
Middel tegen lymfklierkanker kan erg gevaarlijk zijn
UTRECHT (ANP) - Een middel tegen met name lymfklierkanker blijkt flinke gevaren te kunnen opleveren voor het hart van sommige patiënten. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) waarschuwt artsen bijzonder voorzichtig te zijn met de toepassing ervan en een andere behandeling te overwegen voor patiënten met een verhoogd risico op hartproblemen.
Het middel Ibrutinib ofwel Imbruvica verhoogt namelijk de kans op ernstige hartritmestoornissen en hartfalen. "De hartproblemen kunnen dodelijk zijn", aldus het college. Het CBG adviseert artsen daarom de hartfunctie van patiënten te controleren voor en tijdens de behandeling met het medicament.
Het wordt gebruikt bij volwassen patiënten met B-cellymfomen. Het risico op dodelijke hartproblemen is groter bij onder anderen oudere mensen, en patiënten met hart- en vaatziekten of met grotere kans daarop.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.
1 uur geledenCADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.
3 uur geledenBASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.
12 uur geleden