Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft profiteert van thuiswerk en leren op afstand

Microsoft profiteert van thuiswerk en leren op afstand

REDMOND (ANP) - Softwaremaker Microsoft profiteert volop van de digitale transformatie bij bedrijven die door de coronacrisis een vlucht heeft genomen. De techreus zelf zegt dat in een tijdsbestek van twee maanden stappen zijn gezet die normaal gesproken in twee jaar gezet zouden zijn. Dit viel ook af te lezen in de resultaten van de onderneming.

Microsoft sloot het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar af met een omzet van 35 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met een kwart. De operationele winst viel met 13 miljard dollar een kwart hoger uit. Onder de streep resteerde 10,8 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een plus van 22 procent.

Microsoft profiteerde in alle geledingen van het bedrijf van de groeiende vraag naar zijn diensten en oplossingen. Als voorbeeld noemde topman Satya Nadella onder meer leren op afstand, kritieke cloudinfrastructuur en beveiliging.

Clouddiensten

Microsoft verdiende onder meer fors meer geld met zijn zakelijke, maar ook consumentgerichte clouddiensten. Verder zaten de opbrengsten van platform LinkedIn duidelijk in de lift.

Microsoft keerde verder 9,9 miljard dollar uit aan aandeelhouders. Dat gebeurde deels door aandeleninkoop en deels door dividend. Het bedrag lag een derde hoger dan een jaar eerder.

Microsoft gaf nog geen concrete prognoses voor de resultaten dit boekjaar. Maar volgens Nadella weet Microsoft, geholpen door het bedrijfsmodel, een gediversifieerd portfolio en met zijn technologische posities, goed wat het te wachten staat.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

5 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

8 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

12 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

12 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

14 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

16 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

19 uur geleden