Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft weer waardevolste bedrijf na koersverlies Nvidia

Microsoft weer waardevolste bedrijf na koersverlies Nvidia

NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft de handelsdag op de aandelenbeurzen van New York lager afgesloten. Daarmee kwam een einde aan de koersopmars die de ontwerper en verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) de afgelopen dagen heeft gemaakt. Dinsdag haalde het bedrijf Microsoft en Apple nog in als meest waardevolle bedrijf ter wereld, maar nu is die koppositie terug bij Microsoft.

Nvidia verloor donderdag 3,5 procent. Na het slot van Wall Street was Nvidia iets meer dan 3,2 biljoen dollar waard, Microsoft ruim 3,3 biljoen dollar. Apple sluit de top drie.

Beleggers verwerkten verder nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is uitgekomen op 238.000. Dat was iets meer dan kenners hadden verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

De Dow-Jonesindex noteerde aan het einde van de handelsdag op Wall Street 0,8 procent hoger op 39.134,76 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 5473,17 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 17.721,59 punten. Woensdag waren de Amerikaanse beurzen dicht, op dinsdag sloten de S&P 500 en de Nasdaq op nieuwe recordniveaus.

Dell daalde 0,4 procent, waarmee de koerswinst eerder op de dag verdampte. Topman Michael Dell zei op X dat de fabrikant van computers en serves met Nvidia een "Dell AI-fabriek" bouwt voor het AI-bedrijf van Elon Musk, xAI. Ook Super Micro Computer zal servers leveren aan xAI, meldde Musk. Super Micro Computer eindigde 0,3 procent lager na een stijging eerder op de dag.

De Amerikaanse farmaceut Gilead steeg 8,5 procent. Het bedrijf presenteerde goede resultaten van de eerste grote proef met zijn hiv-medicijn Lenacapavir. Gilead stelt dat het middel 100 procent van de hiv-besmettingen bij vrouwen en tienermeisjes in Afrika kan voorkomen. Het middel hoeft slechts twee keer per jaar ingespoten te worden. Gilead hoopt dat dit het medicijn veel makkelijker te gebruiken maakt dan andere hiv-medicijnen.

De euro was 1,0703 dollar waard, tegen 1,0706 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 82,17 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 85,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Canada sluit deal met Duitsland voor export van lng

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.

29 minuten geleden
Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

DELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.

32 minuten geleden
Ontslagen voorzitter olieconcern BP ontkent wangedrag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.

1 uur geleden
Aantal faillissementen neemt met 12 procent af in april

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.

1 uur geleden
Heijmans gaat gevangenis Heerhugowaard verbouwen voor 83 miljoen

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.

1 uur geleden
Gemeenten vergunden helft minder tijdelijke woningen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.

2 uur geleden
Verkoop nieuwe benzineauto's vorige maand gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.

2 uur geleden