Microsoft mikt op klimaatneutraliteit in 2030
REDMOND (ANP/RTR) - Softwaregigant Microsoft wil in 2030 meer CO2 uit de atmosfeer halen dan hij uitstoot. Twintig jaar later wil het bedrijf evenveel van het broeikasgas uit het milieu hebben gehaald als het sinds zijn oprichting in 1975 heeft uitgestoten. Dat maakte topman Satya Nadella bekend.
Om de doelstellingen te halen, wil het concern in 2030 de eigen directe uitstoot van broeikasgassen met meer dan de helft hebben verlaagd. Emissies die voortkomen uit het energieverbruik van het bedrijf moeten dan tot bijna nul zijn teruggebracht. Ook het doel om in 2050 alle vervuiling uit het verleden te hebben gecompenseerd, slaat op directe emissies en uitstoot door elektriciteitsverbruik.
Microsoft, naar beurswaarde gemeten een van 's werelds waardevolste bedrijven, steekt daarnaast 1 miljard dollar in een innovatiefonds. Dat moet de ontwikkeling van technologieën voor het verminderen en opslaan van CO2 versnellen. Ook wil het bedrijf leveranciers en klanten helpen met technologische middelen om de eigen uitstoot te verminderen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".
1 uur geledenWEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.
4 uur geledenCHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.
4 uur geleden