Middenvelder De Wit transfervrij van AZ naar VfL Bochum
ALKMAAR (ANP) - Dani de Wit verhuist transfervrij van AZ naar VfL Bochum. De 26-jarige middenvelder tekende een contract tot medio 2028 bij de nummer 14 van de Bundesliga van vorig seizoen.
"Ik kan bijna niet wachten om hier bij VfL Bochum te beginnen en in dit stadion voor de fans te spelen", zei De Wit op de site van de Duitse club. "De club, de fans, het stadion, dit alles heeft ervoor gezorgd dat ik voor VfL heb gekozen. De Bundesliga is altijd een droom geweest, een van de topcompetities voor mij. Dat is het niveau waarop ik mezelf in de toekomst wil bewijzen. Ik zal alles geven zodat we zo hoog mogelijk eindigen."
De Wit doorliep de jeugdopleiding bij Ajax en speelde vijf competitiewedstrijden voor de hoofdmacht. Hij vertrok in 2019 naar AZ, waar hij in totaal tot 188 duels kwam. Afgelopen seizoen tekende hij voor tien treffers in 32 competitiewedstrijden voor de nummer 4 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden