Middenvelder Clasie vanwege knieproblemen niet bij Oranje
ZEIST (ANP) - Jordy Clasie heeft zich met knieklachten afgemeld voor de komende vier duels van het Nederlands elftal in de Nations League met België, Wales, Polen en opnieuw Wales. "Ik heb de bondscoach afgelopen woensdag gebeld en verteld dat ik al twee maanden problemen met een knie heb", zei hij.
Clasie had zondag een basisplaats bij AZ voor de return van de finale van de play-offs om Europees voetbal tegen Vitesse (6-1). "Maar ik moet nu voor mezelf en mijn lichaam kiezen", zei hij bij ESPN. "Ik vind het jammer om er niet bij te zijn. Maar ik denk dat dit de juiste keuze voor mezelf is."
Clasie verklapte dat hij was geselecteerd door Louis van Gaal als hij zich niet had afgemeld. Waarschijnlijk heeft de bondscoach na het telefoontje van de middenvelder van AZ voor Jerdy Schouten gekozen. De middenvelder van Bologna meldt zich maandag voor het eerst bij Oranje.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
18 uur geleden