Microsoft profiteert van thuiswerk en leren op afstand
REDMOND (ANP) - Softwaremaker Microsoft profiteert volop van de digitale transformatie bij bedrijven die door de coronacrisis een vlucht heeft genomen. De techreus zelf zegt dat in een tijdsbestek van twee maanden stappen zijn gezet die normaal gesproken in twee jaar gezet zouden zijn. Dit viel ook af te lezen in de resultaten van de onderneming.
Microsoft sloot het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar af met een omzet van 35 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met een kwart. De operationele winst viel met 13 miljard dollar een kwart hoger uit. Onder de streep resteerde 10,8 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een plus van 22 procent.
Microsoft profiteerde in alle geledingen van het bedrijf van de groeiende vraag naar zijn diensten en oplossingen. Als voorbeeld noemde topman Satya Nadella onder meer leren op afstand, kritieke cloudinfrastructuur en beveiliging.
Clouddiensten
Microsoft verdiende onder meer fors meer geld met zijn zakelijke, maar ook consumentgerichte clouddiensten. Verder zaten de opbrengsten van platform LinkedIn duidelijk in de lift.
Microsoft keerde verder 9,9 miljard dollar uit aan aandeelhouders. Dat gebeurde deels door aandeleninkoop en deels door dividend. Het bedrag lag een derde hoger dan een jaar eerder.
Microsoft gaf nog geen concrete prognoses voor de resultaten dit boekjaar. Maar volgens Nadella weet Microsoft, geholpen door het bedrijfsmodel, een gediversifieerd portfolio en met zijn technologische posities, goed wat het te wachten staat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
14 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
16 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden