Microsoft investeert in AI-bedrijf G42 uit Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft investeert 1,5 miljard dollar in het in Abu Dhabi gevestigde bedrijf voor kunstmatige intelligentie G42. Dat bedrijf gaat gebruikmaken van het cloudplatform Azure van Microsoft voor zijn AI-toepassingen en Microsoft-president Brad Smith krijgt een bestuurszetel bij G42.
G42 wordt gecontroleerd door de steenrijke sjeik Tahnoon bin Zayed Al Nahyan. Microsoft krijgt een minderheidsbelang in G42, dat onder meer ook actief is met cloudcomputing en zelfrijdende auto's. De twee bedrijven hadden al een soort samenwerking en die banden worden nu dus verder aangehaald.
De overeenkomst kwam tot stand in overleg met de Amerikaanse overheid en de overheid van de Verenigde Arabische Emiraten. G42 zou dan wel zijn focus op China verminderen en zich meer richten op investeringen in westerse markten.
G42 heeft ook een samenwerkingsrelatie met ChatGPT-moederbedrijf OpenAI. Microsoft is grootaandeelhouder van OpenAI. Eerder dit jaar waren er nog berichten dat OpenAI-topman Sam Altman gesprekken voerde met investeerders in onder meer het Midden-Oosten over financiering van een eigen netwerk van AI-chipfabrieken. Daarbij zou ook met G42 zijn gepraat.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
4 uur geleden