
Middagdeel Ringfestival begonnen, bezoekers mogen extra water mee
AMSTERDAM (ANP) - Het middagprogramma van het Festival op de Ring in Amsterdam is na 15.00 uur begonnen. Een woordvoerder van de organisatie laat weten dat de uitstroom van de bezoekers van het ochtenddeel soepel is verlopen en de rijen "beheersbaar" waren. In verband met het warme weer mogen bezoekers van het middagprogramma per persoon 1 liter extra water meenemen naar het festivalterrein. In totaal gaat het om 2 liter per persoon.
Aan het einde van de middag neemt de drukte op het festivalterrein op de A10 snel toe. Rond de optredens van Kriss Kross Amsterdam en Audio Obscura is het vol, meldt de organisatie rond 18.00 uur. "De rest van de dag worden er geen nieuwe bezoekers tot deze zones toegelaten", zegt zij. "Bezoekers worden verwezen naar de zestien andere podia waar nog wel plek is." De toegang tot de S106 is gesloten.
De organisatie kijkt terug op een "gezellig druk" ochtendprogramma. Ook toen was het "bij vlagen druk" bij populaire podia als dat van Kris Kross Amsterdam bij de S106. Op die momenten werden bezoekers via de op- en afrit om het podium heengeleid, aldus de woordvoerder.
Activiteiten
Bij drie van de 344 waterpunten op het festivalterrein ontstond eerder op de dag een storing. Volgens de organisatie is die storing inmiddels verholpen.
Net als in de ochtend zijn er in de middag en avond diverse activiteiten op de Ring West, Zuid en Oost waar het festival plaatsvindt. Zo kunnen mensen bij de Dolle Mina Experience op de westelijke A10 onder meer korsetwerpen of de leus 'Baas in eigen buik' op hun buik zetten, zoals de feministische actiegroep Dolle Mina in 1970 deed.
'Unesco-waardig'
De Ring Oost is van 16.00 uur tot 20.00 uur open voor wandelaars. Aanvankelijk zouden bezoekers daar ook mogen fietsen, maar dat onderdeel werd geschrapt "zodat er meer ruimte is voor mensen die een stukje over de autoloze Ring A10 willen lopen", aldus de gemeente Amsterdam.
Burgemeester Femke Halsema nam aan het einde van de middag het eerste "feestelijke Amsterdam 750-raketje" in ontvangst. Ze noemde het speciale rood-zwarte ijsje "Unesco-waardig".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het is zaterdagavond erg druk op het Festival op de Ring in Amsterdam. Lokale media melden dat tientallen mensen over de hekken langs de snelweg klimmen. Stadszender AT5 zegt meerdere berichten te hebben ontvangen van bezoekers die weg willen omdat het te druk is op het festivalterrein op de A10 en volgens Het Parool is de sfeer in de buurt van een van de podia "bij vlagen grimmig".
11 minuten geledenOCHTEN (ANP) - Een man is zaterdagmiddag verdronken in een grindgat van de Waal aan de Waalbandijk in het Gelderse Ochten. Het gaat om een 29-jarige man uit het Brabantse dorp Fijnaart. Hij kwam in de problemen tijdens het zwemmen, meldt de politie.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans is "dankbaar" voor de steun die de leden van beide partijen hebben uitgesproken voor de lijn van de Tweede Kamerfractie ten aanzien van Israël. Hij sprak in een speech op het partijcongres van "een duidelijk signaal aan de rest van Nederland: stop de oorlog in Gaza". Hij beloofde tegelijkertijd "open oren en een open hart" voor mensen die daar zorgen over hebben.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - BBB overweegt in 34 gemeenten mee te doen aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. Dat maakt het partijbestuur bekend op de ledenvergadering in Apeldoorn. Het gaat veelal om plattelandsgemeenten en een aantal grotere steden, waar BBB kans ziet om mee te dingen naar raadszetels.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Centrale Bank van Curaçao en Sint Maarten heeft zaterdag officieel gewaarschuwd voor "een aanzienlijke toename van valse biljetten van 100 Naf" op Curaçao. De bank adviseert het publiek geen biljetten van de oude Antilliaanse gulden meer te accepteren.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De leden van BBB hebben ingestemd met Caroline van der Plas als lijsttrekker bij de Tweede Kamerverkiezingen. 96 procent van de leden stemde in. Er waren geen tegenkandidaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hero roept een partij blikjes fruitsap appel terug omdat er cafeïne in kan zitten, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zaterdag. Het gaat om blikjes appelsap die ten minste houdbaar zijn tot 28-04-2026. Volgens Hero is er geen acuut gezondheidsrisico, "maar uit voorzorg roepen we deze batch terug".
3 uur geleden