Microsoft investeert miljarden in AI-infrastructuur in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse softwareconcern Microsoft gaat de komende twee jaar 3,2 miljard euro investeren in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) in Duitsland. Dat heeft Microsoft-president Brad Smith gezegd bij een ontmoeting met bondskanselier Olaf Scholz in Berlijn. Het geld is hoofdzakelijk bestemd voor dataverwerkingscentra en cloudinfrastructuur voor AI.
Volgens Smith zijn Duitse bedrijven bezig zich in rap tempo aan te passen aan AI-technologieën en is daarom meer rekenkracht nodig. Het is de grootste investering in de veertigjarige aanwezigheid van Microsoft in Duitsland. Ook wordt geld uitgetrokken om tot wel 1,2 miljoen mensen te trainen op het gebied van AI, aldus Smith.
Het grootste deel van het geld zal gaan naar de oprichting van een nieuwe 'cloudregio' in de westelijke deelstaat Noordrijn-Westfalen. Microsoft wil op deze manier beter grote klanten zoals het chemie- en farmacieconcern Bayer en energiebedrijf RWE kunnen bedienen. Er wordt ook geïnvesteerd in de naburige deelstaat Hessen. Het Rijn-Maingebied rond de stad Frankfurt is het belangrijkste internetknooppunt van Duitsland. Daar zijn bijvoorbeeld veel banken gevestigd, net als de Duitse aandelenbeurs. Ook heeft Frankfurt het grootste vliegveld van Duitsland.
Technologische vernieuwing
Duitsland is sterk aan het inzetten op technologische vernieuwing, waaronder via miljardensubsidies voor de bouw van nieuwe chipfabrieken. Volgens Scholz gebeurt er dan ook veel als het gaat om buitenlandse investeringen in het land.
Minister-president Hendrik Wüst van Noordrijn-Westfalen zei dat de investering door Microsoft de economie van zijn deelstaat duurzaam vooruit zal helpen. "Dat een dergelijk grote wereldwijde speler zulke investeringen in Noordrijn-Westfalen doet is een teken van vertrouwen", aldus Wüst.
Miljardeninvesteringen
Microsoft is een belangrijke speler op het gebied van AI. Het bedrijf heeft bijvoorbeeld een groot belang in ChatGPT-moederbedrijf OpenAI. Microsoft heeft vorig jaar ook miljardeninvesteringen op het gebied van AI in het Verenigd Koninkrijk en Australië aangekondigd.
Google heeft donderdag een AI-onderzoekscentrum geopend in Parijs. Daar gaan ongeveer driehonderd onderzoekers werken en worden duizenden AI-professionals getraind.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
12 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
14 uur geleden