Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middel tegen schizofrenie mogelijk goed tegen blaaskankervorm

Middel tegen schizofrenie mogelijk goed tegen blaaskankervorm

LEIDEN (ANP) - Wetenschappers van het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) hebben ontdekt dat een medicijn tegen schizofrenie een remmende werking heeft op een bepaalde vorm van blaaskanker. "Uit bevolkingsonderzoek bleek dat mensen met chronische schizofrenie minder vaak blaaskanker kregen. Zij gebruiken vaak het antipsychoticum Penfluridol", vertelt Gabri van der Pluijm, hoofd van het Research Lab Urologie.

In dat laboratorium werd geconcludeerd dat dit middel blaaskankercellen doodt. Van der Pluijm en zijn team hopen dat het middel een doorbraak betekent voor vele blaaskankerpatiënten. Maar voor het noodzakelijke nadere onderzoek dat naar de toepassing moet worden gedaan, moet nog geld worden gevonden, aldus Leids Universiteits Fonds (LUF). Dat hoopt op donateurs.

"De onderzoekers willen mogelijke bijwerkingen op de rest van het lichaam vermijden", aldus een woordvoerster van het LUF over de nadere studies. "We moeten nog onderzoeken of het veilig kan worden toegediend via een spoeling in de blaas. Als dat positief uitvalt, gaan we het aan een grotere groep patiënten geven", legt Van der Pluijm uit.

Meer uit Gezond

Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

1 dag geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

2 dagen geleden
WHO bevestigt einde ebola-uitbraak in Oeganda

GENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.

2 dagen geleden
Zeker achttien mensen met oogschade na zonsverduistering

UTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.

1 week geleden
Mensen zijn niet mondig tegenover de dokter, stelt Nivel

UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".

2 weken geleden
Meer risico op oogletsel kinderen bij eclips, waarschuwen artsen

ROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."

2 weken geleden
Douglas voelt scherpe concurrentie en ziet resultaten flink dalen

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.

2 weken geleden