Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft voegt zoekmachine Bing toe aan chatbot ChatGPT

Microsoft voegt zoekmachine Bing toe aan chatbot ChatGPT

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft voegt zijn zoekmachine Bing toe aan chatbot ChatGPT. Het Amerikaanse tech- en softwareconcern haalt daarmee de banden met startup-bedrijf OpenAI, de ontwikkelaar van ChatGPT, verder aan om de concurrentie af te troeven.

ChatGPT gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) om logisch klinkende teksten te schrijven. In korte tijd baarde het systeem veel opzien door teksten te creëren die lastig te onderscheiden zijn van door mensen geschreven teksten. Microsoft is de grootste investeerder van OpenAI en een belangrijke partner van het bedrijf. Het concern heeft daardoor een voorsprong gekregen op zijn concurrenten zoals Google-moederbedrijf Alphabet in de race om AI in meer softwareproducten te gebruiken.

Bing maakt nu deel uit van de premium ChatGPT Plus-service, verklaarde Microsoft. Binnenkort zal de zoekmachine ook aan de reguliere versie van de chatbot worden toegevoegd om beter te kunnen concurreren met de zoekmachine van Google. Door Bing te gebruiken krijgen klanten tot op de minuut actuele informatie, terwijl ChatGPT tot nu toe alleen was uitgerust met informatie tot en met 20 september 2021.

Klanten

OpenAI heeft Microsoft geholpen klanten aan te trekken voor zijn clouddiensten. Azure OpenAI heeft nu 4500 klanten, waaronder grote bedrijven als Volvo, Ikea, Mercedes-Benz en Shell. Aan het einde van het eerste kwartaal waren dat er nog 2500.

Topman Satya Nadella van Microsoft wil de softwareproducten van het concern uitrusten met AI-programma's die copiloten worden genoemd. Dat zijn assistenten die gebruikers helpen bij het uitvoeren van taken in Bing en Office, evenals in beveiligings- en financiële software.

Zakelijke AI-assistent

Microsoft laat ook externe softwareontwikkelaars en bedrijven programma's schrijven die aansluiten bij zijn op OpenAI gebaseerde software voor kunstmatige intelligentie. Ongeveer vijftig softwaremakers ontwikkelen dit soort programma's voor de zakelijke AI-assistent van Microsoft. De software, genaamd Microsoft 365 Copilot, wordt getest bij honderden klanten.

Ook werkt Microsoft aan een nieuwe copiloot voor zijn besturingssysteem Windows 11, waarvan in juni een preview-versie komt. Deze Windows copilot is toegankelijk via een knop op de taakbalk van het computerscherm. De assistent helpt gebruikers bij het kopiëren en plakken van teksten, maar kan ook teksten herschrijven, samenvatten en uitleggen. Windows-gebruikers kunnen ook vragen stellen aan de assistent, net als in de Bing AI-chat.

Meer uit Financieel

ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

2 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

4 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

5 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

7 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

7 uur geleden