Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft: pro-Russische hackers wilden WhatsApp-data stelen

Microsoft: pro-Russische hackers wilden WhatsApp-data stelen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Een hackersgroep die banden heeft met de Russische overheid heeft geprobeerd om WhatsApp-gegevens te stelen van werknemers van organisaties die hulp bieden aan Oekraïne. Dit melden onderzoekers van Microsoft donderdag.

Volgens Microsoft hebben aanvallers geassocieerd met de Russische veiligheidsdienst FSB e-mails gestuurd met de vraag of ze lid wilden worden van bepaalde WhatsApp-groepen. De mails leken vaak afkomstig te zijn van een Amerikaanse overheidsambtenaar. In de e-mails stond een QR-code waarin zogenaamd meer informatie zou staan over initiatieven om Oekraïne te steunen in de oorlog tegen Rusland. Microsoft meldt niet of de aanvallers gegevens hebben buitgemaakt.

De aanvallen zijn gelinkt aan de cyberspionagegroep Star Blizzard, aldus Microsoft. Daarbij stelt het techconcern dat het Amerikaanse ministerie van Justitie 180 websites die in verband worden gebracht met de groep in beslag heeft genomen of uit de lucht heeft gehaald sinds oktober, met de hulp van Microsoft.

Een woordvoerder van WhatsApp, waarvan Meta de eigenaar is, zegt in een reactie dat het bedrijf persoonlijke gesprekken beschermt met end-to-endencryptie. Daarmee zijn berichten versleuteld via een specifieke code die alleen de verzender en de ontvanger hebben. Ook moedigt de woordvoerder gebruikers aan alleen op links te klikken van mensen die ze kennen en vertrouwen.

Meer uit Financieel

Wall Street lager na eerste renteverhoging Fed in ruim 3 jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

2 uur geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

4 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

5 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

6 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

8 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

8 uur geleden