Middelbare scholieren krijgen uitslag eerste tijdvak eindexamens
DEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren die eindexamen hebben gedaan, krijgen donderdag te horen of ze in één keer zijn geslaagd. Om dat te vieren hijst onderwijsminister Arie Slob in Utrecht de vlag, samen met scholierenorganisatie LAKS.
In totaal doen bijna 200.000 middelbare scholieren dit jaar eindexamen. Vanwege de coronapandemie is het tijdschema aangepast. De toetsen zijn verdeeld over drie tijdvakken. De uitslag van het eerste tijdvak wordt donderdag bekendgemaakt.
Het tweede tijdvak begint op 14 juni. Leerlingen mogen ervoor kiezen een eindexamen pas in dat tweede tijdvak voor het eerst te doen. Anderen kunnen in het tweede tijdvak al beginnen aan de herkansingen van de vakken uit het eerste tijdvak. De uitslagen uit de tweede fase volgen op 2 juli. Van 6 tot en met 9 juli zijn de laatste herkansingen en op 15 juli horen de laatste leerlingen of ze geslaagd zijn.
PostNL meldde dinsdag dat de examenpost van twaalf scholen is vertraagd of vermist. Woensdag werd bekend dat de examens van negen scholen alsnog zijn bezorgd en dat van ongeveer 150 leerlingen van drie scholen de examens nog zoek zijn. Die 150 scholieren hoeven niet opnieuw examen te doen. Slob heeft besloten dat zij het resultaat na de eerste nakijkronde mogen laten meetellen. Dit eerste resultaat is al wel vastgelegd. Eindexamens worden eerst door de eigen docent van een leerling nagekeken en vervolgens opgestuurd voor een tweede correctieronde.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Volgens voormalig zorgminister Hugo de Jonge was het bestrijden van het coronavirus belangrijker dan de schade die ontstond door de maatregelen die daarvoor werden getroffen. "Het ging over vraagstukken van leven en dood en dat moet het zwaarst wegen", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hugo de Jonge was als minister van Volksgezondheid veeleisend tijdens de coronapandemie. Tijdens de kerstvakantie van 2020 werkten hij en "honderden medewerkers" van zijn ministerie iedere dag. "Mensen hebben zich echt binnenstebuiten gewerkt."
56 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Elf dagen na de voetbalwedstrijd waarbij Feyenoord-supporters vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur, heeft de politie nog geen aanhoudingen verricht. Zeven mensen uit het vak van Cambuur raakten op 23 augustus gewond door het vuurwerk. Dinsdag na het incident maakte de politie bekend camerabeelden te bestuderen om mogelijke daders te kunnen opsporen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zeven weken is in Nederland geen sprake meer van een landelijk watertekort. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft na overleg binnen het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer ook Rijkswaterstaat en de waterschappen zitten, besloten om de situatie af te schalen van een 'feitelijk watertekort' naar een 'dreigend watertekort'. Regionaal blijven in diverse gebieden wel droogtemaatregelen van kracht.
1 uur geledenHOORN (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Hoorn is overleden nadat hij werd aangereden door een auto, meldt de politie. Het kind fietste op de Rijnweg in de Noord-Hollandse plaats toen hij woensdag rond 14.30 uur door het voertuig werd geraakt. Hij overleed in het ziekenhuis.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) gaat "onverminderd door" met de "strijd voor ons voortbestaan". Dat heeft omroepdirecteur Peter Vlemmix gemeld aan het ANP. De aanleiding is de brief van het Commissariaat voor de Media aan de minister, waarin staat dat ze de erkenning van de omroep kan intrekken. Volgens de toezichthouder is daar voldoende aanleiding voor.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is woensdag een 18-jarige man aangehouden die een vuurwapen bij zich had. Dat maakt de Koninklijke Marechaussee donderdag bekend. Het wapen werd aangetroffen in zijn nektas. De verdachte zit nog vast.
2 uur geleden