Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MicroStrategy bij stijgers op licht hoger Wall Street

MicroStrategy bij stijgers op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - MicroStrategy behoorde maandag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging dat het Amerikaanse softwarebedrijf volgende week maandag wordt opgenomen in de techgraadmeter Nasdaq 100. Het aandeel werd daarop 3,1 procent hoger gezet. De beurswaarde van MicroStrategy is dit jaar al meer dan verzesvoudigd. Dat komt vooral door de sterke opmars van de bitcoin. Als onderdeel van zijn bedrijfsvoering investeert de onderneming namelijk flink in de digitale munt, die maandag een recordniveau bereikte van meer dan 106.000 dollar.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 43.859 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven ging vrijdag nog voor de zevende dag op rij omlaag en leed een weekverlies van 1,8 procent. De Dow koerst desondanks af op een jaarwinst van ongeveer 16 procent. De bredere S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 6067 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 21.933 punten. De S&P 500 is dit jaar bijna 27 procent gestegen en de Nasdaq stevent af op een jaarwinst van bijna 33 procent.

Naast MicroStrategy worden volgende week ook Palantir Technologies en Axon Enterprise opgenomen in de Nasdaq 100. Palantir levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Ook levert het bedrijf software voor de financiële sector om verdachte transacties te achterhalen. Het aandeel daalde 2,8 procent. Axon Enterprise, dat wapens ontwikkelt voor het leger, verloor 4,2 procent.

Broadcom

Broadcom steeg 8,9 procent. De branchegenoot van Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, werd vrijdag ruim 24 procent meer waard dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

De laatste volle handelsweek van het jaar staat verder in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag wordt duidelijk of de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank de leenkosten in de VS verder omlaag brengen. Op de financiële markten wordt gerekend op een renteverlaging met een kwart procentpunt.

De euro was 1,0483 dollar waard, tegen 1,0502 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 70,77 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent minder, op 73,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU-handelschef en ministers G7 bijeen over nieuwe importheffingen

BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.

1 uur geleden
Trump: uitspraak over heffingen heeft me meer macht gegeven

WASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.

1 uur geleden
Koers Novo Nordisk daalt na testresultaten nieuw afslankmiddel

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.

1 uur geleden
VEB wil onderzoek naar verspreiding overnamenieuws InPost

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM) onderzoek doet naar de gang van zaken rond het overnamebod op het Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat bevestigt VEB-directeur Gerben Everts na berichtgeving van BNR. Het aan de AEX genoteerde InPost maakte volgens de VEB pas laat en te beknopt melding van het overnamebod. Daardoor zijn beleggers mogelijk gedupeerd en kunnen mensen met voorkennis hebben geprofiteerd.

1 uur geleden
Brandstofprijzen naar hoogste niveau in ruim twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen zijn gestegen naar het hoogste niveau sinds het najaar van 2023. Gevolg is dat ook de prijzen aan de pomp zullen oplopen, meldt UnitedConsumers. Het consumentencollectief schrijft de stijging toe aan een hogere olieprijs en geopolitieke onrust.

2 uur geleden
Europees Parlement lijkt stemming handelsdeal VS uit te stellen

BRUSSEL (ANP) - Het lijkt erop dat de handelscommissie van het Europees Parlement een stemming over de handelsdeal met de VS weer op pauze wil zetten. Eerder zeiden de Groenen en de sociaaldemocraten de deal al te willen pauzeren vanwege twijfels over de betrouwbaarheid van de VS door nieuwe tarieven. Nu zegt ook de grootste partij EVP tegen Bloomberg "geen andere optie te zien" dan de stemming erover uit te stellen totdat er duidelijkheid is.

2 uur geleden
Claimstichting SOMI begint nieuwe zaak tegen Meta in Duitsland

SLEESWIJK (ANP) - De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) is een nieuwe claimzaak begonnen tegen Meta, de eigenaar van Facebook en Instagram, in Duitsland. Volgens de stichting, die ook in Nederland een claimzaak tegen Meta heeft aangespannen, richt de collectieve schadevordering zich op het onrechtmatige gebruik van persoonsgegevens die zijn verzameld van Instagram- en Facebookgebruikers voor het trainen van Meta's AI-systemen.

2 uur geleden