Microsoft: pro-Russische hackers wilden WhatsApp-data stelen
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Een hackersgroep die banden heeft met de Russische overheid heeft geprobeerd om WhatsApp-gegevens te stelen van werknemers van organisaties die hulp bieden aan Oekraïne. Dit melden onderzoekers van Microsoft donderdag.
Volgens Microsoft hebben aanvallers geassocieerd met de Russische veiligheidsdienst FSB e-mails gestuurd met de vraag of ze lid wilden worden van bepaalde WhatsApp-groepen. De mails leken vaak afkomstig te zijn van een Amerikaanse overheidsambtenaar. In de e-mails stond een QR-code waarin zogenaamd meer informatie zou staan over initiatieven om Oekraïne te steunen in de oorlog tegen Rusland. Microsoft meldt niet of de aanvallers gegevens hebben buitgemaakt.
De aanvallen zijn gelinkt aan de cyberspionagegroep Star Blizzard, aldus Microsoft. Daarbij stelt het techconcern dat het Amerikaanse ministerie van Justitie 180 websites die in verband worden gebracht met de groep in beslag heeft genomen of uit de lucht heeft gehaald sinds oktober, met de hulp van Microsoft.
Een woordvoerder van WhatsApp, waarvan Meta de eigenaar is, zegt in een reactie dat het bedrijf persoonlijke gesprekken beschermt met end-to-endencryptie. Daarmee zijn berichten versleuteld via een specifieke code die alleen de verzender en de ontvanger hebben. Ook moedigt de woordvoerder gebruikers aan alleen op links te klikken van mensen die ze kennen en vertrouwen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.
41 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.
3 uur geledenDRESDEN (ANP) - De Duitse industrie heeft sinds 2019 minstens een half miljoen banen verloren, waarbij vooral de autosector hard werd geraakt. Dat meldt het economisch onderzoeksinstituut Ifo. In de Duitse dienstensector kwamen er juist veel banen bij, waaronder in de gezondheids- en ouderenzorg door de vergrijzing.
5 uur geledenAMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Auto-, fiets- en scooterdeelbedrijven Greenwheels en Check gaan nauw samenwerken. De twee merken en hun apps blijven bestaan, maar het personeel gaat wel werken vanuit hetzelfde hoofdkantoor en de voertuigen van de merken worden in beide apps beschikbaar. Zo denkt moederbedrijf Pon de merken sneller te kunnen laten groeien en in de komende jaren het aantal te huren auto's, fietsen en scooters ruim te verdubbelen.
5 uur geleden