Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft: Rusland achter meeste cyberaanvallen door landen

Microsoft: Rusland achter meeste cyberaanvallen door landen

REDMOND (ANP) - De meeste cyberaanvallen die op last van een land op Microsoft-klanten worden uitgevoerd, zijn het werk van Rusland, meldt Microsoft op basis van eigen data. Het softwarebedrijf stuurde in de laatste 2 jaar 13.000 waarschuwingen naar klanten over hackpogingen door landen.

Van de incidenten tussen juli 2019 en juni 2020 was 52 procent gerelateerd aan Russische hackers, waarbij de doelwitten varieerden van verkiezingen tot de Olympische Spelen. Een kwart van de incidenten was terug te voeren naar Iran, en China zou verantwoordelijk zijn geweest voor 12 procent. De andere aanvallen kwamen uit Noord-Korea en overige landen.

Russische hackers hebben cyberaanvallen uitgevoerd op verkiezingen en politieke organisaties in meerdere landen. Ook non-profitorganisaties, dienstensectoren en universiteiten zijn soms doelwit, aldus Microsoft. Hackers met banden met het Kremlin vielen ook zestien sport- en anti-dopingorganisaties op drie continenten aan terwijl er onderzoeken liepen naar Russische atleten.

"We zien natiestaten zich continu ontwikkelen en nieuwe technieken uitproberen", zegt Tom Burt, de vicevoorzitter van Microsoft. "Momenteel winnen de aanvallers omdat ze goed zijn uitgerust, en vastberaden en behendig zijn." Volgens Burt hebben hackers afgelopen weken ook Amerikaanse politieke organisaties aangevallen.

Iraanse hackers hebben hun cyberaanvallen in de laatste zes maanden opgeschroefd, zegt Burt. Van de tientallen aanvallen op Microsoftaccounts die gelinkt zijn aan de campagne van een Amerikaanse presidentskandidaat, huidige en voormalige functionarissen, politiek journalisten en Iraniërs in ballingschap, zijn er slechts enkele succesvol geweest. Microsoft houdt er rekening mee dat er meer Iraanse aanvallen gaan plaatsvinden naarmate de Amerikaanse verkiezingen naderen.,

Ook Chinese hackers proberen informatie te verzamelen over organisaties die bij de verkiezingen zijn betrokken, stelt Microsoft. Ook zijn er cyberaanvallen geweest die gerelateerd zijn aan medisch onderzoek. Onder de meerdere pogingen om medische onderzoeksinstituten te hacken, was ook een aanval in maart op een Amerikaanse universiteit die aan een coronavaccin werkt.

Onder meer ziekenhuizen, maar ook andere Microsoftklanten in meerdere landen, zijn door hackers aangevallen met ransomware, waarmee bestanden worden afgegrendeld totdat gebruikers de hackers losgeld hebben betaald. Ransomware is de "meest problematische" en "snelst groeiende" cybercrime-bedreiging, aldus de vicevoorzitter van Microsoft.

Meer uit Buitenland

Zelensky weer in Saudi-Arabië voor topoverleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."

48 minuten geleden
China stuurt panda's naar VS voor bezoek Trump aan Beijing

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.

51 minuten geleden
Europa verwerpt vermeend plan VS dwarse bondgenoten te straffen

BERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.

53 minuten geleden
Iraanse minister Abbas Araghchi vrijdag verwacht in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.

1 uur geleden
China hekelt uitspraken Trump over vrachtschip

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.

4 uur geleden
BBC: Jeffrey Epstein bracht misbruikslachtoffers onder in Londen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.

4 uur geleden
Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

4 uur geleden