Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft profiteert van toegenomen vraag naar AI-toepassingen

Microsoft profiteert van toegenomen vraag naar AI-toepassingen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft zijn omzet afgelopen kwartaal flink opgevoerd, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Daarmee lijkt topman Satya Nadella zijn belofte waar te maken om van Microsoft een toonaangevend AI-bedrijf te maken.

De kwartaalomzet van Microsoft steeg met 18 procent ten opzichte van een jaar eerder tot 62 miljard dollar. Verder dikte de winst aan tot bijna 22 miljard dollar, van ruim 16 miljard dollar in de laatste drie maanden van 2022.

"We zijn overgestapt van het praten over AI naar het op grote schaal toepassen van AI", laat Nadella in een toelichting weten. Zo deed Microsoft goede zaken met de release van met AI doordrenkte Office-software voor bedrijven. Clouddiensten waarmee zakelijke klanten hun eigen AI-applicaties op de technologie van OpenAI konden bouwen, stimuleerden daarnaast de vraag naar Microsofts Azure-aanbod.

OpenAI is het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT. Microsoft investeert al jaren in het AI-bedrijf, in totaal al voor zo'n 13 miljard dollar. Microsoft heeft 49 procent van de aandelen in OpenAI in handen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

5 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

6 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

7 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

10 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

10 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

11 uur geleden