Microsoft investeert miljarden in AI-infrastructuur in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse softwareconcern Microsoft gaat de komende twee jaar 3,2 miljard euro investeren in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) in Duitsland. Dat heeft Microsoft-president Brad Smith gezegd bij een ontmoeting met bondskanselier Olaf Scholz in Berlijn. Het geld is hoofdzakelijk bestemd voor dataverwerkingscentra en cloudinfrastructuur voor AI.
Volgens Smith zijn Duitse bedrijven bezig zich in rap tempo aan te passen aan AI-technologieën en is daarom meer rekenkracht nodig. Het is de grootste investering in de veertigjarige aanwezigheid van Microsoft in Duitsland. Ook wordt geld uitgetrokken om tot wel 1,2 miljoen mensen te trainen op het gebied van AI, aldus Smith.
Het grootste deel van het geld zal gaan naar de oprichting van een nieuwe 'cloudregio' in de westelijke deelstaat Noordrijn-Westfalen. Microsoft wil op deze manier beter grote klanten zoals het chemie- en farmacieconcern Bayer en energiebedrijf RWE kunnen bedienen. Er wordt ook geïnvesteerd in de naburige deelstaat Hessen. Het Rijn-Maingebied rond de stad Frankfurt is het belangrijkste internetknooppunt van Duitsland. Daar zijn bijvoorbeeld veel banken gevestigd, net als de Duitse aandelenbeurs. Ook heeft Frankfurt het grootste vliegveld van Duitsland.
Technologische vernieuwing
Duitsland is sterk aan het inzetten op technologische vernieuwing, waaronder via miljardensubsidies voor de bouw van nieuwe chipfabrieken. Volgens Scholz gebeurt er dan ook veel als het gaat om buitenlandse investeringen in het land.
Minister-president Hendrik Wüst van Noordrijn-Westfalen zei dat de investering door Microsoft de economie van zijn deelstaat duurzaam vooruit zal helpen. "Dat een dergelijk grote wereldwijde speler zulke investeringen in Noordrijn-Westfalen doet is een teken van vertrouwen", aldus Wüst.
Miljardeninvesteringen
Microsoft is een belangrijke speler op het gebied van AI. Het bedrijf heeft bijvoorbeeld een groot belang in ChatGPT-moederbedrijf OpenAI. Microsoft heeft vorig jaar ook miljardeninvesteringen op het gebied van AI in het Verenigd Koninkrijk en Australië aangekondigd.
Google heeft donderdag een AI-onderzoekscentrum geopend in Parijs. Daar gaan ongeveer driehonderd onderzoekers werken en worden duizenden AI-professionals getraind.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
1 dag geleden