Middenvelder Isco na zes jaar terug in Spaanse selectie
MADRID (ANP/AFP) - Middenvelder Isco keert na zes jaar terug in de Spaanse voetbalselectie. Bondscoach Luis de la Fuente heeft de 33-jarige speler van Real Betis opgeroepen voor het eindtoernooi van de Nations League. Spanje neemt het op 5 juni in Stuttgart in de halve finales op tegen Frankrijk.
Isco heeft een goed seizoen achter de rug bij Betis, waarmee hij woensdag in de finale van de Conference League het Engelse Chelsea treft. "Hij voegt veel toe aan de ploeg", legde De la Fuente uit tijdens een persconferentie.
Isco vertrok in 2022 bij Real Madrid, waar hij geen basisplaats had. Na een jaar Sevilla stapte hij over naar stadgenoot Betis waar hij een sleutelrol vervult in de aanvallende speelstijl van trainer Manuel Pellegrini. "Ik ben trots dat ik weer bij de selectie zit", liet Isco optekenen op de website van zijn club.
De in Nederland geboren verdediger Dean Huijsen behoort ook tot de selectie van De la Fuente, waarin Lamine Yamal, Pedri en Nico Williams de sterspelers zijn.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
4 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
12 uur geleden