Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft plant komst zakelijke AI-assistent naar Nederland

Microsoft plant komst zakelijke AI-assistent naar Nederland

ZAANDAM (ANP) - Microsoft haalt zijn nieuwe slimme kantoorassistent op basis van kunstmatige intelligentie (AI) naar Nederland. De Amerikaanse tech- en softwaregigant werkt aan plannen voor een testfase bij zakelijke klanten om de zogeheten 'Copilot' op te nemen in hun digitale werkomgeving Microsoft 365. Gebruikers kunnen dan op basis van het systeem achter ChatGPT bijvoorbeeld automatisch diapresentaties en samenvattingen van documenten laten maken.

Microsoft heeft gekozen voor Nederland omdat het concern in Middenmeer in Noord-Holland een datacenter heeft. Dat vertelt Rob Elsinga, technologisch directeur van Microsoft Nederland, op techconferentie The Next Web in Zaandam aan het ANP. "In dit Europese datacenter draaien wij ook de modellen achter ChatGPT. En wij garanderen dat de data die wij in een gebied gebruiken daar ook meteen verwerken." De hele technologie achter de populaire AI-tool draait op datacenters van Microsoft.

Naast Nederland is deze testfase in nog een aantal landen om uiteindelijk zo'n 2600 organisaties de virtuele assistent te laten uitproberen. Microsoft begon eerder dit jaar al met een test in de Verenigde Staten bij een paar honderd bedrijven, nog dit jaar moet de tool breed voor klanten beschikbaar worden. Met Copilot is het bijvoorbeeld ook mogelijk om de belangrijkste mails in je inbox eruit te pikken en direct ChatGPT slimme teksten te laten schrijven.

Risico's en minpunten

Elsinga zegt zich bewust te zijn van de risico's en minpunten van generatieve AI zoals ChatGPT, dat zelf teksten produceert alsof ze door een mens geschreven zijn. Zo zegt de directeur dat er continu onderzoek gedaan wordt naar verduurzaming van de technologie en is het bedrijf "druk bezig" met het beschermen van auteursrechten en authenticiteit. "Maar we willen ook al ter beschikking stellen aan media dat zij hun artikelen en video's kunnen watermerken en zo aangeven dat het door een mens gemaakt is."

Microsoft ziet zichzelf voorlopen op het gebied van AI vergeleken met branchegenoten. "Wij hebben aandelen genomen in OpenAI, de ontwikkelaar van ChatGPT", zegt Elsinga. "Daarmee hebben we ook het recht gekregen om de technologie te krijgen in al onze producten." Sinds de succesvolle lancering van ChatGPT in november is de aandacht voor generatieve AI wereldwijd geëxplodeerd.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met stevige winst ondanks aanval VS op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.

14 minuten geleden
Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

42 minuten geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

1 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

1 uur geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

3 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

15 uur geleden