Microsoft profiteert van thuiswerk en leren op afstand
REDMOND (ANP) - Softwaremaker Microsoft profiteert volop van de digitale transformatie bij bedrijven die door de coronacrisis een vlucht heeft genomen. De techreus zelf zegt dat in een tijdsbestek van twee maanden stappen zijn gezet die normaal gesproken in twee jaar gezet zouden zijn. Dit viel ook af te lezen in de resultaten van de onderneming.
Microsoft sloot het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar af met een omzet van 35 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met een kwart. De operationele winst viel met 13 miljard dollar een kwart hoger uit. Onder de streep resteerde 10,8 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een plus van 22 procent.
Microsoft profiteerde in alle geledingen van het bedrijf van de groeiende vraag naar zijn diensten en oplossingen. Als voorbeeld noemde topman Satya Nadella onder meer leren op afstand, kritieke cloudinfrastructuur en beveiliging.
Clouddiensten
Microsoft verdiende onder meer fors meer geld met zijn zakelijke, maar ook consumentgerichte clouddiensten. Verder zaten de opbrengsten van platform LinkedIn duidelijk in de lift.
Microsoft keerde verder 9,9 miljard dollar uit aan aandeelhouders. Dat gebeurde deels door aandeleninkoop en deels door dividend. Het bedrag lag een derde hoger dan een jaar eerder.
Microsoft gaf nog geen concrete prognoses voor de resultaten dit boekjaar. Maar volgens Nadella weet Microsoft, geholpen door het bedrijfsmodel, een gediversifieerd portfolio en met zijn technologische posities, goed wat het te wachten staat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Veel bedrijven maken nog gebruik van PFAS-houdend blusschuim in hun brandblusinstallaties. Vanwege risico's voor milieu en gezondheid heeft de Europese Unie een stapsgewijs verbod hierop ingevoerd, maar inspecties laten nu zien dat veel bedrijven te laat starten met de overstap naar PFAS-vrij blusschuim.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Datacenters hebben geen last van de aanhoudende droogte in Nederland. Dat verzekert Stijn Grove, directeur van brancheorganisatie Dutch Datacenter Association. "Datacenters blijven altijd operationeel, ook zonder wateraansluiting, daar zijn de systemen op ingericht."
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - PayPal behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Betaalverwerkingsbedrijf Stripe en investeerder Advent International zouden een bod van ruim 53 miljard dollar hebben uitgebracht op het betaalbedrijf, meldde persbureau Reuters op basis van bronnen. De twee partijen zouden gezamenlijk eigenaar worden van PayPal en het bedrijf niet opsplitsen, maar elk een gelijk aandeel krijgen.
53 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - De papierindustrie ondervindt op dit moment nog geen grote problemen als gevolg van de droogte. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse papier- en kartonfabrieken (VNP) desgevraagd aan ANP weten. Als de droogte aanhoudt, kan dit echter wel grote gevolgen hebben, aldus de belangenvereniging. "De papierindustrie heeft water nodig om te kunnen produceren en beschikt daarvoor niet over een reëel alternatief."
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering komt volgend jaar met een steunpakket van 13,3 miljard euro om de energierekening van bedrijven en huishoudens te verlagen. Het pakket wordt gefinancierd uit het Klimaat- en Transitiefonds (KTF), maakte het ministerie van Financiën woensdag bekend.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Restaurantketens in Japan als KFC waarschuwen voor mogelijke tekorten en winkelsluitingen vanwege een cyberaanval op een fabrikant van diepvriesproducten. Nichirei, de grootste leverancier van diepvriesvoeding in Japan, meldde woensdag dat het bedrijf slachtoffer is geworden van een cyberaanval, waardoor de leveringen aan klanten zijn verstoord.
2 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF is positiever geworden over de winst dit jaar, mede dankzij prijsverhogingen. Dat meldde de grootste chemieproducent van Europa bij de publicatie van de voorlopige kwartaalresultaten.
3 uur geleden