Middelbare scholieren krijgen uitslag eerste tijdvak eindexamens
DEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren die eindexamen hebben gedaan, krijgen donderdag te horen of ze in één keer zijn geslaagd. Om dat te vieren hijst onderwijsminister Arie Slob in Utrecht de vlag, samen met scholierenorganisatie LAKS.
In totaal doen bijna 200.000 middelbare scholieren dit jaar eindexamen. Vanwege de coronapandemie is het tijdschema aangepast. De toetsen zijn verdeeld over drie tijdvakken. De uitslag van het eerste tijdvak wordt donderdag bekendgemaakt.
Het tweede tijdvak begint op 14 juni. Leerlingen mogen ervoor kiezen een eindexamen pas in dat tweede tijdvak voor het eerst te doen. Anderen kunnen in het tweede tijdvak al beginnen aan de herkansingen van de vakken uit het eerste tijdvak. De uitslagen uit de tweede fase volgen op 2 juli. Van 6 tot en met 9 juli zijn de laatste herkansingen en op 15 juli horen de laatste leerlingen of ze geslaagd zijn.
PostNL meldde dinsdag dat de examenpost van twaalf scholen is vertraagd of vermist. Woensdag werd bekend dat de examens van negen scholen alsnog zijn bezorgd en dat van ongeveer 150 leerlingen van drie scholen de examens nog zoek zijn. Die 150 scholieren hoeven niet opnieuw examen te doen. Slob heeft besloten dat zij het resultaat na de eerste nakijkronde mogen laten meetellen. Dit eerste resultaat is al wel vastgelegd. Eindexamens worden eerst door de eigen docent van een leerling nagekeken en vervolgens opgestuurd voor een tweede correctieronde.
Meer uit Binnenland
WOERDEN (ANP) - Loodgieters, dakdekkers en rioolservicebedrijven krijgen het de komende dagen extra druk nu de temperaturen weer gaan oplopen. Techniek Nederland verwacht dat de dooi tot veel problemen met dakgoten, waterleidingen en rioleringen zal leiden. "In veel gevallen wordt de schade door vorst en sneeuw pas zichtbaar wanneer het gaat dooien", zegt een woordvoerder. "Zonder tijdige controle kan dit leiden tot lekkages, waterschade en hoge herstelkosten."
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
12 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
12 uur geleden