Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft belooft vier games die nu nog exclusief voor de eigen Xbox zijn, ook beschikbaar te stellen voor consoles van Nintendo en PlayStation. Volgens het techconcern leveren de verwachte extra verkopen meer geld op om te investeren in de ontwikkeling van nieuwe spelcomputers. Daarnaast wakkerde de overname van spellenuitgever Activision Blizzard door Microsoft vorig jaar concurrentiezorgen aan.

Microsoft maakte niet bekend welke Xbox-spellen binnenkort verkrijgbaar zijn voor andere platforms. Technieuwssite The Verge schrijft op basis van ingewijden dat het gaat om Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves en Grounded. De topman van de gametak van Microsoft, Phil Spencer, zei dat niet alle vier de spellen voor zowel de PlayStation van Sony als de Switch van Nintendo beschikbaar zullen zijn.

Vorig jaar groeide de onrust over de grote macht die Microsoft na een reeks overnames heeft in de markt voor games. Het bedrijf kreeg lange tijd geen toestemming van de Britse mededingingsautoriteit om ook Activision Blizzard, bekend van Call of Duty en World of Warcraft, over te nemen. Vooral op het terrein van gestreamde games zou Microsoft te dominant worden, vreesde de Competition and Markets Authority.

Die deal ter waarde van 69 miljard dollar mocht pas doorgaan nadat Microsoft had beloofd om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op Activision Blizzard-games in een groot deel van de wereld.

Microsoft kondigde donderdag ook aan dat Diablo IV het eerste Activision Blizzard-spel is dat verkrijgbaar is via zijn abonnementsdienst Game Pass.

Meer uit Financieel

Japanse economie groeit minder dan verwacht

TOKIO (ANP) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal minder hard gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product nam met 0,3 procent toe tegenover de eerste drie maanden van het jaar, maakte de Japanse overheid maandag bekend. Economen hadden gerekend op een groei van 0,5 procent.

1 uur geleden
Klacht VU-studenten tegen energieconcern RWE om biomassapromotie

AMSTERDAM (ANP) - Rechtenstudenten van de Vrije Universiteit Amsterdam dienen een klacht in tegen het Duitse energieconcern RWE bij de Reclame Code Commissie. Zij stellen dat het bedrijf misleidende reclame maakt door biomassa te presenteren als een klimaatneutrale energiebron.

5 uur geleden
Israëlische economie groeit weer na krimp door Iranoorlog

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het tweede kwartaal hersteld van een krimp in het eerste kwartaal vanwege de oorlog tegen Iran. Dat blijkt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische Centraal Bureau voor de Statistiek.

14 uur geleden
Eerste volledig elektrische Ferrari geveild voor recordbedrag

MONTEREY (ANP/BLOOMBERG) - De eerste volledig elektrische auto van Ferrari is voor 40 miljoen dollar geveild, omgerekend zo'n 35 miljoen euro. Daarmee is de Ferrari Luce de duurste nieuwe auto die ooit op een veiling is verkocht, ondanks de kritiek die de wagen kreeg.

15 uur geleden
India wil dat oliebedrijven lpg-productie flink opvoeren

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India wil dat de productie van vloeibaar petroleumgas (lpg) in het land flink wordt verhoogd. Voor Indiase huishoudens is lpg een belangrijke brandstof om mee te koken, maar de import ervan raakte verstoord door de blokkade van de Straat van Hormuz. Daardoor kreeg het land te maken met een groot tekort aan lpg.

16 uur geleden
Duitse investeringen in VS zakken naar laagste niveau in 3 jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse bedrijven hebben hun investeringen in de Verenigde Staten flink teruggeschroefd naar het laagste niveau in drie jaar. Dat komt volgens Reuters naar voren uit berekeningen van het Duitse Economisch Instituut (IW), die het persbureau heeft ingezien. Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn bedrijven in de grootste economie van Europa terughoudender geworden.

20 uur geleden
India wil meer chipfabrieken en belooft jongeren gratis cursussen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.

1 dag geleden