Microsoft stijgt op Wall Street, Boeing en Alphabet onderuit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden woensdag wat op na de zware koersverliezen een dag eerder. Tech- en softwarebedrijf Microsoft boekte een stevige winst dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Beleggers waren daarentegen minder tevreden over de resultaten van Google-moederbedrijf Alphabet en stuurden dat aandeel flink lager. Ook de handelsupdate van Boeing kon beleggers niet bekoren. Verder wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers die Facebook-moeder Meta Platforms na de slotbel bekend zal maken.
Ook blijft de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Rusland heeft de gaskraan naar Polen en Bulgarije dichtgedraaid omdat de landen weigeren af te rekenen in roebels. Moskou slaat daarmee terug voor de westerse sancties naar aanleiding van de Russische inval in Oekraïne.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 33.390 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4199 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,9 procent tot 12.589 punten, na de koersval van 4 procent een dag eerder.
Winst Microsoft
Microsoft won bijna 5 procent. Het softwareconcern is in het afgelopen kwartaal opnieuw gegroeid met zijn cloudtak. De afgelopen jaren versnelde de groei, mede door de coronacrisis waardoor meer bedrijven thuiswerken mogelijk gingen maken. De clouddivisie is inmiddels het grootste onderdeel van Microsoft en goed voor zo'n 40 procent van de omzet en winst van de Windows-maker. Alphabet (min 3,6 procent) merkte vooral dat bedrijven in Europa na de Russische invasie in Oekraïne terughoudender zijn geworden als het gaat om uitgaven aan advertenties.
Vliegtuigfabrikant Boeing zakte 7,5 procent na tegenvallende resultaten. Het concern liet daarnaast weten de productie van het toestel 777X te pauzeren tot 2023. Het toestel zal daardoor pas in 2025 worden geleverd, meer dan een jaar later dan gepland. De kwartaalcijfers van automaker General Motors (plus 2 procent) vielen wel in de smaak.
Verlies Spotify
Spotify zakte 8,5 procent, ondanks dat de muziekstreamingdienst in het eerste kwartaal meer gebruikers trok in de nasleep van de ophef eerder dit jaar over de podcasts van komiek Joe Rogan. Het van oorsprong Zweedse bedrijf telt nu 422 miljoen maandelijks actieve gebruikers, een toename van 19 procent vergeleken met een jaar eerder.
De euro was 1,0544 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent minder op 100,22 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 103,59 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
8 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
12 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
16 uur geleden