Microsoft maakt clouddiensten toegankelijker voor concurrenten
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat zijn clouddiensten toegankelijker maken voor Europese cloudbedrijven. Het Amerikaanse softwareconcern buigt daarmee voor druk van de Europese Unie om het voor kleinere Europese concurrenten gemakkelijker te maken om de software van het bedrijf aan te bieden.
Met het nieuwe initiatief wordt het makkelijker voor Europese cloudbedrijven om Microsoft-producten als Windows en Office 365 te hosten. Ook biedt Microsoft klanten meer licentieflexibiliteit op zijn producten.
Microsoft wordt geconfronteerd met een formeel onderzoek van de Europese Commissie naar vermeende verboden mededingingspraktijken van het bedrijf. De commissie stuurde vragen naar rivaliserende clouddiensten na een klacht vorig jaar van het Franse cloudbedrijf OVH. Volgens de klacht worden concurrenten benadeeld door de softwarelicentievoorwaarden van Microsoft en is het gemakkelijker en goedkoper om producten als Windows, Office en Windows Server te koppelen aan Microsoft's eigen clouddienst Azure.
Verantwoordelijkheid
"We denken niet dat al deze beweringen juist zijn, maar sommige zijn dat wel", zei president Brad Smith van Microsoft woensdag tijdens een bijeenkomst in Brussel. "We hebben de verantwoordelijkheid om meer te doen en we willen snel handelen. We dachten teveel aan de grote concurrenten en vergaten om na te denken over de kleinere spelers op de Europese markt", aldus Smith.
Microsoft is de op een na grootste aanbieder van clouddiensten ter wereld. Amazon is de grootste aanbieder van dergelijke diensten, en Google, eigendom van Alphabet, zit Microsoft op de hielen.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal faillissementen in Duitsland is gestegen naar het hoogste niveau in dertien jaar. In juli gingen 2373 bedrijven failliet, wat het hoogste maandelijkse aantal is sinds juli 2013. In de sectoren transport en opslag, horeca en de bouw gingen verhoudingsgewijs de meeste ondernemingen ten onder, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis.
28 seconden geledenPARIJS (ANP) - Europese bankentoezichthouders voeren extra controles uit om de risico's van portefeuilles aan staatsobligaties van banken. Dat heeft François-Louis Michaud, voorzitter van de Europese Bankautoriteit (EBA) gezegd.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft tientallen nieuwe projecten geselecteerd die de Europese Unie moeten helpen onafhankelijker te worden van kritieke grondstoffen uit bijvoorbeeld China. De projecten draaien om de winning, verwerking en recycling van kritieke grondstoffen als lithium, nikkel, kobalt en magnesium. Die zijn belangrijk voor bijvoorbeeld de productie van batterijen, maar ook voor de Europese defensie en de ruimtevaart.
10 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU hoopt vrijdag dat de ministers van economie en financiën akkoord gaan met een voorstel om de kapitaalmarktunie te versterken. Dat benadrukte de Ierse minister Simon Harris voorafgaand aan overleg in Luxemburg.
14 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is nog maar 0,2 eurocent verwijderd van zijn recordniveau. Als de toenames van de laatste dagen doorzetten, zou benzine zaterdag duurder dan ooit kunnen zijn, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
38 minuten geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft advertenties van ByteDance, het Chinese moederbedrijf van TikTok, verboden in de Verenigde Staten en enkele andere landen. Daarmee wordt de rivaliteit met het populaire socialemediaplatform voor filmpjes verder aangewakkerd.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven gingen vrijdag kort na de opening van de beurshandel in Amsterdam omlaag. Dat volgt op mediaberichten dat de omzet van OpenAI, de eigenaar van chatbot ChatGPT, lager uitvalt dan verwacht. Daardoor werden de zorgen over de hoge waarderingen in de chipsector door de AI-hausse weer aangewakkerd.
58 minuten geleden