Microsoft weer waardevolste bedrijf na koersverlies Nvidia
NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft de handelsdag op de aandelenbeurzen van New York lager afgesloten. Daarmee kwam een einde aan de koersopmars die de ontwerper en verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) de afgelopen dagen heeft gemaakt. Dinsdag haalde het bedrijf Microsoft en Apple nog in als meest waardevolle bedrijf ter wereld, maar nu is die koppositie terug bij Microsoft.
Nvidia verloor donderdag 3,5 procent. Na het slot van Wall Street was Nvidia iets meer dan 3,2 biljoen dollar waard, Microsoft ruim 3,3 biljoen dollar. Apple sluit de top drie.
Beleggers verwerkten verder nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is uitgekomen op 238.000. Dat was iets meer dan kenners hadden verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het einde van de handelsdag op Wall Street 0,8 procent hoger op 39.134,76 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 5473,17 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 17.721,59 punten. Woensdag waren de Amerikaanse beurzen dicht, op dinsdag sloten de S&P 500 en de Nasdaq op nieuwe recordniveaus.
Dell daalde 0,4 procent, waarmee de koerswinst eerder op de dag verdampte. Topman Michael Dell zei op X dat de fabrikant van computers en serves met Nvidia een "Dell AI-fabriek" bouwt voor het AI-bedrijf van Elon Musk, xAI. Ook Super Micro Computer zal servers leveren aan xAI, meldde Musk. Super Micro Computer eindigde 0,3 procent lager na een stijging eerder op de dag.
De Amerikaanse farmaceut Gilead steeg 8,5 procent. Het bedrijf presenteerde goede resultaten van de eerste grote proef met zijn hiv-medicijn Lenacapavir. Gilead stelt dat het middel 100 procent van de hiv-besmettingen bij vrouwen en tienermeisjes in Afrika kan voorkomen. Het middel hoeft slechts twee keer per jaar ingespoten te worden. Gilead hoopt dat dit het medicijn veel makkelijker te gebruiken maakt dan andere hiv-medicijnen.
De euro was 1,0703 dollar waard, tegen 1,0706 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 82,17 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 85,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
14 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
16 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
17 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
20 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
21 uur geleden