Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft schrapt voor de tweede keer dit jaar duizenden banen

Microsoft schrapt voor de tweede keer dit jaar duizenden banen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat ongeveer 9000 werknemers ontslaan. Dit is de tweede grote ontslagronde dit jaar bij het Amerikaanse softwareconcern. Het bedrijf probeert zo de kosten in het gareel te houden nu het steeds meer geld uitgeeft aan kunstmatige intelligentie (AI). In mei werden 6000 arbeidsplaatsen geschrapt.

Persbureau Bloomberg meldde eerder al dat Microsoft van plan was deze maand duizenden banen te schrappen. Bronnen lieten weten dat vooral verkopers worden getroffen en ook afdelingen zoals het team achter spelcomputer Xbox.

Ook zou bij de in Stockholm gevestigde King-divisie, maker van de app Candy Crush, zo'n 10 procent van de banen verdwijnen. Dat komt neer op ongeveer tweehonderd arbeidsplaatsen. Bij andere Europese kantoren, zoals ZeniMax, zouden ook al medewerkers zijn geïnformeerd over ontslagen.

Activision Blizzard

Die King-divisie kreeg Microsoft in handen door de overname van gamesbedrijf Activision Blizzard voor 69 miljard dollar, een deal die in oktober 2023 werd afgerond. Sindsdien wordt door de directie van Microsoft druk uitgeoefend op de gamingtak om de winstmarges te verhogen.

Microsoft heeft ook een vestiging in Nederland. Of daar banen verdwijnen is niet direct duidelijk. Het bedrijf heeft gezegd dat de ontslagen gevolgen zullen hebben voor verschillende teams, regio's en dienstjaren. Zo wil Microsoft werkprocessen stroomlijnen en de managementlagen verminderen.

Eerdere ontslagen

Volgens een woordvoerder van Microsoft wordt minder dan 4 procent van het wereldwijde personeelsbestand getroffen. Het bedrijf telde eind juni vorig jaar ongeveer 228.000 werknemers, onder wie 45.000 in verkoop en marketing. Microsoft voert vaker reorganisaties door rond het einde van zijn financiële boekjaar dat altijd loopt tot eind juni.

Meer uit Financieel

Vakbonden eensgezind in strijd tegen kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.

19 minuten geleden
Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

1 uur geleden
Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

1 uur geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

2 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

2 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

3 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

3 uur geleden