Microsoft sluit deal om CO2 uit de lucht te laten halen
REDMOND (ANP/AFP) - Microsoft heeft een deal gesloten om in een periode van zes jaar 500.000 ton CO2 uit de lucht te laten halen. Het techconcern wil op die manier de enorme uitstoot die gepaard gaat met de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) enigszins compenseren.
De deal houdt in dat Microsoft bepaalde credits voor het verwijderen van CO2 inkoopt bij het Texaanse bedrijf 1PointFive, een dochteronderneming van olieconcern Occidental Petroleum. Volgens de bedrijven gaat het om de grootste overeenkomst op dit vlak tot nu toe.
1PointFive bouwt in Texas een installatie met grote ventilatoren. Deze moeten, als het complex klaar is, de buitenlucht naar binnen zuigen. Daarna kan de installatie de CO2 uit de lucht verwijderen.
Kritiek
De technologie is een van de vele mogelijke oplossingen die worden onderzocht om de klimaatverandering te bestrijden. Er is ook kritiek op de methode. Sommige kenners zijn bang dat experimenteren met deze technologie als excuus gebruikt kunnen worden om niet de moeilijke besluiten te hoeven nemen die nodig zijn om de CO2-uitstoot daadwerkelijk te beperken.
Door de grote hoeveelheden rekenkracht, en dus energie, die nodig zijn voor AI, is het voor een bedrijf als Microsoft heel lastig om hun CO2-uitstoot op eigen kracht te verlagen. Hoeveel geld met de deal is gemoeid, is niet bekendgemaakt.
Vorig jaar sloot Amazon al een vergelijkbare overeenkomst met 1PointFive. Die ging om het uit de lucht halen van 250.000 ton CO2, verspreid over een periode van tien jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
5 uur geleden