Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft verliest op Wall Street na somberdere vooruitblik

Microsoft verliest op Wall Street na somberdere vooruitblik

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Microsoft was donderdag een opvallende verliezer bij het openen van de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter merken als Windows en cloudsoftwaredienst Azure maakte kort voor de openingsbel bekend somberder vooruit te kijken als het op omzet en winst aankomt vanwege ongunstige wisselkoersen. Het aandeel verloor circa 3 procent.

De aandelenbeurzen openden over het algemeen met bescheiden verliezen. De aandacht ging onder meer uit naar cijfers over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven van loonstrookverwerker ADP. Die vielen veel zwakker uit dan verwacht. Volgens ADP kwamen er in mei 128.000 banen bij in het bedrijfsleven. Economen rekenden in doorsnee op 300.000 banen. Het is de zwakste banengroei sinds het economische herstel van de coronacrisis. Amerikaanse bedrijven hebben moeite om meer personeel te vinden.

Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de centralebankenkoepel Federal Reserve. Verder waren er cijfers over de uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten. Die waren wat lager dan voorspeld.

Chewy

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,2 procent op 32.738 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4091 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging ook 0,3 procent omlaag tot 11.944 punten.

Bij de bedrijven op Wall Street was onder meer de onlineverkoper van voeding en accessoires voor huisdieren Chewy (plus 14 procent) een opvallende stijger dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. PVH, het moederbedrijf van kledingmerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger, opende eveneens de boeken over de afgelopen periode en werd beloond met een koersstijging van 2,5 procent. Technologieconcern Hewlett-Packard Enterprise kwam met tegenvallende prestaties en prognoses en leverde ruim 8 procent in.

De oliemarkt staat ook in de belangstelling. Oliegroep OPEC+ heeft volgens ingewijden besloten de olieproductie in juli en augustus met een veel grotere stap te vergroten dan in de afgelopen maanden gebeurde. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg desondanks met 0,7 procent tot 115,97 dollar. Brentolie won 0,5 procent tot 116,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Detailhandel zet ruim 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in oktober meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,1 procent, na een stijging van 3,8 procent in september. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 5 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

26 seconden geleden
Wereldwijde wapenverkoop stijgt door oorlogen in Oekraïne en Gaza

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.

23 minuten geleden
Wereldwijde wapenverkoop stijgt door oorlogen in Oekraïne en Gaza

STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.

5 uur geleden
Bird trekt overnamevoorstel CM.com in

AMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.

11 uur geleden
Boerenprotesten in Griekenland om vertraagde Europese subsidies

ATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.

13 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan in januari niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.

13 uur geleden
'Favoriet' Kevin Hassett wil graag nieuwe Fed-baas worden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett zou graag dienen als de volgende voorzitter van de Federal Reserve, als hij door president Donald Trump wordt gekozen. Dat heeft Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zondag laten weten voor de camera van Fox News. Hassett wordt sinds kort gezien als de belangrijkste kandidaat om Jerome Powell op te volgen, wiens termijn volgend jaar afloopt.

14 uur geleden