Microsoft mikt op klimaatneutraliteit in 2030
REDMOND (ANP/RTR) - Softwaregigant Microsoft wil in 2030 meer CO2 uit de atmosfeer halen dan hij uitstoot. Twintig jaar later wil het bedrijf evenveel van het broeikasgas uit het milieu hebben gehaald als het sinds zijn oprichting in 1975 heeft uitgestoten. Dat maakte topman Satya Nadella bekend.
Om de doelstellingen te halen, wil het concern in 2030 de eigen directe uitstoot van broeikasgassen met meer dan de helft hebben verlaagd. Emissies die voortkomen uit het energieverbruik van het bedrijf moeten dan tot bijna nul zijn teruggebracht. Ook het doel om in 2050 alle vervuiling uit het verleden te hebben gecompenseerd, slaat op directe emissies en uitstoot door elektriciteitsverbruik.
Microsoft, naar beurswaarde gemeten een van 's werelds waardevolste bedrijven, steekt daarnaast 1 miljard dollar in een innovatiefonds. Dat moet de ontwikkeling van technologieƫn voor het verminderen en opslaan van CO2 versnellen. Ook wil het bedrijf leveranciers en klanten helpen met technologische middelen om de eigen uitstoot te verminderen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe speelpark Spelen bij Beelen in Rotterdam heeft op de openingsdag het maximale aantal bezoekers verwelkomd. De speellocatie is nog niet helemaal af, maar opende dinsdag al wel deels, "zodat kinderen uit Rotterdam-Zuid zo snel mogelijk kunnen komen spelen", aldus de organisatie.
8 minuten geledenREDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft breidt zijn samenwerking met de Franse startup in kunstmatige intelligentie, Mistral, verder uit. Dat meldt Microsoft dinsdag. De nieuwe overeenkomst is gericht op de uitbreiding van de AI-infrastructuur in Europa. Financiƫle details rond de deal zijn niet bekendgemaakt.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen stegen in de afgelopen zeven handelsdagen met meer dan 20 procent en bereikten bijna het hoogste niveau sinds half maart. Het escalerende conflict in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de vooruitzichten voor het aanbod richting de winter verslechteren.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden dinsdag weer op na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten en Iran in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens nieuwssite Axios proberen Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" echter een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de VS. Tijdens die afkoelingsperiode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.
47 minuten geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het tweede kwartaal opnieuw de verwachtingen van analisten overtroffen. Vooral de prestaties van het populaire kaartspel Magic: The Gathering dragen bij aan de sterke prestaties. Het bedrijf verhoogt daarom ook zijn prognose voor het hele jaar.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Een Zuid-Koreaanse rederij probeert bemanningsleden over te halen om door de Straat van Hormuz te varen. Sinokor Group biedt zes maanden extra salaris aan zeevarenden die aan boord stappen van een retourreis via de gevaarlijke zeestraat, blijkt uit een document dat door zakelijk persbureau Bloomberg is ingezien.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft een rechtszaak aangespannen tegen zijn Amerikaanse aartsrivaal Eli Lilly in de Verenigde Staten. Volgens het bedrijf is de reclame van Eli Lilly voor de populaire afslankinjectie Zepbound en het diabetesmedicijn Mounjaro misleidend. De reclamecampagnes zouden gebaseerd zijn op verouderde vergelijkingen op het gebied van gewichtsverlies.
1 uur geleden