Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelkoop kreeg kippenvel van Oranje-publiek en nummer 1 Koolhof

Middelkoop kreeg kippenvel van Oranje-publiek en nummer 1 Koolhof

AMSTELVEEN (ANP) - Matwé Middelkoop hoopt dat hij het beste jaar uit zijn loopbaan op de Daviscup Finals van een passend slot kan voorzien. Aan de zijde van Wesley Koolhof, de kersverse nummer 1 van de wereld in het dubbelspel, hoopt hij de Nederlandse ploeg in Málaga aan de beslissende punten te kunnen helpen.

Het kippenvel stond naar eigen zeggen op zijn armen toen hij half september in Glasgow tegenover tennisgrootheid Andy Murray en diens partner Joe Salisbury stond. In een volle arena, gevuld met uitzinnige fans, speelde de inmiddels 39 jaar oude Middelkoop zijn beste tennis.

"Ik ben een echte showspeler en ik hou ervan om naar het publiek te blèren. Dan kom ik los. Echt waar, spelen voor een vol stadion en met fans die je onvoorwaardelijk blijven steunen, dat is met niets anders te vergelijken. Stiekem denk ik er nog steeds weleens aan terug", aldus Middelkoop.

Glasgow

"Dit jaar heb ik het ABN AMRO-toernooi gewonnen en in de halve finales van een grandslamtoernooi gestaan. Maar als ik aan 2022 denk, dan komt toch als eerste de Daviscup in Glasgow naar boven. Daviscup is uniek en daar wil je de beste versie van jezelf laten zien. Er komen bijzondere krachten omhoog. Als je normaal geen zin hebt, dan heb je alleen jezelf ermee, maar in de Daviscup speel je voor je land."

Middelkoop vormt in het landentoernooi sinds kort een vast koppel met Koolhof, nu ruim een week de beste dubbelspeler ter wereld. "Ik vond het zo mooi dat hij de nummer 1 werd en kreeg er echt kippenvel van toen ik het nieuws hoorde. Ten koste van mij stelde hij die positie op het masterstoernooi van Parijs veilig en dat wist ik op dat moment niet eens. Dat maakte het plaatje voor mij compleet", aldus de mondiale nummer 22.

Dubbelspel

"We zijn samen begonnen in het dubbelspel en ik weet nog goed dat we in het begin hotelkamers moesten delen omdat we geen euro meer hadden. Met onze eerste titel wonnen we 220 dollar en kijk waar we nu staan. Nu halen we miljoenen binnen. Ik heb hem na het bereiken van die mijlpaal ook een mooi berichtje gestuurd, waar ik echt de tijd voor heb genomen. Het was voor mij geen verrassing, want Wesley heeft iets bijzonders. Hij heeft 'special eyes' en ziet gewoon hoe iedereen staat en kan als geen ander stappen vooruitdenken."

Middelkoop hoopt, samen met zijn oude dubbelpartner, dinsdag tegen Australië al meteen van waarde te kunnen zijn. "Het is een unieke positie waarin we met z'n allen zitten en een kwartfinaleplaats is nog niet vaak voorgekomen. Ik zie dit als een echt serieuze kans. Want als we de Verenigde Staten, Engeland en Kazachstan kunnen pakken, dan kunnen we elk team verslaan."

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

18 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

18 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

20 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

20 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

21 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

22 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

22 uur geleden