Microsoft: pro-Russische hackers wilden WhatsApp-data stelen
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Een hackersgroep die banden heeft met de Russische overheid heeft geprobeerd om WhatsApp-gegevens te stelen van werknemers van organisaties die hulp bieden aan Oekraïne. Dit melden onderzoekers van Microsoft donderdag.
Volgens Microsoft hebben aanvallers geassocieerd met de Russische veiligheidsdienst FSB e-mails gestuurd met de vraag of ze lid wilden worden van bepaalde WhatsApp-groepen. De mails leken vaak afkomstig te zijn van een Amerikaanse overheidsambtenaar. In de e-mails stond een QR-code waarin zogenaamd meer informatie zou staan over initiatieven om Oekraïne te steunen in de oorlog tegen Rusland. Microsoft meldt niet of de aanvallers gegevens hebben buitgemaakt.
De aanvallen zijn gelinkt aan de cyberspionagegroep Star Blizzard, aldus Microsoft. Daarbij stelt het techconcern dat het Amerikaanse ministerie van Justitie 180 websites die in verband worden gebracht met de groep in beslag heeft genomen of uit de lucht heeft gehaald sinds oktober, met de hulp van Microsoft.
Een woordvoerder van WhatsApp, waarvan Meta de eigenaar is, zegt in een reactie dat het bedrijf persoonlijke gesprekken beschermt met end-to-endencryptie. Daarmee zijn berichten versleuteld via een specifieke code die alleen de verzender en de ontvanger hebben. Ook moedigt de woordvoerder gebruikers aan alleen op links te klikken van mensen die ze kennen en vertrouwen.
Meer uit Financieel
PRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.
4 uur geleden