Microsoft stijgt, Google-moeder Alphabet onderuit op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Microsoft behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter besturingssysteem Windows boekte afgelopen kwartaal meer winst dan kenners hadden verwacht. Microsoft profiteerde daarbij van een sterke groei van clouddiensten en systemen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel werd 3,8 procent hoger gezet.
Bij Google-moeder Alphabet leverden de clouddiensten in het derde kwartaal echter minder inkomsten op dan marktkenners hadden voorzien. De groei van de clouddiensten viel daarbij terug tot het laagste niveau in bijna drie jaar. Dat kwam onder meer doordat er minder dure AI-systemen werden verkocht. Alphabet ging meer dan 8 procent omlaag.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de koerswinsten een dag eerder. Naast de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas en de schommelingen van de rentes op de Amerikaanse obligatiemarkten scherp in de gaten.
Boeing
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent in de plus op 33.212 punten. De bredere S&P 500 zakte echter 0,6 procent tot 4224 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent op 12.995 punten.
Ook Boeing kwam met resultaten. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant wist het nettoverlies in het afgelopen kwartaal terug te dringen tot 1,6 miljard dollar, van 3,3 miljard dollar een jaar eerder. Vanwege productieproblemen verwacht het bedrijf wel minder 737-toestellen te kunnen afleveren. Dat zullen er dit jaar 375 tot 400 zijn. Eerder werd gerekend op 400 tot 450 vliegtuigen. Het aandeel won 1,7 procent.
Snap en Meta Platforms
Snap klom 3,7 procent. Het bedrijf achter de app Snapchat, waarmee foto's en filmpjes kunnen worden gedeeld, wist afgelopen kwartaal weer te groeien en boekte een winst, terwijl analisten hadden gerekend op een verlies. Chipmaker Texas Instruments verloor 2,8 procent na tegenvallende vooruitzichten voor het huidige kwartaal.
Meta Platforms zakte 3,3 procent. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram presenteert na de slotbel op Wall Street de kwartaalresultaten. Beleggers zullen vooral letten op de inkomsten uit advertenties. In het tweede kwartaal profiteerde Meta nog van meer, maar goedkopere reclames.
Euro en olie
De euro was 1,0585 dollar waard, tegen 1,0683 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 83,31 dollar. Brentolie werd ook een half procent goedkoper, op 87,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
13 uur geleden