Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelbare scholen vanaf volgende week open, avondklok blijft nog

Middelbare scholen vanaf volgende week open, avondklok blijft nog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de middelbare scholen vanaf volgende week in elk geval deels openen, maar de avondklok blijft nog wel in stand. Dat heeft het kabinet zondag besproken op het Casthuis, vertellen ingewijden. Op welke manier het voortgezet onderwijs open gaat, is nog niet duidelijk.

De avondklok wordt verlengd omdat het kabinet de maatregel nodig denkt te hebben om "ruimte te creëren" voor andere versoepelingen. Hoe die er precies uit gaan zien, is nog niet duidelijk. Wel wil het kabinet verantwoordelijkheid weer bij de burger leggen. Nederlanders moeten zich vooral goed aan de basisregels houden. Versoepelingen worden na enkele weken misschien weer teruggedraaid als blijkt dat de besmettingen weer flink oplopen. Als bijvoorbeeld kappers hun deuren weer mogen openen, zal dat alleen onder deze voorwaarden gebeuren.

De komende dagen zal worden gekeken naar de manier waarop middelbare scholen weer open kunnen. Een optie die al langer op tafel ligt, is dat per dag slechts een aantal klassen fysiek naar school gaat. Op dinsdag valt hier een officieel besluit over. Die dag komen de betrokken bewindspersonen bij elkaar voor corona-overleg dat zal worden gevolgd door een persconferentie van premier Mark Rutte en Hugo de Jonge.

Meer uit Binnenland

Vakbonden staken ondanks verzachten bezuiniging sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De geplande acties en stakingen van de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid gaan door. Dat laten FNV en CNV weten. Het minderheidskabinet heeft de miljardenbezuiniging grotendeels uit de boeken gehaald, bevestigden Haagse bronnen aan het ANP na een bericht van RTL Nieuws. Maar dat is voor de vakbonden onvoldoende. "Aan ons ultimatum is niet voldaan. Daarom gaan we door met onze acties. We zien dat het kabinet beweegt, en dat laat zien dat actievoeren zin heeft", zegt FNV-voorzitter Hans Spekman.

4 minuten geleden
Aanhoudingen op A73 en A76 na schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij politieacties aan het einde van de ochtend op de snelwegen A73 en A76 zijn diverse aanhoudingen verricht. Die aanhoudingen houden verband met het lopende onderzoek naar de schietpartij in Overasselt, meldt de politie. Om hoeveel aanhoudingen het gaat, deelt de politie nog niet.

1 uur geleden
Van Weel over schietpartij Overasselt: dit tolereren we niet

DEN HAAG (ANP) - "Dit geweld tolereren we niet", reageert justitieminister David van Weel op X op de schietpartij in Overasselt waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten. Op beelden die De Telegraaf heeft gepubliceerd is een grote groep bewapende mannen te zien die 's nachts door de plaats liep.

2 uur geleden
Gewonde agenten schietpartij Overasselt zijn buiten levensgevaar

OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.

3 uur geleden
Politie verricht 'groot aantal' aanhoudingen in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

3 uur geleden
Veel politie en hulpdiensten aanwezig in Overasselt

DEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.

3 uur geleden
Boswijk roept EU-landen op snel Patriots aan Oekraïne te leveren

WICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."

4 uur geleden