Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middagdeel Ringfestival begonnen, bezoekers mogen extra water mee

Middagdeel Ringfestival begonnen, bezoekers mogen extra water mee

AMSTERDAM (ANP) - Het middagprogramma van het Festival op de Ring in Amsterdam is na 15.00 uur begonnen. Een woordvoerder van de organisatie laat weten dat de uitstroom van de bezoekers van het ochtenddeel soepel is verlopen en de rijen "beheersbaar" waren. In verband met het warme weer mogen bezoekers van het middagprogramma per persoon 1 liter extra water meenemen naar het festivalterrein. In totaal gaat het om 2 liter per persoon.

Aan het einde van de middag neemt de drukte op het festivalterrein op de A10 snel toe. Rond de optredens van Kriss Kross Amsterdam en Audio Obscura is het vol, meldt de organisatie rond 18.00 uur. "De rest van de dag worden er geen nieuwe bezoekers tot deze zones toegelaten", zegt zij. "Bezoekers worden verwezen naar de zestien andere podia waar nog wel plek is." De toegang tot de S106 is gesloten.

De organisatie kijkt terug op een "gezellig druk" ochtendprogramma. Ook toen was het "bij vlagen druk" bij populaire podia als dat van Kris Kross Amsterdam bij de S106. Op die momenten werden bezoekers via de op- en afrit om het podium heengeleid, aldus de woordvoerder.

Activiteiten

Bij drie van de 344 waterpunten op het festivalterrein ontstond eerder op de dag een storing. Volgens de organisatie is die storing inmiddels verholpen.

Net als in de ochtend zijn er in de middag en avond diverse activiteiten op de Ring West, Zuid en Oost waar het festival plaatsvindt. Zo kunnen mensen bij de Dolle Mina Experience op de westelijke A10 onder meer korsetwerpen of de leus 'Baas in eigen buik' op hun buik zetten, zoals de feministische actiegroep Dolle Mina in 1970 deed.

'Unesco-waardig'

De Ring Oost is van 16.00 uur tot 20.00 uur open voor wandelaars. Aanvankelijk zouden bezoekers daar ook mogen fietsen, maar dat onderdeel werd geschrapt "zodat er meer ruimte is voor mensen die een stukje over de autoloze Ring A10 willen lopen", aldus de gemeente Amsterdam.

Burgemeester Femke Halsema nam aan het einde van de middag het eerste "feestelijke Amsterdam 750-raketje" in ontvangst. Ze noemde het speciale rood-zwarte ijsje "Unesco-waardig".

Meer uit Binnenland

Hervatting treinverkeer Rotterdam voor vierde keer uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.

19 minuten geleden
Ruim 1800 leegstaande woningen in Amsterdam weer bewoonbaar

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.

1 uur geleden
ANWB ziet vakantiespits op gang komen

DEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.

2 uur geleden
Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

3 uur geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

3 uur geleden
Coronakritische groep voelde zich 'soort volksvertegenwoordiger'

DEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.

3 uur geleden
Nieuwe pindakaasvloer Schippers bevat 'slechts' 390 kilo

ROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.

4 uur geleden