Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft plant komst zakelijke AI-assistent naar Nederland

Microsoft plant komst zakelijke AI-assistent naar Nederland

ZAANDAM (ANP) - Microsoft haalt zijn nieuwe slimme kantoorassistent op basis van kunstmatige intelligentie (AI) naar Nederland. De Amerikaanse tech- en softwaregigant werkt aan plannen voor een testfase bij zakelijke klanten om de zogeheten 'Copilot' op te nemen in hun digitale werkomgeving Microsoft 365. Gebruikers kunnen dan op basis van het systeem achter ChatGPT bijvoorbeeld automatisch diapresentaties en samenvattingen van documenten laten maken.

Microsoft heeft gekozen voor Nederland omdat het concern in Middenmeer in Noord-Holland een datacenter heeft. Dat vertelt Rob Elsinga, technologisch directeur van Microsoft Nederland, op techconferentie The Next Web in Zaandam aan het ANP. "In dit Europese datacenter draaien wij ook de modellen achter ChatGPT. En wij garanderen dat de data die wij in een gebied gebruiken daar ook meteen verwerken." De hele technologie achter de populaire AI-tool draait op datacenters van Microsoft.

Naast Nederland is deze testfase in nog een aantal landen om uiteindelijk zo'n 2600 organisaties de virtuele assistent te laten uitproberen. Microsoft begon eerder dit jaar al met een test in de Verenigde Staten bij een paar honderd bedrijven, nog dit jaar moet de tool breed voor klanten beschikbaar worden. Met Copilot is het bijvoorbeeld ook mogelijk om de belangrijkste mails in je inbox eruit te pikken en direct ChatGPT slimme teksten te laten schrijven.

Risico's en minpunten

Elsinga zegt zich bewust te zijn van de risico's en minpunten van generatieve AI zoals ChatGPT, dat zelf teksten produceert alsof ze door een mens geschreven zijn. Zo zegt de directeur dat er continu onderzoek gedaan wordt naar verduurzaming van de technologie en is het bedrijf "druk bezig" met het beschermen van auteursrechten en authenticiteit. "Maar we willen ook al ter beschikking stellen aan media dat zij hun artikelen en video's kunnen watermerken en zo aangeven dat het door een mens gemaakt is."

Microsoft ziet zichzelf voorlopen op het gebied van AI vergeleken met branchegenoten. "Wij hebben aandelen genomen in OpenAI, de ontwikkelaar van ChatGPT", zegt Elsinga. "Daarmee hebben we ook het recht gekregen om de technologie te krijgen in al onze producten." Sinds de succesvolle lancering van ChatGPT in november is de aandacht voor generatieve AI wereldwijd geëxplodeerd.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

4 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

5 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

6 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

6 uur geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

7 uur geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

8 uur geleden
Miljardair Wexner zegt eiland Epstein eenmaal te hebben bezocht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.

8 uur geleden