Microsoft komt met AI-knop voor nieuwe toetsenborden
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft voegt een nieuwe AI-knop toe aan de nieuwste versie van zijn Windowstoetsenbord. Met de nieuwe knop kan je direct toegang krijgen tot Copilot, de van kunstmatige intelligentie (AI) voorziene digitale assistent van het softwareconcern.
Dit heeft Microsoft aangekondigd in een blogpost. Volgens de onderneming gaat het om de meest ingrijpende verandering van zijn toetsenborden in bijna drie decennia. De nieuwe knop is volgende week al te zien op de grote technologiebeurs CES in Las Vegas. Het is de bedoeling dat hij later dit jaar beschikbaar is voor computers en laptops met Windows 11.
Microsoft zet net als andere techconcerns flink in op AI-toepassingen. Copilot helpt gebruikers bij het kopiƫren en plakken van teksten, maar kan ook teksten herschrijven, samenvatten en uitleggen. Windowsgebruikers kunnen ook vragen stellen aan de assistent, net als in de Bing AI-chat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Banken in Nederland kunnen belangrijke ontwikkelingen zoals verduurzaming en de energietransitie beter financieren als de overheid regels voor banken versoepelt. Dit heeft topman Stefaan Decraene van Rabobank dinsdag tegen journalisten gezegd.
51 minuten geledenMILWAUKEE (ANP/RTR) - Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Dit is een opsteker voor de onlangs aangetreden topman Artie Starrs, want in de voorgaande kwartalen daalden de opbrengsten van het Amerikaanse bedrijf telkens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse automobilisten reden vorig jaar gemiddeld bijna 6 procent minder kilometers dan in 2019 voordat de coronacrisis uitbrak, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De problemen met de beschikbaarheid van Nexperia-chips zijn nog niet opgelost, heeft de topman van de Duitse industrieel toeleverancier Schaeffler gezegd. Eerder waarschuwde de Europese auto-industrie voor productieproblemen die kunnen ontstaan na het exportverbod dat China Nexperia oplegde uit onvrede over ingrepen van de Nederlandse regering bij de Nijmeegse chipmaker. Het afgelopen weekend deed China een concessie op dat vlak.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het derde kwartaal het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien toenemen. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 713 miljoen. Die aanwas van 17 miljoen gebruikers was groter dan de 14 miljoen die Spotify zelf had verwacht.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
6 uur geleden