Middenvelder Gravenberch langer bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch heeft zijn toekomst aan Ajax verbonden. Het talent heeft overeenstemming bereikt over een nieuw driejarig contract, dat in de zomer van 2023 afloopt. De oude verbintenis van de 18-jarige Amsterdammer liep aan het einde van het volgende seizoen af.
Gravenberch speelt al tien jaar voor Ajax. Hij debuteerde op 16-jarige leeftijd in het eerste elftal tijdens een uitwedstrijd tegen PSV. De middenvelder werd toen de jongste debutant ooit bij de Amsterdammers.
Inmiddels heeft de jeugdinternational veertien duels in het eerste elftal van de recordkampioen van Nederland gespeeld. Gravenberch scoorde driemaal voor het elftal van trainer Erik ten Hag.
Gravenberch onderhandelde bijna een jaar over zijn nieuwe verbintenis. Tijdens die periode las de middenvelder in de media dat hij zou zijn aangeboden bij andere clubs. "Ik dacht: waar zijn jullie mee bezig? Ik voetbal al tien jaar bij Ajax, vanaf de F-jes. Dan ga je Ajax nu toch niet verlaten? Daar heb ik nooit aan gedacht. Ik wil hier slagen. Ik wil met de kampioensschaal op het Museumplein staan."
Gravenberch weet dat hij beter kan dan wat de fans tot nu toe van hem hebben gezien. "Ik moet zorgen dat ik bij de beste spelers hoor. Dan stelt de trainer me wel op", zegt hij. "Maar ik moet vooral mezelf zijn. Ik heb te veel naar andere mensen geluisterd. Iemand zei dit, iemand zei dat. Wat ik beter moet doen op het veld en zo. Ik ben daar helemaal klaar mee. Ik moet luisteren naar mezelf en weet wat ik kan en moet doen."
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
11 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
16 uur geleden