Middelkoop en Haase winnen in dubbelspel Ahoy van titelhouders
ROTTERDAM (ANP) - Matwé Middelkoop en Robin Haase hebben in de openingsronde van het dubbelspeltoernooi van het ABN AMRO World Tennis Tournament titelhouders Mate Pavic en Nikola Mektic uit Kroatië uitgeschakeld. Het Nederlandse duo won met 7-6 (7) 7-5.
Pavic en Mektic zijn de twee beste dubbelspelers van dit moment. Ze pakten vorig jaar de dubbeltitel op Wimbledon. Op het ABN AMRO-toernooi waren ze in 2021 in de finale te sterk voor de Duitser Kevin Krawietz en Horia Tecau uit Roemenië.
"We hebben heel goed gespeeld en winnen van de nummer 1 van de wereld, dat is gewoon geweldig. Vorig jaar hebben zij bijna alles gewonnen", aldus Haase, die vorig jaar met Middelkoop nog verloor van Pavic en Mektic. "Vorig jaar speelden we niet eens zo slecht, maar voelde het toch alsof we vrij kansloos waren. We hadden nu een goed strijdplan."
Middelkoop en Haase zijn met een wildcard toegelaten tot het dubbelspeltoernooi. Ze vormden in het verleden een vast koppel samen en wonnen in 2018 drie dubbeltitels.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
11 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
13 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
16 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
17 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
17 uur geleden