Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

Microsoft stelt vier Xbox-spellen beschikbaar voor concurrenten

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft belooft vier games die nu nog exclusief voor de eigen Xbox zijn, ook beschikbaar te stellen voor consoles van Nintendo en PlayStation. Volgens het techconcern leveren de verwachte extra verkopen meer geld op om te investeren in de ontwikkeling van nieuwe spelcomputers. Daarnaast wakkerde de overname van spellenuitgever Activision Blizzard door Microsoft vorig jaar concurrentiezorgen aan.

Microsoft maakte niet bekend welke Xbox-spellen binnenkort verkrijgbaar zijn voor andere platforms. Technieuwssite The Verge schrijft op basis van ingewijden dat het gaat om Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves en Grounded. De topman van de gametak van Microsoft, Phil Spencer, zei dat niet alle vier de spellen voor zowel de PlayStation van Sony als de Switch van Nintendo beschikbaar zullen zijn.

Vorig jaar groeide de onrust over de grote macht die Microsoft na een reeks overnames heeft in de markt voor games. Het bedrijf kreeg lange tijd geen toestemming van de Britse mededingingsautoriteit om ook Activision Blizzard, bekend van Call of Duty en World of Warcraft, over te nemen. Vooral op het terrein van gestreamde games zou Microsoft te dominant worden, vreesde de Competition and Markets Authority.

Die deal ter waarde van 69 miljard dollar mocht pas doorgaan nadat Microsoft had beloofd om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op Activision Blizzard-games in een groot deel van de wereld.

Microsoft kondigde donderdag ook aan dat Diablo IV het eerste Activision Blizzard-spel is dat verkrijgbaar is via zijn abonnementsdienst Game Pass.

Meer uit Financieel

CPB: Wereldhandel neemt toe ondanks onrust in het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De wereldhandel is in april met 0,7 procent toegenomen. Dat blijkt uit de wereldhandelsmonitor van het Centraal Planbureau (CPB). In maart was de wereldhandel nog afgenomen, maar in april is het effect van de onrust in het Midden-Oosten beperkt.

24 minuten geleden
Beleggers: nieuw debacle bij Philips niet uit te sluiten

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuw debacle bij Philips zoals de apneu-affaire is niet uit te sluiten. Dat zeggen advocaten van beleggers die een diepgaand onderzoek willen naar het medisch-technologische concern. Ze beschuldigen het bedrijf ervan de markt te laat te hebben ingelicht over een probleem met afbrokkelend schuim dat in 2021 leidde tot de terugroepactie van miljoenen beademingsapparaten voor apneu-patiënten, met grote verliezen en een gedaalde beurskoers als gevolg.

26 minuten geleden
FNV kondigt opnieuw stakingen bij drogisterijen aan

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijen Etos, Kruidvat en Holland & Barrett gaan aankomende zaterdag opnieuw staken, kondigt vakbond FNV aan. De medewerkers van de ketens verkopen die dag volgens de vakbond geen zonnebrandcrème en andere essentiële artikelen, terwijl er hoge temperaturen verwacht worden.

1 uur geleden
Nog een papierfabriek in Eerbeek in problemen, CNV 'overrompeld'

EERBEEK (ANP) - Papierfabriek Folding Boxboard in het Gelderse Eerbeek heeft uitstel van betaling aangevraagd. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf. Vakbond CNV is "volkomen overrompeld" door het nieuws. Eerder sloten in Eerbeek twee andere papierfabrieken de deuren.

1 uur geleden
EU-lidstaten geven laatste akkoord voor handelsdeal met de VS

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben het laatste akkoord gegeven voor het eerste deel van de handelsdeal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. De deal wordt van kracht als deze verschijnt in het zogeheten EU-publicatieblad, wat meestal niet lang duurt na een definitief akkoord.

2 uur geleden
Niet-bezwaarmakers box 3-heffing hebben geen recht op teruggave

DEN HAAG (ANP) - Belastingplichtigen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hebben geen recht op teruggave. Dat heeft de Hoge Raad donderdag geoordeeld. De hoogste rechter volgt het advies van de advocaat-generaal, die eerder ook stelde dat niet iedereen gecompenseerd hoeft te worden voor de onwettige vermogensrendementsheffing over de jaren 2017-2020.

2 uur geleden
AEX opent hoger door koersherstel chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan de dag begonnen. De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, werd gestuwd door een koersherstel bij de chipbedrijven. ASML, Besi en ASMI stegen tot 5 procent na positieve cijfers en sterke vooruitzichten van geheugenchipfabrikant Micron.

3 uur geleden