Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft profiteert van toegenomen vraag naar AI-toepassingen

Microsoft profiteert van toegenomen vraag naar AI-toepassingen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft zijn omzet afgelopen kwartaal flink opgevoerd, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Daarmee lijkt topman Satya Nadella zijn belofte waar te maken om van Microsoft een toonaangevend AI-bedrijf te maken.

De kwartaalomzet van Microsoft steeg met 18 procent ten opzichte van een jaar eerder tot 62 miljard dollar. Verder dikte de winst aan tot bijna 22 miljard dollar, van ruim 16 miljard dollar in de laatste drie maanden van 2022.

"We zijn overgestapt van het praten over AI naar het op grote schaal toepassen van AI", laat Nadella in een toelichting weten. Zo deed Microsoft goede zaken met de release van met AI doordrenkte Office-software voor bedrijven. Clouddiensten waarmee zakelijke klanten hun eigen AI-applicaties op de technologie van OpenAI konden bouwen, stimuleerden daarnaast de vraag naar Microsofts Azure-aanbod.

OpenAI is het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT. Microsoft investeert al jaren in het AI-bedrijf, in totaal al voor zo'n 13 miljard dollar. Microsoft heeft 49 procent van de aandelen in OpenAI in handen.

Meer uit Financieel

ACM bekijkt voorstel tijdgebonden stroomtarieven kleinverbruikers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.

58 minuten geleden
IEA: olievoorraden in recordtempo omlaag door oorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coƶrdinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.

1 uur geleden
IMF verlaagt groeiverwachting Nederland vanwege Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.

2 uur geleden
IMF kritisch op Nederlandse plannen voor hogere belasting op werk

AMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.

2 uur geleden
IMF pleit voor aanpassing huurwet om woningtekort op te lossen

AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet ambitieuze hervormingen doorvoeren om het woningtekort op te lossen. Daarvoor pleit het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het fonds noemt voorgestelde maatregelen in het coalitieakkoord nuttig, maar dringt daarbovenop aan op een herziening van huurmarktregels en gunstiger beleid voor private ontwikkelaars en woningbeleggers.

2 uur geleden
NS-topman Wouter Koolmees gaat vier jaar langer door

UTRECHT (ANP) - Wouter Koolmees is herbenoemd als president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen voor een periode van vier jaar. De voormalige minister van Sociale Zaken trad op 1 november 2022 aan als topman van de NS.

2 uur geleden
Duitse autobranche vreest groter banenverlies door hoge kosten

BERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.

2 uur geleden