Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft onderuit bij terugkeer rentevrees op Wall Street

Microsoft onderuit bij terugkeer rentevrees op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag stevig gedaald. Microsoft was met een verlies van 4,2 procent een opvallende daler, al werden ook andere techbedrijven als Tesla en chipbedrijven lager gezet. Dat gebeurde nadat verschillende beleidsmakers van de Federal reserve opnieuw aangaven dat de rente al in maart omhoog kan. Bij hogere rentes kiezen beleggers er vaak voor om risicovollere beleggingen van de hand te doen.

Voor Microsoft was de verliesbeurt de grootste in veertien maanden. Maker van elektrische auto's Tesla ging 6,8 procent omlaag. Ford, steeg juist 2,3 procent vanwege de push van dat bedrijf richting elektrische auto's en tijdens de handelsdag kwam de marktwaarde van Ford voor het eerst boven de 100 miljard dollar uit.

Chipbedrijven begonnen de dag nog in de plus dankzij goede cijfers van de Taiwanese chipproducent TSMC, die verraste met een hoger dan verwachte omzet en winst. Later sloeg de rentevrees dus toe en leverden bedrijven als Intel, AMD, Qualcomm, Microchip en Broadcom tot 4 procent in.

Delta Air Lines

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent in de min op 36.113,62 punten. De brede S&P 500 ging 1,4 procent omlaag tot 4659,03 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 2,5 procent tot 14.806,81 punten.

Delta Air Lines won 2,1 procent. De luchtvaartmaatschappij presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht ondanks dat het bedrijf 10 procent van de geplande vluchten moest annuleren vanwege coronabesmettingen onder het personeel en het slechte winterweer. Volgens topman Ed Bastian zal de luchtvaartsector snel herstellen na een vertraging door de omikronvariant en zal Delta in maart weer winstgevend zijn. Branchegenoten als American Airlines (plus 4,5 procent) en United Airlines (plus 3,5 procent) stegen mee.

Boeing

Vliegtuigbouwer Boeing klom 3 procent. Volgens persbureau Bloomberg zal de Chinese luchtvaartautoriteit deze maand het vliegverbod voor de Boeing 737 MAX opheffen. Virgin Orbit verloor 5,6 procent. Het satellietbedrijf lanceert zijn eerste satelliet sinds de beursgang eind vorig jaar.

KB Home dikte 16,5 procent aan. De huizenbouwer boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het nieuwe jaar.

De euro was 1,1454 dollar waard, tegen 1,1468 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 81,51 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 83,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Von der Leyen: toeleveringsketens moeten meer gespreid worden

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie komt eind dit jaar met een voorstel om toeleveringsketens meer te spreiden, kondigde voorzitter Ursula von der Leyen woensdag aan. "Er mag geen sprake zijn van een kritieke afhankelijkheid van één enkele leverancier", zei de politica in debat met het Europees Parlement.

5 minuten geleden
Europese cybersecuritydienst waarschuwt voor kwetsbaarheden PHP

BRUSSEL (ANP) - De cybersecuritydienst voor EU-instituten, CERT-EU, waarschuwt voor twee "kritieke kwetsbaarheden" in de programmeertaal PHP. De organisatie achter die wereldwijd zeer belangrijke programmeertaal heeft melding gemaakt van de kwetsbaarheden, die het onder meer mogelijk maken om van afstand een server aan te sturen. Op die manier kunnen kwaadwillenden mogelijk controle krijgen over de server.

56 minuten geleden
AEX-index opent iets hoger, Randstad uitblinker na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets hoger geopend. De chipfondsen stonden bij de stijgers na de koersdalingen op dinsdag. Verder kwamen verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en fitnessketen Basic-Fit met kwartaalcijfers op het Damrak. Randstad was daarop een uitblinker in de MidKap.

1 uur geleden
Websites Amerikaanse zusterketens Albert Heijn werken weer

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse ketens van supermarktconcern Ahold Delhaize hebben hun websites weer aangeschakeld. Door de grote cyberaanval en vele problemen bij het bedrijf lagen de sites van deze zusterketens van Albert Heijn er meer dan een week uit.

1 uur geleden
Basic-Fit groeit verder naar bijna 6,3 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft dit jaar meer leden gekregen. In de afgelopen drie kwartalen telde de Nederlandse sportschoolketen, die ook in andere landen veel locaties heeft, 690.000 nieuwe leden vergeleken met de eerste negen maanden van vorig jaar. Daarmee is het ledenbestand uitgegroeid tot bijna 6,3 miljoen. Ook nam het gemiddelde aantal leden per Basic-Fit-locatie toe naar meer dan 3000.

2 uur geleden
Cyberbeveiligingsbedrijf klaagt over informatieverzoeken van OM

DEN HAAG (ANP) - Het Haagse cyberbeveiligingsbedrijf Eye Security klaagt over de toenemende informatieverzoeken van het Openbaar Ministerie. "Wanneer het Openbaar Ministerie vertrouwelijke onderzoeksgegevens opeist bij de incident-responsebedrijven die slachtoffers helpen, zet dat de basis van ons werk onder druk", schrijft topman Job Kuijpers in een bericht op LinkedIn, waarover het FD woensdag ook publiceerde.

2 uur geleden
Verfmaker AkzoNobel compenseert verkoopdaling met hogere prijzen

AMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingsproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal de verkoopprijzen verhoogd, waardoor een lichte daling van het verkoopvolume gecompenseerd kon worden. Verder ligt het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens op koers om de fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta begin volgend jaar af te ronden.

2 uur geleden