Middelkoop en Haase winnen in dubbelspel Ahoy van titelhouders
ROTTERDAM (ANP) - Matwé Middelkoop en Robin Haase hebben in de openingsronde van het dubbelspeltoernooi van het ABN AMRO World Tennis Tournament titelhouders Mate Pavic en Nikola Mektic uit Kroatië uitgeschakeld. Het Nederlandse duo won met 7-6 (7) 7-5.
Pavic en Mektic zijn de twee beste dubbelspelers van dit moment. Ze pakten vorig jaar de dubbeltitel op Wimbledon. Op het ABN AMRO-toernooi waren ze in 2021 in de finale te sterk voor de Duitser Kevin Krawietz en Horia Tecau uit Roemenië.
"We hebben heel goed gespeeld en winnen van de nummer 1 van de wereld, dat is gewoon geweldig. Vorig jaar hebben zij bijna alles gewonnen", aldus Haase, die vorig jaar met Middelkoop nog verloor van Pavic en Mektic. "Vorig jaar speelden we niet eens zo slecht, maar voelde het toch alsof we vrij kansloos waren. We hadden nu een goed strijdplan."
Middelkoop en Haase zijn met een wildcard toegelaten tot het dubbelspeltoernooi. Ze vormden in het verleden een vast koppel samen en wonnen in 2018 drie dubbeltitels.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
6 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
11 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
12 uur geleden