Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stijgt op positief Wall Street na resultaten

Microsoft stijgt op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Microsoft werd woensdag dik 5 procent hoger gezet op de beurzen in New York. Beleggers grepen de sterke resultaten van het technologieconcern aan om aandelen bij te kopen. De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief na de zeer grillige koersschommelingen in de afgelopen dagen. De markten zijn de hele week al in gespannen afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag wordt bekendgemaakt.

De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente nu nog ongewijzigd laten, maar beleggers hopen op meer duidelijkheid over wanneer de Fed de rente zal gaan verhogen. De Fed heeft al gezegd de rente dit jaar meerdere keren te verhogen om de hard oplopende inflatie aan te pakken. De centrale bank zal naar verwachting aangeven dat in maart kan worden begonnen met het opschroeven van de rente. In 2020 werd de rente scherp verlaagd om de economie door de coronacrisis te loodsen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,7 procent hoger op 34.526 punten. De brede S&P 500 steeg 1,3 procent tot 4407 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 1,9 procent aan tot 13.975 punten.

Mattel

Ook was er aandacht voor speelgoedmakers Mattel en Hasbro. Eerstgenoemde heeft vanaf volgend jaar de rechten weer in handen om speelgoed te maken gebaseerd op de Frozen-films van Disney. Ook van allerlei Disney-prinsessen als Sneeuwwitje, Assepoester en Belle (van Belle en het Beest) kan de maker van Barbies weer poppen produceren. De rechten waren eerder ook al in handen van Mattel, maar dat bedrijf raakte ze in 2016 kwijt aan concurrent Hasbro. Het aandeel Mattel won dik 7 procent. Hasbro verloor 0,3 procent aan beurswaarde.

Fabrikant van elektrische auto's Tesla klom dik 3 procent voorafgaand aan de kwartaalcijfers, die na de slotbel naar buiten komen. Ook chipproducent Intel (plus 0,3 procent), een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, brengt na sluiting van de markten de resultaten naar buiten. Beleggers verwerkten daarnaast het nieuws dat Intel een Europese boete van 1,06 miljard euro uit 2009 wegens machtsmisbruik toch niet hoeft te betalen. Het Gerecht, een onderdeel van het Europees Hof van Justitie, heeft de boete geschrapt.

De euro was 1,1294 dollar waard, tegen 1,1280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 86,35 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 88,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.

2 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

3 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

5 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

12 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

14 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

16 uur geleden