Microsoft stijgt op Wall Street na nieuw aandeleninkoopplan
NEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse software- en techconcern kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 60 miljard dollar. Het nieuwe programma volgt op de afronding van het vorige programma van eveneens 60 miljard dollar. Ook verhoogt het bedrijf het kwartaaldividend met 10 procent om aandeelhouders te belonen. Het aandeel steeg ruim 2 procent.
De algehele stemming op Wall Street was verder gematigd positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 41.761 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot een dag eerder al op een nieuw recordniveau. De brede S&P 500-index won 0,5 procent tot 5659 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 17.733 punten.
Beleggers letten vooral op de Amerikaanse centrale bank, die dinsdag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen is de afgelopen dagen toegenomen, na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen. Enkele Amerikaanse senatoren hebben de Fed zelfs opgeroepen de rente met driekwart procentpunt te verlagen om te voorkomen dat de economie in een recessie terechtkomt en mensen hun baan verliezen.
Winkelverkopen
Ook werd gereageerd op de Amerikaanse winkelverkopen. Die namen in augustus licht toe, terwijl op een kleine daling was gerekend. De detailhandelsverkopen geven meer inzicht in de kooplust onder Amerikaanse consumenten. Supermarktketen Walmart zakte bijna 1 procent.
Intel klom dik 2 procent. Topman Pat Gelsinger liet weten Amazon Web Services, de cloudopslagprovider van webwinkelconcern Amazon, te hebben binnengehaald als klant voor nieuwe chips van het bedrijf. De chipfabrikant stelde daarnaast de bouw van chipfabrieken in Duitsland en Polen uit. Duitsland beloofde vorig jaar zo'n 10 miljard euro aan subsidies voor het project en hoopte met een chipfabriek in eigen land minder afhankelijk te worden van chips uit China.
De handel in Tupperware is tijdelijk stilgelegd. Volgens persbureau Bloomberg bereidt de noodlijdende verkoper van opslagbakjes voor voedsel en andere keukenspullen zich voor om nog deze week faillissement aan te vragen. Tupperware gaf in november 2022 al aan te twijfelen over het voortbestaan van de onderneming door de hoge schulden van het bedrijf.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
10 uur geleden