MicroStrategy bij stijgers op licht hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - MicroStrategy behoorde maandag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging dat het Amerikaanse softwarebedrijf volgende week maandag wordt opgenomen in de techgraadmeter Nasdaq 100. Het aandeel werd daarop 3,1 procent hoger gezet. De beurswaarde van MicroStrategy is dit jaar al meer dan verzesvoudigd. Dat komt vooral door de sterke opmars van de bitcoin. Als onderdeel van zijn bedrijfsvoering investeert de onderneming namelijk flink in de digitale munt, die maandag een recordniveau bereikte van meer dan 106.000 dollar.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 43.859 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven ging vrijdag nog voor de zevende dag op rij omlaag en leed een weekverlies van 1,8 procent. De Dow koerst desondanks af op een jaarwinst van ongeveer 16 procent. De bredere S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 6067 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 21.933 punten. De S&P 500 is dit jaar bijna 27 procent gestegen en de Nasdaq stevent af op een jaarwinst van bijna 33 procent.
Naast MicroStrategy worden volgende week ook Palantir Technologies en Axon Enterprise opgenomen in de Nasdaq 100. Palantir levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Ook levert het bedrijf software voor de financiële sector om verdachte transacties te achterhalen. Het aandeel daalde 2,8 procent. Axon Enterprise, dat wapens ontwikkelt voor het leger, verloor 4,2 procent.
Broadcom
Broadcom steeg 8,9 procent. De branchegenoot van Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, werd vrijdag ruim 24 procent meer waard dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.
De laatste volle handelsweek van het jaar staat verder in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag wordt duidelijk of de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank de leenkosten in de VS verder omlaag brengen. Op de financiële markten wordt gerekend op een renteverlaging met een kwart procentpunt.
De euro was 1,0483 dollar waard, tegen 1,0502 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 70,77 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent minder, op 73,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
50 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
2 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
5 uur geleden