Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MicroStrategy bij stijgers op licht hoger Wall Street

MicroStrategy bij stijgers op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - MicroStrategy behoorde maandag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging dat het Amerikaanse softwarebedrijf volgende week maandag wordt opgenomen in de techgraadmeter Nasdaq 100. Het aandeel werd daarop 3,1 procent hoger gezet. De beurswaarde van MicroStrategy is dit jaar al meer dan verzesvoudigd. Dat komt vooral door de sterke opmars van de bitcoin. Als onderdeel van zijn bedrijfsvoering investeert de onderneming namelijk flink in de digitale munt, die maandag een recordniveau bereikte van meer dan 106.000 dollar.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 43.859 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven ging vrijdag nog voor de zevende dag op rij omlaag en leed een weekverlies van 1,8 procent. De Dow koerst desondanks af op een jaarwinst van ongeveer 16 procent. De bredere S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 6067 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 21.933 punten. De S&P 500 is dit jaar bijna 27 procent gestegen en de Nasdaq stevent af op een jaarwinst van bijna 33 procent.

Naast MicroStrategy worden volgende week ook Palantir Technologies en Axon Enterprise opgenomen in de Nasdaq 100. Palantir levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Ook levert het bedrijf software voor de financiële sector om verdachte transacties te achterhalen. Het aandeel daalde 2,8 procent. Axon Enterprise, dat wapens ontwikkelt voor het leger, verloor 4,2 procent.

Broadcom

Broadcom steeg 8,9 procent. De branchegenoot van Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, werd vrijdag ruim 24 procent meer waard dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

De laatste volle handelsweek van het jaar staat verder in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag wordt duidelijk of de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank de leenkosten in de VS verder omlaag brengen. Op de financiële markten wordt gerekend op een renteverlaging met een kwart procentpunt.

De euro was 1,0483 dollar waard, tegen 1,0502 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 70,77 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent minder, op 73,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techbedrijven stellen investeringen uit om Iranoorlog, ziet FME

ZOETERMEER (ANP) - Nederlandse technologiebedrijven schroeven soms hun productie terug en stellen investeringen of het aannemen van extra personeel uit door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat merkt brancheorganisatie FME in een peiling onder meer dan honderd ondernemingen in de sector. Als de onrust aanhoudt, verwachten ruim acht op de tien ondervraagde bedrijven in de komende zes maanden problemen in de toeleveringsketen.

2 uur geleden
IEA wil dat landen kijken naar vrijgeven extra diesel

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.

9 uur geleden
TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

10 uur geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

12 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

14 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

15 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

16 uur geleden