Microsoft weer waardevolste bedrijf na koersverlies Nvidia
NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft de handelsdag op de aandelenbeurzen van New York lager afgesloten. Daarmee kwam een einde aan de koersopmars die de ontwerper en verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) de afgelopen dagen heeft gemaakt. Dinsdag haalde het bedrijf Microsoft en Apple nog in als meest waardevolle bedrijf ter wereld, maar nu is die koppositie terug bij Microsoft.
Nvidia verloor donderdag 3,5 procent. Na het slot van Wall Street was Nvidia iets meer dan 3,2 biljoen dollar waard, Microsoft ruim 3,3 biljoen dollar. Apple sluit de top drie.
Beleggers verwerkten verder nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is uitgekomen op 238.000. Dat was iets meer dan kenners hadden verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het einde van de handelsdag op Wall Street 0,8 procent hoger op 39.134,76 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 5473,17 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 17.721,59 punten. Woensdag waren de Amerikaanse beurzen dicht, op dinsdag sloten de S&P 500 en de Nasdaq op nieuwe recordniveaus.
Dell daalde 0,4 procent, waarmee de koerswinst eerder op de dag verdampte. Topman Michael Dell zei op X dat de fabrikant van computers en serves met Nvidia een "Dell AI-fabriek" bouwt voor het AI-bedrijf van Elon Musk, xAI. Ook Super Micro Computer zal servers leveren aan xAI, meldde Musk. Super Micro Computer eindigde 0,3 procent lager na een stijging eerder op de dag.
De Amerikaanse farmaceut Gilead steeg 8,5 procent. Het bedrijf presenteerde goede resultaten van de eerste grote proef met zijn hiv-medicijn Lenacapavir. Gilead stelt dat het middel 100 procent van de hiv-besmettingen bij vrouwen en tienermeisjes in Afrika kan voorkomen. Het middel hoeft slechts twee keer per jaar ingespoten te worden. Gilead hoopt dat dit het medicijn veel makkelijker te gebruiken maakt dan andere hiv-medicijnen.
De euro was 1,0703 dollar waard, tegen 1,0706 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 82,17 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 85,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
10 uur geleden