Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft belooft vier games die nu nog exclusief voor de eigen Xbox zijn, ook beschikbaar te stellen voor consoles van Nintendo en PlayStation. Volgens het techconcern leveren de verwachte extra verkopen meer geld op om te investeren in de ontwikkeling van nieuwe spelcomputers. Daarnaast wakkerde de overname van spellenuitgever Activision Blizzard door Microsoft vorig jaar concurrentiezorgen aan.

Microsoft maakte niet bekend welke Xbox-spellen binnenkort verkrijgbaar zijn voor andere platforms. Technieuwssite The Verge schrijft op basis van ingewijden dat het gaat om Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves en Grounded. De topman van de gametak van Microsoft, Phil Spencer, zei dat niet alle vier de spellen voor zowel de PlayStation van Sony als de Switch van Nintendo beschikbaar zullen zijn.

Vorig jaar groeide de onrust over de grote macht die Microsoft na een reeks overnames heeft in de markt voor games. Het bedrijf kreeg lange tijd geen toestemming van de Britse mededingingsautoriteit om ook Activision Blizzard, bekend van Call of Duty en World of Warcraft, over te nemen. Vooral op het terrein van gestreamde games zou Microsoft te dominant worden, vreesde de Competition and Markets Authority.

Die deal ter waarde van 69 miljard dollar mocht pas doorgaan nadat Microsoft had beloofd om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op Activision Blizzard-games in een groot deel van de wereld.

Microsoft kondigde donderdag ook aan dat Diablo IV het eerste Activision Blizzard-spel is dat verkrijgbaar is via zijn abonnementsdienst Game Pass.

Meer uit Financieel

TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

8 minuten geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

2 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

3 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

4 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

5 uur geleden
Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 dag geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

1 dag geleden