Microsoft investeert miljarden in AI-infrastructuur in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse softwareconcern Microsoft gaat de komende twee jaar 3,2 miljard euro investeren in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) in Duitsland. Dat heeft Microsoft-president Brad Smith gezegd bij een ontmoeting met bondskanselier Olaf Scholz in Berlijn. Het geld is hoofdzakelijk bestemd voor dataverwerkingscentra en cloudinfrastructuur voor AI.
Volgens Smith zijn Duitse bedrijven bezig zich in rap tempo aan te passen aan AI-technologieën en is daarom meer rekenkracht nodig. Het is de grootste investering in de veertigjarige aanwezigheid van Microsoft in Duitsland. Ook wordt geld uitgetrokken om tot wel 1,2 miljoen mensen te trainen op het gebied van AI, aldus Smith.
Het grootste deel van het geld zal gaan naar de oprichting van een nieuwe 'cloudregio' in de westelijke deelstaat Noordrijn-Westfalen. Microsoft wil op deze manier beter grote klanten zoals het chemie- en farmacieconcern Bayer en energiebedrijf RWE kunnen bedienen. Er wordt ook geïnvesteerd in de naburige deelstaat Hessen. Het Rijn-Maingebied rond de stad Frankfurt is het belangrijkste internetknooppunt van Duitsland. Daar zijn bijvoorbeeld veel banken gevestigd, net als de Duitse aandelenbeurs. Ook heeft Frankfurt het grootste vliegveld van Duitsland.
Technologische vernieuwing
Duitsland is sterk aan het inzetten op technologische vernieuwing, waaronder via miljardensubsidies voor de bouw van nieuwe chipfabrieken. Volgens Scholz gebeurt er dan ook veel als het gaat om buitenlandse investeringen in het land.
Minister-president Hendrik Wüst van Noordrijn-Westfalen zei dat de investering door Microsoft de economie van zijn deelstaat duurzaam vooruit zal helpen. "Dat een dergelijk grote wereldwijde speler zulke investeringen in Noordrijn-Westfalen doet is een teken van vertrouwen", aldus Wüst.
Miljardeninvesteringen
Microsoft is een belangrijke speler op het gebied van AI. Het bedrijf heeft bijvoorbeeld een groot belang in ChatGPT-moederbedrijf OpenAI. Microsoft heeft vorig jaar ook miljardeninvesteringen op het gebied van AI in het Verenigd Koninkrijk en Australië aangekondigd.
Google heeft donderdag een AI-onderzoekscentrum geopend in Parijs. Daar gaan ongeveer driehonderd onderzoekers werken en worden duizenden AI-professionals getraind.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
7 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden