Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft kondigt miljardeninvestering in Frankrijk aan

Microsoft kondigt miljardeninvestering in Frankrijk aan

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Microsoft gaat meer dan 4 miljard euro investeren in Frankrijk, waaronder in clouddiensten en kunstmatige intelligentie. Ook andere grote bedrijven hebben investeringen aangekondigd in Frankrijk. Maandag gaat namelijk het jaarlijkse evenement Choose France van start om buitenlandse investeerders te lokken. President Emmanuel Macron zal die top in het paleis van Versailles openen.

Volgens president Brad Smith van Microsoft is het de grootste investering van het Amerikaanse software- en technologiebedrijf in Frankrijk ooit. Zo wordt er een nieuw datacenter in het oosten van Frankrijk gebouwd en andere centra worden uitgebreid.

In aanloop naar de top verklaarde het kantoor van Macron dat er dit jaar voor 15 miljard euro aan buitenlandse investeringen gemeld worden. Dat is meer dan vorig jaar toen de bijeenkomst 13 miljard euro aan investeringen opleverde. Zo zei Amazon 1,2 miljard euro te steken in Frankrijk op het gebied van cloud en logistieke infrastructuur. Grote techbedrijven waaronder ook Google zijn wereldwijd miljardeninvesteringen aan het doen in cloud en AI.

Pfizer en AstraZeneca

Ook de farmaceuten Pfizer en AstraZeneca maakten investeringen in Frankrijk bekend, net als banken en chemiebedrijven. Op de top in Versailles komen ongeveer 180 bestuursvoorzitters en topbestuurders van bedrijven samen en worden 56 investeringsprojecten in Frankrijk naar buiten gebracht, aldus het Elysée. Het is de zevende editie van Choose France.

De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire zal maandag een lunchbijeenkomst houden met topbankiers, waaronder met topmannen van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Goldman Sachs en Bank of America. Macron wil Parijs aantrekkelijker maken als vestigingsplaats voor financiële instellingen.

Meer uit Financieel

Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

41 minuten geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

42 minuten geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

1 uur geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

2 uur geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

2 uur geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.

2 uur geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

3 uur geleden