Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MicroStrategy bij stijgers op licht hoger Wall Street

MicroStrategy bij stijgers op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - MicroStrategy behoorde maandag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging dat het Amerikaanse softwarebedrijf volgende week maandag wordt opgenomen in de techgraadmeter Nasdaq 100. Het aandeel werd daarop 3,1 procent hoger gezet. De beurswaarde van MicroStrategy is dit jaar al meer dan verzesvoudigd. Dat komt vooral door de sterke opmars van de bitcoin. Als onderdeel van zijn bedrijfsvoering investeert de onderneming namelijk flink in de digitale munt, die maandag een recordniveau bereikte van meer dan 106.000 dollar.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 43.859 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven ging vrijdag nog voor de zevende dag op rij omlaag en leed een weekverlies van 1,8 procent. De Dow koerst desondanks af op een jaarwinst van ongeveer 16 procent. De bredere S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 6067 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 21.933 punten. De S&P 500 is dit jaar bijna 27 procent gestegen en de Nasdaq stevent af op een jaarwinst van bijna 33 procent.

Naast MicroStrategy worden volgende week ook Palantir Technologies en Axon Enterprise opgenomen in de Nasdaq 100. Palantir levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Ook levert het bedrijf software voor de financiële sector om verdachte transacties te achterhalen. Het aandeel daalde 2,8 procent. Axon Enterprise, dat wapens ontwikkelt voor het leger, verloor 4,2 procent.

Broadcom

Broadcom steeg 8,9 procent. De branchegenoot van Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, werd vrijdag ruim 24 procent meer waard dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

De laatste volle handelsweek van het jaar staat verder in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag wordt duidelijk of de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank de leenkosten in de VS verder omlaag brengen. Op de financiële markten wordt gerekend op een renteverlaging met een kwart procentpunt.

De euro was 1,0483 dollar waard, tegen 1,0502 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 70,77 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent minder, op 73,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index sluit hoger na toespraak Fed-voorzitter Warsh

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst de handelsweek uitgegaan. Bijna alle dertig bedrijven in de Amsterdamse hoofdindex sloten vrijdag met een plus. Beleggers verwerkten vrijdag een langverwachte toespraak van Fed-baas Kevin Warsh.

25 minuten geleden
Fed-baas Warsh waarschuwt voor hardnekkige Amerikaanse inflatie

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - Fed-voorzitter Kevin Warsh heeft gewaarschuwd dat de inflatie in de VS niet noemenswaardig afkoelt. In een toespraak op het jaarlijkse symposium van de Amerikaanse centrale bank in Jackson Hole zei hij dat beleidsmakers er zeker van moeten zijn dat dit wel gebeurt, en dat de Federal Reserve anders nog "het nodige te doen heeft". Daarmee zinspeelde hij op de mogelijkheid van een renteverhoging, al nuanceerde hij zijn woorden ook.

1 uur geleden
Chipbedrijf Marvell en betaalbedrijf PayPal zakken op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Marvell Technology en betaalbedrijf PayPal gingen vrijdag onderuit op de beurzen in New York. Marvell boekte afgelopen kwartaal een recordomzet door de aanhoudende sterke vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Ook werd het bedrijf opnieuw positiever over de jaaromzet. De margeverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en beleggers grepen de resultaten aan om winst te nemen in het sterk gestegen aandeel. Marvell is dit jaar al 170 procent in waarde gestegen, mede door een grote chipdeal met Google. Het aandeel zakte nu 7 procent.

2 uur geleden
Winst automaker BYD voor het eerst in vijf kwartalen omhoog

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Chinese maker van elektrische auto's BYD is voor het eerst in vijf kwartalen gestegen. De autofabrikant profiteerde van een flinke toename van de verkopen in landen buiten China en meer vraag naar sommige van zijn duurdere modellen.

4 uur geleden
Nexperia is op goede weg met herstel, zegt interim-topman

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia krabbelt langzaam uit het dal. Volgens de onderneming, die vorig jaar onderwerp werd van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, gaat de omzet de laatste tijd weer omhoog. Interim-topman Stefan Tilger laat weten dat dit vertrouwen geeft dat Nexperia met zijn hersteltraject op de goede weg zit.

5 uur geleden
Ook MediaMarkt versobert spaarprogramma

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van MediaMarkt gaan er vijf keer zo lang over doen om een kortingsbon van 20 euro te krijgen. De elektronicaketen is de tweede retailer in korte tijd die een versobering van een spaarprogramma doorvoert. Begin augustus kondigde Albert Heijn aan dat het twee keer zo lang duurt voor klanten hun spaarboekje met koopzegels vol hebben.

6 uur geleden
ACM: transporttarieven gas rond 2050 vier keer hoger dan nu

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven zullen de komende 25 jaar steeds meer moeten betalen voor het transport van aardgas, waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag. De tarieven voor huishoudens kunnen rond 2050 vier keer hoger zijn dan nu.

6 uur geleden