Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft plant komst zakelijke AI-assistent naar Nederland

Microsoft plant komst zakelijke AI-assistent naar Nederland

ZAANDAM (ANP) - Microsoft haalt zijn nieuwe slimme kantoorassistent op basis van kunstmatige intelligentie (AI) naar Nederland. De Amerikaanse tech- en softwaregigant werkt aan plannen voor een testfase bij zakelijke klanten om de zogeheten 'Copilot' op te nemen in hun digitale werkomgeving Microsoft 365. Gebruikers kunnen dan op basis van het systeem achter ChatGPT bijvoorbeeld automatisch diapresentaties en samenvattingen van documenten laten maken.

Microsoft heeft gekozen voor Nederland omdat het concern in Middenmeer in Noord-Holland een datacenter heeft. Dat vertelt Rob Elsinga, technologisch directeur van Microsoft Nederland, op techconferentie The Next Web in Zaandam aan het ANP. "In dit Europese datacenter draaien wij ook de modellen achter ChatGPT. En wij garanderen dat de data die wij in een gebied gebruiken daar ook meteen verwerken." De hele technologie achter de populaire AI-tool draait op datacenters van Microsoft.

Naast Nederland is deze testfase in nog een aantal landen om uiteindelijk zo'n 2600 organisaties de virtuele assistent te laten uitproberen. Microsoft begon eerder dit jaar al met een test in de Verenigde Staten bij een paar honderd bedrijven, nog dit jaar moet de tool breed voor klanten beschikbaar worden. Met Copilot is het bijvoorbeeld ook mogelijk om de belangrijkste mails in je inbox eruit te pikken en direct ChatGPT slimme teksten te laten schrijven.

Risico's en minpunten

Elsinga zegt zich bewust te zijn van de risico's en minpunten van generatieve AI zoals ChatGPT, dat zelf teksten produceert alsof ze door een mens geschreven zijn. Zo zegt de directeur dat er continu onderzoek gedaan wordt naar verduurzaming van de technologie en is het bedrijf "druk bezig" met het beschermen van auteursrechten en authenticiteit. "Maar we willen ook al ter beschikking stellen aan media dat zij hun artikelen en video's kunnen watermerken en zo aangeven dat het door een mens gemaakt is."

Microsoft ziet zichzelf voorlopen op het gebied van AI vergeleken met branchegenoten. "Wij hebben aandelen genomen in OpenAI, de ontwikkelaar van ChatGPT", zegt Elsinga. "Daarmee hebben we ook het recht gekregen om de technologie te krijgen in al onze producten." Sinds de succesvolle lancering van ChatGPT in november is de aandacht voor generatieve AI wereldwijd geëxplodeerd.

Meer uit Financieel

Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street, Nvidia bij dalers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

13 minuten geleden
Brussel maant Nederland opnieuw minder uit te geven

STRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.

14 minuten geleden
Brussel hamert op meer onafhankelijkheid van Chinese grondstoffen

STRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.

33 minuten geleden
Europarlement stemt in met nieuwe veiligheidsregels speelgoed

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.

1 uur geleden
Aanklagers in Frankrijk openen onderzoek naar eBay

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.

1 uur geleden
iDEAL ziet aantal aankopen voor Black Friday licht dalen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.

2 uur geleden
Staking België blijft reizigers hard raken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.

2 uur geleden