Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelbare scholen positief over verbod mobieltjes in de les

Middelbare scholen positief over verbod mobieltjes in de les

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er pas vanaf 1 januari een landelijk verbod is op het gebruik van mobiele telefoons in de les, zijn er al verschillende middelbare scholen die zo'n verbod hanteren. Hoe ze hier invulling aan geven, verschilt per school, blijkt uit een rondgang.

Het Calvijn College, met zeven locaties in Zeeland, is al sinds augustus 2020 mobielvrij. "Er miste zoveel lestijd doordat je moest zeggen 'weg dat ding'", zegt Flip Quist, decaan havo en docent maatschappijleer in Goes. "We liepen ook tegen het sociale aspect aan. Met name onderbouwleerlingen zaten te gamen tegenover elkaar." De school startte een campagne, hield een enquête onder personeel en ouders, schafte telefoonkluisjes aan en voerde een zerotolerancebeleid in. "En toen kwam de dag dat het inging en stonden we op scherp. En gebeurde er niks. Dat was de grootste verrassing, dat het geaccepteerd werd", zegt hij. "De mobiel is weg en daar wilden we heen, dat het niet gebruiken een automatisme werd." Per week worden nu nog een handvol leerlingen betrapt op mobielgebruik in de les.

Ook het Macropedius in Gemert, onderdeel van het Commanderij College, is positief over de resultaten. Op de locatie met zo'n duizend leerlingen moesten telefoons tijdens de les al langere tijd opgeborgen worden, maar sinds de herfstvakantie zijn ze ook in de pauzes en op het schoolplein verboden. De reden: minder afleiding en meer interactie tussen de leerlingen. "In het begin controleerden we, maar dat bleek amper nodig. We willen er juist niet te veel bovenop zitten", zegt locatiedirecteur Wim Timmermans. Leerlingen mopperen volgens hem wel eens, maar zien er ook wel het voordeel van in. "Af en toe zien we nog wel iemand met een telefoon, maar die spreken we daar dan op aan en dat werkt. Er is tijdens de pauzes veel meer contact onderling."

Bij het Oscar Romero in Hoorn mag de telefoon wel in de tas blijven, als deze maar niet zichtbaar is. Vanaf het begin werd er streng op gecontroleerd en dat werpt zijn vruchten af, zegt Wessel van de Hoef, rector van deze locatie van het Tobor College. "Leerlingen hadden er best moeite mee en er is af en toe nog wel discussie, maar je ziet nu amper nog mobieltjes." De school kijkt of ze de regels verder gaat aanscherpen.

Alle drie de scholen zeggen dat duidelijke regels en draagvlak onder docenten, ouders en leerlingen nodig zijn om de maatregel te laten slagen. Middelbare scholen moeten vanaf 1 januari zelf afspraken maken met leraren, ouders en leerlingen over de invulling van het nieuwe verbod op mobieltjes in de klas.

Meer uit Binnenland

Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

48 minuten geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

2 uur geleden
SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

4 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

16 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

16 uur geleden
Nederland volgend jaar niet naar Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".

16 uur geleden
Vader krijgt tbs met dwangverpleging voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.

19 uur geleden