Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft belooft vier games die nu nog exclusief voor de eigen Xbox zijn, ook beschikbaar te stellen voor consoles van Nintendo en PlayStation. Volgens het techconcern leveren de verwachte extra verkopen meer geld op om te investeren in de ontwikkeling van nieuwe spelcomputers. Daarnaast wakkerde de overname van spellenuitgever Activision Blizzard door Microsoft vorig jaar concurrentiezorgen aan.

Microsoft maakte niet bekend welke Xbox-spellen binnenkort verkrijgbaar zijn voor andere platforms. Technieuwssite The Verge schrijft op basis van ingewijden dat het gaat om Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves en Grounded. De topman van de gametak van Microsoft, Phil Spencer, zei dat niet alle vier de spellen voor zowel de PlayStation van Sony als de Switch van Nintendo beschikbaar zullen zijn.

Vorig jaar groeide de onrust over de grote macht die Microsoft na een reeks overnames heeft in de markt voor games. Het bedrijf kreeg lange tijd geen toestemming van de Britse mededingingsautoriteit om ook Activision Blizzard, bekend van Call of Duty en World of Warcraft, over te nemen. Vooral op het terrein van gestreamde games zou Microsoft te dominant worden, vreesde de Competition and Markets Authority.

Die deal ter waarde van 69 miljard dollar mocht pas doorgaan nadat Microsoft had beloofd om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op Activision Blizzard-games in een groot deel van de wereld.

Microsoft kondigde donderdag ook aan dat Diablo IV het eerste Activision Blizzard-spel is dat verkrijgbaar is via zijn abonnementsdienst Game Pass.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en regio zijn de risico's te groot geworden.

31 minuten geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

36 minuten geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

39 minuten geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

1 uur geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

1 uur geleden
VS denken mondiale heffing deze week te verhogen naar 15 procent

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiën Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.

1 uur geleden