Middenvelder Gravenberch langer bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch heeft zijn toekomst aan Ajax verbonden. Het talent heeft overeenstemming bereikt over een nieuw driejarig contract, dat in de zomer van 2023 afloopt. De oude verbintenis van de 18-jarige Amsterdammer liep aan het einde van het volgende seizoen af.
Gravenberch speelt al tien jaar voor Ajax. Hij debuteerde op 16-jarige leeftijd in het eerste elftal tijdens een uitwedstrijd tegen PSV. De middenvelder werd toen de jongste debutant ooit bij de Amsterdammers.
Inmiddels heeft de jeugdinternational veertien duels in het eerste elftal van de recordkampioen van Nederland gespeeld. Gravenberch scoorde driemaal voor het elftal van trainer Erik ten Hag.
Gravenberch onderhandelde bijna een jaar over zijn nieuwe verbintenis. Tijdens die periode las de middenvelder in de media dat hij zou zijn aangeboden bij andere clubs. "Ik dacht: waar zijn jullie mee bezig? Ik voetbal al tien jaar bij Ajax, vanaf de F-jes. Dan ga je Ajax nu toch niet verlaten? Daar heb ik nooit aan gedacht. Ik wil hier slagen. Ik wil met de kampioensschaal op het Museumplein staan."
Gravenberch weet dat hij beter kan dan wat de fans tot nu toe van hem hebben gezien. "Ik moet zorgen dat ik bij de beste spelers hoor. Dan stelt de trainer me wel op", zegt hij. "Maar ik moet vooral mezelf zijn. Ik heb te veel naar andere mensen geluisterd. Iemand zei dit, iemand zei dat. Wat ik beter moet doen op het veld en zo. Ik ben daar helemaal klaar mee. Ik moet luisteren naar mezelf en weet wat ik kan en moet doen."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
9 uur geleden