Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middenvelder De Wit roemt altijd aanwezige strijdlust bij AZ

Middenvelder De Wit roemt altijd aanwezige strijdlust bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Opgelucht verliet Dani de Wit na de zwaarbevochten zege van AZ op Viktoria Plzen (3-1) het veld van het nagenoeg lege stadion van zijn club uit Alkmaar. "Dit was echt door het oog van de naald", concludeerde hij. "Ik win liever anders, maar ben wel erg blij. We willen namelijk naar de Champions League."

De weg naar de koningsklasse van het Europese clubvoetbal is nog steeds lang voor AZ, met een duel in de derde voorronde en eventueel nog een confrontatie in de play-offs. Benfica, AA Gent of Dinamo Kiev is op 15 of 16 september de volgende Europese tegenstander van de tweevoudig landskampioen uit Alkmaar. "Dan zal het al echt veel beter moeten", erkende De Wit.

AZ blijft altijd vechten, zeggen spelers en trainer vaak als er in de slotfase nog is gescoord. "Dat is geen cliché, we geven gewoon nooit op", benadrukte De Wit voordat hij erkende dat een nederlaag tegen het Tsjechische Viktoria Plzen wel heel dichtbij was. De ingevallen Ferdy Druijf versierde in de laatste seconde van de blessuretijd een strafschop, die Teun Koopmeiers zoals bijna altijd benutte (1-1). Vervolgens sloeg de ingevallen Albert Gudmundsson met twee treffers toe in de verlenging.

Slim versierde penalty

"Ferdy versierde die strafschop heel slim", zei de 22-jarige De Wit. "En Albert heeft zich van zijn beste kant laten zien. Hij speelde de hele voorbereiding vanwege die spierblessure van Stengs. Maar Calvin kon beginnen en dan is het niet raar dat de trainer voor hem kiest. Al miste hij duidelijk ritme, maar dat is niet raar als je bijna zes maanden zelfs geen oefenduel hebt gespeeld. Bij de pakken neerzitten helpt nooit. Dat deed Gudmundsson ook niet. Hij heeft gevochten en ons geholpen."

AZ mag door de zege op Viktoria Plzen komend seizoen in het slechtste geval aan de groepsfase van de Europa League deelnemen. Ook Ajax (Champions League ) en Feyenoord (Europa League) zijn al verzekerd van Europees voetbal tot en met december. "Maar wij willen nu natuurlijk meer", stelde De Wit die met Ajax kennis maakte met de pracht en praal van de Champions League. Hij mocht zelfs invallen in het sensationele uitduel met Real Madrid in de achtste finales (1-4).

Toeschouwers waren niet welkom in het stadion van AZ omdat de confrontatie maar over een duel ging en de UEFA thuisvoordeel zo veel als mogelijk wil voorkomen. Na het laatste fluitsignaal stonden er wel fans voor de hoofdingang. Zij scandeerden namen van spelers, ook die van De Wit. Ze staken ook zo veel vuurwerk af dat binnen in het stadion het brandalarm minutenlang afging. De Wit genoot zichtbaar. "Maar we moeten de komende weken nog veel finetunen", zei hij ook.

Meer uit Voetbal

FC Volendam moet vakken sluiten voor eerste thuisduel Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.

56 minuten geleden
Mertens meldt einde voetbalcarrière in video aan oud-ploeggenoot

ISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.

3 uur geleden
Manchester City na zege op Al-Ain naar achtste finales WK clubs

ATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.

5 uur geleden
Trainer Chivu en De Vrij winnen met Inter op WK voor clubs

SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).

1 dag geleden
Mbappé mist ook tweede duel van Real Madrid op WK voor clubs

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.

1 dag geleden
Bondscoach Reiziger zag Jong Oranje vechten als leeuwen

ZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."

1 dag geleden
Matchwinnaar Poku: die bal moest er gewoon in

ZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).

1 dag geleden