Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stijgt op Wall Street na nieuw aandeleninkoopplan

Microsoft stijgt op Wall Street na nieuw aandeleninkoopplan

NEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse software- en techconcern kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 60 miljard dollar. Het nieuwe programma volgt op de afronding van het vorige programma van eveneens 60 miljard dollar. Ook verhoogt het bedrijf het kwartaaldividend met 10 procent om aandeelhouders te belonen. Het aandeel steeg ruim 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was verder gematigd positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 41.761 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot een dag eerder al op een nieuw recordniveau. De brede S&P 500-index won 0,5 procent tot 5659 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 17.733 punten.

Beleggers letten vooral op de Amerikaanse centrale bank, die dinsdag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen is de afgelopen dagen toegenomen, na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen. Enkele Amerikaanse senatoren hebben de Fed zelfs opgeroepen de rente met driekwart procentpunt te verlagen om te voorkomen dat de economie in een recessie terechtkomt en mensen hun baan verliezen.

Winkelverkopen

Ook werd gereageerd op de Amerikaanse winkelverkopen. Die namen in augustus licht toe, terwijl op een kleine daling was gerekend. De detailhandelsverkopen geven meer inzicht in de kooplust onder Amerikaanse consumenten. Supermarktketen Walmart zakte bijna 1 procent.

Intel klom dik 2 procent. Topman Pat Gelsinger liet weten Amazon Web Services, de cloudopslagprovider van webwinkelconcern Amazon, te hebben binnengehaald als klant voor nieuwe chips van het bedrijf. De chipfabrikant stelde daarnaast de bouw van chipfabrieken in Duitsland en Polen uit. Duitsland beloofde vorig jaar zo'n 10 miljard euro aan subsidies voor het project en hoopte met een chipfabriek in eigen land minder afhankelijk te worden van chips uit China.

De handel in Tupperware is tijdelijk stilgelegd. Volgens persbureau Bloomberg bereidt de noodlijdende verkoper van opslagbakjes voor voedsel en andere keukenspullen zich voor om nog deze week faillissement aan te vragen. Tupperware gaf in november 2022 al aan te twijfelen over het voortbestaan van de onderneming door de hoge schulden van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

4 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

5 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

7 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

7 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

8 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

9 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

9 uur geleden