Middelbare scholieren beginnen aan tweede ronde van eindexamens
DEN HAAG (ANP) - Op vele duizenden plekken in Nederland hangt de vlag al buiten voor scholieren die zijn geslaagd voor hun eindexamens, maar nog niet overal is het feest. Op maandag begint de tweede examenronde, voor middelbare scholieren die hun diploma nog moeten halen.
Het zogeheten tweede tijdvak begint maandag met muziek en natuur- en scheikunde op het vmbo. Havisten doen dan eindexamen muziek en aardrijkskunde. Voor vwo'ers staan filosofie en Nederlands op het programma. Het tweede tijdvak duurt tot volgende week vrijdag, 24 juni.
Sommige scholieren doen in het tweede tijdvak hun herkansingen van vakken uit de eerste ronde. Anderen kunnen dan hun eerste poging voor een vak doen. Voor hen zijn de herkansingen in het derde tijdvak van 5 tot en met 8 juli. Scholieren krijgen de laatste jaren meer ruimte om hun eindexamens zelf in te plannen, omdat hun voorbereiding in de war is geschopt door alle maatregelen op scholen om verspreiding van het coronavirus te beperken.
Ongeveer 92.000 vmbo'ers, bijna 55.000 havo-leerlingen en bijna 41.000 vwo'ers doen dit jaar eindexamen. Hoeveel van hen geslaagd zijn wordt pas in het najaar bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
7 uur geleden