Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelbare scholen sluiten deuren

Middelbare scholen sluiten deuren

DEN HAAG (ANP) - Een nog onduidelijk aantal middelbare scholen sluit de deuren in verband met het nieuwe coronavirus. Dat bevestigt de VO-raad, een organisatie van scholen in het voortgezet onderwijs. "Maar er zijn meer scholen die open blijven dan er dicht gaan."

De meeste scholen volgen volgens een zegsman keurig alle raadgevingen van het RIVM om besmetting te voorkomen. Middelbare scholen mogen zelf kiezen of ze sluiten in verband met de veiligheid. Het sluiten van instellingen voor voortgezet onderwijs levert ook weinig problemen op voor het thuisfront. Ouders hoeven voor de 12-plussers immers niet of nauwelijks opvang te regelen.

Volgens de NOS sluiten Het Baarnsch Lyceum, het Griftlandcollege in Soest en de Waldheimmavo in Baarn maandag. Het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam gaat de meivakantie al houden vanaf maandag. De school wil niet " laks omgaan met de vele risico’s die het grootschalig samenkomen met zich meebrengt. Het is niet voor niets dat bedrijven door het hele land hun werknemers oproepen vooral thuis door te werken. De mensen op onze school zijn minstens net zoveel waard als zij. Er moet dan ook meer gebeuren dan nu is aangekondigd."

Meer uit Binnenland

EU-doel 2030 voor daling van luchtvervuilende stoffen nu gehaald

DEN HAAG (ANP) - Onder meer door schonere auto's is de Nederlandse uitstoot van luchtvervuilende stoffen afgelopen jaar gedaald tot onder het plafond dat de Europese Unie heeft afgesproken voor 2030. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) deelt dinsdag de cijfers die laten zien dat de uitstoot van stikstofoxiden en fijnstof nog iets verder is gedaald.

1 uur geleden
Maatregelen tegen verontreiniging Maas zijn niet toereikend

MAASTRICHT (ANP) - De huidige maatregelen om het water van de Maas te beschermen tegen schadelijke stoffen zijn niet toereikend. Drinkwaterbedrijven moeten nog te vaak de inname van Maaswater staken omdat het verontreinigd is. Dat komt naar voren uit een rapport van RIWA-Maas, de vereniging van Nederlandse drinkwaterbedrijven die gebruikmaken van de Maas.

3 uur geleden
Gewonde bij woningoverval in Giethoorn

GIETHOORN (ANP) - De bewoner van een woning aan de Jan van Nassauweg in Giethoorn is maandagavond gewond geraakt tijdens een overval op zijn woning. De politie Overijssel meldt op X dat er geschoten werd. De bewoner moest voor zijn verwondingen naar het ziekenhuis, maar is buiten levensgevaar.

7 uur geleden
Opening academisch jaar bij UvA gestopt na protest

AMSTERDAM (ANP) - De opening van het academische jaar bij de Universiteit van Amsterdam (UvA) is maandag gestopt na een pro-Palestijns protest in de zaal. De demonstranten bleven scanderen. Mensen verlieten de bijeenkomst in de Oude Lutherse kerk aan het Singel in het centrum van Amsterdam. Het verdere programma ging niet door.

13 uur geleden
Code geel in noorden om onweersbuien met hagel

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor onweersbuien in het noorden van het land. In de provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt tot het eind van de middag code geel. Plaatselijk kan ook hagel vallen.

15 uur geleden
OM: identiteit verdachte doden Lisa nog niet 100 procent zeker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft nog niet met "100 procent zekerheid vastgesteld" wie de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is en waar hij vandaan komt. De 22-jarige man heeft een verklaring afgelegd, maar het OM kan deze niet verifiëren, omdat hij geen papieren heeft. Justitie heeft informatie gevraagd aan verscheidene landen, onder meer aan Nigeria.

16 uur geleden
Verdachte doden Lisa blijft langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die wordt verdacht van het doden van de 17-jarige Lisa vorige maand en een verkrachting zit zeker negentig dagen langer vast. Dit meldt de rechtbank in Amsterdam.

16 uur geleden