Microsoft stijgt op Wall Street, Boeing en Alphabet onderuit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden woensdag wat op na de zware koersverliezen een dag eerder. Tech- en softwarebedrijf Microsoft boekte een stevige winst dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Beleggers waren daarentegen minder tevreden over de resultaten van Google-moederbedrijf Alphabet en stuurden dat aandeel flink lager. Ook de handelsupdate van Boeing kon beleggers niet bekoren. Verder wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers die Facebook-moeder Meta Platforms na de slotbel bekend zal maken.
Ook blijft de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Rusland heeft de gaskraan naar Polen en Bulgarije dichtgedraaid omdat de landen weigeren af te rekenen in roebels. Moskou slaat daarmee terug voor de westerse sancties naar aanleiding van de Russische inval in Oekraïne.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 33.390 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4199 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,9 procent tot 12.589 punten, na de koersval van 4 procent een dag eerder.
Winst Microsoft
Microsoft won bijna 5 procent. Het softwareconcern is in het afgelopen kwartaal opnieuw gegroeid met zijn cloudtak. De afgelopen jaren versnelde de groei, mede door de coronacrisis waardoor meer bedrijven thuiswerken mogelijk gingen maken. De clouddivisie is inmiddels het grootste onderdeel van Microsoft en goed voor zo'n 40 procent van de omzet en winst van de Windows-maker. Alphabet (min 3,6 procent) merkte vooral dat bedrijven in Europa na de Russische invasie in Oekraïne terughoudender zijn geworden als het gaat om uitgaven aan advertenties.
Vliegtuigfabrikant Boeing zakte 7,5 procent na tegenvallende resultaten. Het concern liet daarnaast weten de productie van het toestel 777X te pauzeren tot 2023. Het toestel zal daardoor pas in 2025 worden geleverd, meer dan een jaar later dan gepland. De kwartaalcijfers van automaker General Motors (plus 2 procent) vielen wel in de smaak.
Verlies Spotify
Spotify zakte 8,5 procent, ondanks dat de muziekstreamingdienst in het eerste kwartaal meer gebruikers trok in de nasleep van de ophef eerder dit jaar over de podcasts van komiek Joe Rogan. Het van oorsprong Zweedse bedrijf telt nu 422 miljoen maandelijks actieve gebruikers, een toename van 19 procent vergeleken met een jaar eerder.
De euro was 1,0544 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent minder op 100,22 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 103,59 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.
35 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
36 minuten geledenDELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.
3 uur geleden