Microsoft: pro-Russische hackers wilden WhatsApp-data stelen
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Een hackersgroep die banden heeft met de Russische overheid heeft geprobeerd om WhatsApp-gegevens te stelen van werknemers van organisaties die hulp bieden aan Oekraïne. Dit melden onderzoekers van Microsoft donderdag.
Volgens Microsoft hebben aanvallers geassocieerd met de Russische veiligheidsdienst FSB e-mails gestuurd met de vraag of ze lid wilden worden van bepaalde WhatsApp-groepen. De mails leken vaak afkomstig te zijn van een Amerikaanse overheidsambtenaar. In de e-mails stond een QR-code waarin zogenaamd meer informatie zou staan over initiatieven om Oekraïne te steunen in de oorlog tegen Rusland. Microsoft meldt niet of de aanvallers gegevens hebben buitgemaakt.
De aanvallen zijn gelinkt aan de cyberspionagegroep Star Blizzard, aldus Microsoft. Daarbij stelt het techconcern dat het Amerikaanse ministerie van Justitie 180 websites die in verband worden gebracht met de groep in beslag heeft genomen of uit de lucht heeft gehaald sinds oktober, met de hulp van Microsoft.
Een woordvoerder van WhatsApp, waarvan Meta de eigenaar is, zegt in een reactie dat het bedrijf persoonlijke gesprekken beschermt met end-to-endencryptie. Daarmee zijn berichten versleuteld via een specifieke code die alleen de verzender en de ontvanger hebben. Ook moedigt de woordvoerder gebruikers aan alleen op links te klikken van mensen die ze kennen en vertrouwen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
4 uur geleden