Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stijgt op Wall Street, Boeing en Alphabet onderuit

Microsoft stijgt op Wall Street, Boeing en Alphabet onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden woensdag wat op na de zware koersverliezen een dag eerder. Tech- en softwarebedrijf Microsoft boekte een stevige winst dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Beleggers waren daarentegen minder tevreden over de resultaten van Google-moederbedrijf Alphabet en stuurden dat aandeel flink lager. Ook de handelsupdate van Boeing kon beleggers niet bekoren. Verder wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers die Facebook-moeder Meta Platforms na de slotbel bekend zal maken.

Ook blijft de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Rusland heeft de gaskraan naar Polen en Bulgarije dichtgedraaid omdat de landen weigeren af te rekenen in roebels. Moskou slaat daarmee terug voor de westerse sancties naar aanleiding van de Russische inval in Oekraïne.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 33.390 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4199 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,9 procent tot 12.589 punten, na de koersval van 4 procent een dag eerder.

Winst Microsoft

Microsoft won bijna 5 procent. Het softwareconcern is in het afgelopen kwartaal opnieuw gegroeid met zijn cloudtak. De afgelopen jaren versnelde de groei, mede door de coronacrisis waardoor meer bedrijven thuiswerken mogelijk gingen maken. De clouddivisie is inmiddels het grootste onderdeel van Microsoft en goed voor zo'n 40 procent van de omzet en winst van de Windows-maker. Alphabet (min 3,6 procent) merkte vooral dat bedrijven in Europa na de Russische invasie in Oekraïne terughoudender zijn geworden als het gaat om uitgaven aan advertenties.

Vliegtuigfabrikant Boeing zakte 7,5 procent na tegenvallende resultaten. Het concern liet daarnaast weten de productie van het toestel 777X te pauzeren tot 2023. Het toestel zal daardoor pas in 2025 worden geleverd, meer dan een jaar later dan gepland. De kwartaalcijfers van automaker General Motors (plus 2 procent) vielen wel in de smaak.

Verlies Spotify

Spotify zakte 8,5 procent, ondanks dat de muziekstreamingdienst in het eerste kwartaal meer gebruikers trok in de nasleep van de ophef eerder dit jaar over de podcasts van komiek Joe Rogan. Het van oorsprong Zweedse bedrijf telt nu 422 miljoen maandelijks actieve gebruikers, een toename van 19 procent vergeleken met een jaar eerder.

De euro was 1,0544 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent minder op 100,22 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 103,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

10 minuten geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

11 minuten geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

23 minuten geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

34 minuten geleden
Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

1 uur geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

1 uur geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

1 uur geleden