Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stijgt op Wall Street na nieuw aandeleninkoopplan

Microsoft stijgt op Wall Street na nieuw aandeleninkoopplan

NEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse software- en techconcern kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 60 miljard dollar. Het nieuwe programma volgt op de afronding van het vorige programma van eveneens 60 miljard dollar. Ook verhoogt het bedrijf het kwartaaldividend met 10 procent om aandeelhouders te belonen. Het aandeel steeg ruim 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was verder gematigd positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 41.761 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot een dag eerder al op een nieuw recordniveau. De brede S&P 500-index won 0,5 procent tot 5659 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 17.733 punten.

Beleggers letten vooral op de Amerikaanse centrale bank, die dinsdag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen is de afgelopen dagen toegenomen, na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen. Enkele Amerikaanse senatoren hebben de Fed zelfs opgeroepen de rente met driekwart procentpunt te verlagen om te voorkomen dat de economie in een recessie terechtkomt en mensen hun baan verliezen.

Winkelverkopen

Ook werd gereageerd op de Amerikaanse winkelverkopen. Die namen in augustus licht toe, terwijl op een kleine daling was gerekend. De detailhandelsverkopen geven meer inzicht in de kooplust onder Amerikaanse consumenten. Supermarktketen Walmart zakte bijna 1 procent.

Intel klom dik 2 procent. Topman Pat Gelsinger liet weten Amazon Web Services, de cloudopslagprovider van webwinkelconcern Amazon, te hebben binnengehaald als klant voor nieuwe chips van het bedrijf. De chipfabrikant stelde daarnaast de bouw van chipfabrieken in Duitsland en Polen uit. Duitsland beloofde vorig jaar zo'n 10 miljard euro aan subsidies voor het project en hoopte met een chipfabriek in eigen land minder afhankelijk te worden van chips uit China.

De handel in Tupperware is tijdelijk stilgelegd. Volgens persbureau Bloomberg bereidt de noodlijdende verkoper van opslagbakjes voor voedsel en andere keukenspullen zich voor om nog deze week faillissement aan te vragen. Tupperware gaf in november 2022 al aan te twijfelen over het voortbestaan van de onderneming door de hoge schulden van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Sparkx opent groot indoorsportpretpark in Nieuwegein

NIEUWEGEIN (ANP/BELGA) - Het Belgische indoorsportpretparkbedrijf Sparkx breidt uit naar Nederland. De onderneming heeft een huurovereenkomst gesloten om in De Beursfabriek in Nieuwegein een nieuwe locatie te openen. Met een oppervlak van ruim 7500 vierkante meter wordt het direct het grootste sportpretpark van Europa, heeft het bedrijf aangekondigd.

6 minuten geleden
KLM-topvrouw vindt bevriezing havengelden Schiphol niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.

26 minuten geleden
Air France-KLM stijgt op Damrak, Besi en Aegon dalen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte in 2025 een recordwinst. Het concern vervoerde meer passagiers en wist vaker tickets voor luxere zitplaatsen te verkopen, wat meer geld opbrengt. Ook zorgden lagere brandstofkosten voor een forse meevaller. Het aandeel klom 5,5 procent.

33 minuten geleden
1100 banen weg bij Arcadis en ook in 2026 nog ingreep nodig

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft afgelopen jaar 1100 banen geschrapt en verwacht ook dit jaar te moeten snijden in het personeelsbestand. Het Nederlandse concern kampte met een moeilijk jaar, mede door de toegenomen politieke onzekerheid in de wereld. Veel van de banen verdwenen in Canada, waar Arcadis last heeft van een tegenvallende vastgoedmarkt.

1 uur geleden
CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsvoorziening in Nederland is in de toekomst gebaat bij een uitbreiding van het Europese stroomnet, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Daarmee zou Nederland ruimte besparen die het anders kwijt is aan energiecentrales of zonnepanelen. Maar omdat de kosten en de baten van zo'n netwerk ongelijk verdeeld zijn onder landen, is volgens het CPB meer internationale samenwerking en afstemming nodig.

1 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse consument iets gezakt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van de Nederlandse consument is in februari iets gedaald. Hun oordeel over het economische klimaat wordt negatiever, terwijl de koopbereidheid iets groeit. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van nieuwe cijfers.

1 uur geleden
BAM verkoopt kwart meer woningen, voert omzet en winst op

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft vorig jaar ruim een kwart meer woningen verkocht in Nederland. Ook voerde de beursgenoteerde bouwer de omzet en winst op. Zowel de Nederlandse divisie als de activiteiten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland droegen bij aan de betere resultaten.

1 uur geleden