Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelbare scholieren beginnen aan tweede ronde van eindexamens

Middelbare scholieren beginnen aan tweede ronde van eindexamens

DEN HAAG (ANP) - Op vele duizenden plekken in Nederland hangt de vlag al buiten voor scholieren die zijn geslaagd voor hun eindexamens, maar nog niet overal is het feest. Op maandag begint de tweede examenronde, voor middelbare scholieren die hun diploma nog moeten halen.

Het zogeheten tweede tijdvak begint maandag met muziek en natuur- en scheikunde op het vmbo. Havisten doen dan eindexamen muziek en aardrijkskunde. Voor vwo'ers staan filosofie en Nederlands op het programma. Het tweede tijdvak duurt tot volgende week vrijdag, 24 juni.

Sommige scholieren doen in het tweede tijdvak hun herkansingen van vakken uit de eerste ronde. Anderen kunnen dan hun eerste poging voor een vak doen. Voor hen zijn de herkansingen in het derde tijdvak van 5 tot en met 8 juli. Scholieren krijgen de laatste jaren meer ruimte om hun eindexamens zelf in te plannen, omdat hun voorbereiding in de war is geschopt door alle maatregelen op scholen om verspreiding van het coronavirus te beperken.

Ongeveer 92.000 vmbo'ers, bijna 55.000 havo-leerlingen en bijna 41.000 vwo'ers doen dit jaar eindexamen. Hoeveel van hen geslaagd zijn wordt pas in het najaar bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Positieve test Canadese passagier Hondius bevestigd

VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.

5 uur geleden
Joodse koepel ontstemd over bestuurders bij Nakba-herdenkingen

AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".

8 uur geleden
WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

13 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

13 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

14 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

15 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

15 uur geleden