Middagdeel Ringfestival begonnen, bezoekers mogen extra water mee
AMSTERDAM (ANP) - Het middagprogramma van het Festival op de Ring in Amsterdam is na 15.00 uur begonnen. Een woordvoerder van de organisatie laat weten dat de uitstroom van de bezoekers van het ochtenddeel soepel is verlopen en de rijen "beheersbaar" waren. In verband met het warme weer mogen bezoekers van het middagprogramma per persoon 1 liter extra water meenemen naar het festivalterrein. In totaal gaat het om 2 liter per persoon.
Aan het einde van de middag neemt de drukte op het festivalterrein op de A10 snel toe. Rond de optredens van Kriss Kross Amsterdam en Audio Obscura is het vol, meldt de organisatie rond 18.00 uur. "De rest van de dag worden er geen nieuwe bezoekers tot deze zones toegelaten", zegt zij. "Bezoekers worden verwezen naar de zestien andere podia waar nog wel plek is." De toegang tot de S106 is gesloten.
De organisatie kijkt terug op een "gezellig druk" ochtendprogramma. Ook toen was het "bij vlagen druk" bij populaire podia als dat van Kris Kross Amsterdam bij de S106. Op die momenten werden bezoekers via de op- en afrit om het podium heengeleid, aldus de woordvoerder.
Activiteiten
Bij drie van de 344 waterpunten op het festivalterrein ontstond eerder op de dag een storing. Volgens de organisatie is die storing inmiddels verholpen.
Net als in de ochtend zijn er in de middag en avond diverse activiteiten op de Ring West, Zuid en Oost waar het festival plaatsvindt. Zo kunnen mensen bij de Dolle Mina Experience op de westelijke A10 onder meer korsetwerpen of de leus 'Baas in eigen buik' op hun buik zetten, zoals de feministische actiegroep Dolle Mina in 1970 deed.
'Unesco-waardig'
De Ring Oost is van 16.00 uur tot 20.00 uur open voor wandelaars. Aanvankelijk zouden bezoekers daar ook mogen fietsen, maar dat onderdeel werd geschrapt "zodat er meer ruimte is voor mensen die een stukje over de autoloze Ring A10 willen lopen", aldus de gemeente Amsterdam.
Burgemeester Femke Halsema nam aan het einde van de middag het eerste "feestelijke Amsterdam 750-raketje" in ontvangst. Ze noemde het speciale rood-zwarte ijsje "Unesco-waardig".
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
10 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
11 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
12 uur geleden