Microsoft zegt dat storing cloudplatform grotendeels is verholpen
REDMOND (ANP) - Microsoft zegt dat de storing die invloed had op cloudplatform Azure bijna helemaal is opgelost. Rond 22.30 uur Nederlandse tijd is de "overgrote meerderheid" van de diensten volledig hersteld en zit Microsoft in de laatste fase van het oplossen van de storing, meldt het techconcern in een verklaring op zijn website.
Dinsdagmiddag werd bekend dat Microsoft opnieuw kampte met een wereldwijde storing, ditmaal bij sommige Office-toepassingen en clouddiensten. Gebruikers konden mogelijk geen toegang krijgen tot de apps of hadden last van slechtere verbindingen of prestaties. Meldingen van storingen liepen dinsdag in korte tijd op tot honderden klachten, volgens storingswebsite Downdetector.
Een storing waardoor mobiel bestellen bij Starbucks dinsdag urenlang onmogelijk was, hield ook verband met de problemen met Azure, meldt persbureau Bloomberg.
Eerder deze maand crashten ongeveer 8 miljoen computers die draaien op het Windows-besturingssysteem nadat het cybersecuritybedrijf CrowdStrike een defecte software-update had uitgebracht.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
7 uur geleden