.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn derde duel in de Champions League gewonnen. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was thuis met 4-0 te sterk voor Atlético Madrid. De Engelsen maakten in de tweede helft vier doelpunten binnen dertien minuten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in het hoofdtoernooi van de Champions League de eerste zege behaald. De Eindhovenaren maakten voor eigen publiek indruk tegen de Italiaanse kampioen Napoli en wonnen met liefst 6-2. De score had nog hoger kunnen uitvallen.
15 uur geleden