Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft haalt Apple in als 's werelds waardevolste beursbedrijf

Microsoft haalt Apple in als 's werelds waardevolste beursbedrijf

NEW YORK (AFN/BLOOMBERG) - Microsoft heeft Apple ingehaald als 's werelds waardevolste beursbedrijf. Op de laatste handelsdag van de week liep de beurswaarde van Microsoft namelijk 1 procent op naar 2890 miljard dollar. De totale waarde van Apple, dat 0,2 procent hoger sloot op Wall Street, bleef steken op 2870 miljard dollar.

Microsoft ging Apple donderdag tussentijds ook al even voorbij. Het aandeel Apple kent dit jaar namelijk een slechte start. Het techconcern kreeg al meerdere adviesverlagingen van analisten. Daardoor werden de zorgen aangewakkerd dat de verkoop van de iPhone zwak blijft, vooral in de Chinese markt. In juni doorbrak het Amerikaanse concern nog als eerste bedrijf de historische beurswaardegrens van 3000 miljard dollar.

Microsoft doet het de laatste tijd relatief juist goed. Een deskundige van de firma Matrix Asset Advisors wijst erop dat Microsoft een duidelijke strategie voor ogen heeft als het gaat om kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf heeft volgens hem ook helder aangegeven hoe het de komende tijd verder wil groeien en zijn resultaten verder denkt te verbeteren.

Amerikaanse banken

De aandacht op de beurzen in New York ging vrijdag verder vooral naar grote Amerikaanse banken die met jaarcijfers kwamen. De resultaten van JPMorgan Chase en Wells Fargo werden slecht ontvangen en ze verloren op de beurs respectievelijk bijna 1 en meer dan 3 procent. Ook Morgan Stanley (min 0,9 procent) moest het ontgelden. De bank moet namelijk voor 249 miljoen dollar aan boetes betalen, omdat het concern jarenlang informatie over verkooporders van grote klanten heeft laten lekken. Citigroup eindigde wel 1 procent hoger. De bank gaat komende jaren 20.000 banen schrappen om kosten te besparen.

Beleggers hielden daarnaast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten in de gaten. De angst voor een verdere escalatie van de onrust daar stuwde onder meer de olieprijzen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 37.592,98 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 4783,83 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg een fractie tot 14.972,76 punten.

Tesla verloor op zijn beurt bijna 4 procent. De elektrische autofabrikant schortte een groot deel van zijn productie in een fabriek bij Berlijn op van 29 januari tot 11 februari. Het bedrijf stelt minder onderdelen te ontvangen doordat vrachtschepen de Rode Zee mijden en om moeten varen. Ook verlaagde Tesla de prijzen van enkele nieuwe modellen in China om de vraag daar aan te jagen.

Meer uit Financieel

Analisten verwachten hogere olieprijzen na aanvallen VS op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelaren maken zich op voor stijgende olieprijzen en meer volatiliteit na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. Dat zou volgen op een toch al turbulente week op de oliemarkt.

1 uur geleden
Israëlische luchtruim gaat zondagmiddag korte tijd weer open

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische luchtruim gaat zondag open van 13.00 uur tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Dat meldt de Israëlische luchthavenautoriteit. De belangrijkste luchthaven van het land heropent alleen voor de "landing van reddingsvluchten".

3 uur geleden
Topvrouw KLM: we zijn zeer alert, geen concessies aan veiligheid

HILVERSUM (ANP) - KLM is "zeer alert" en doet "geen enkele concessie" aan de veiligheid. Dat zegt topvrouw Marjan Rintel van de luchtvaartmaatschappij zondag in het televisieprogramma WNL op Zondag na de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. KLM heeft naar eigen zeggen frequent contact met verschillende ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, om informatie uit te wisselen en te kijken wat er wel en niet kan.

3 uur geleden
Aandelenbeurs Israël hoger na aanvallen VS op Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag aanzienlijke koerswinsten te zien, na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. De belangrijkste graadmeter, de TA-35, ging 1,2 procent omhoog. Onder meer banken hoorden bij de stijgers.

4 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen blijven luchtruim Midden-Oosten mijden

TEL AVIV (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen blijven zondag grote delen van het Midden-Oosten vermijden na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartmonitor FlightRadar24.

4 uur geleden
Monitor: veel meer vluchten luchtruim Afghanistan door conflict

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen vliegen veel meer door het luchtruim van Afghanistan omdat door het conflict tussen Israël en Iran grote delen van het Midden-Oosten zijn gesloten voor vliegverkeer en alternatieve routes worden gekozen. Volgens luchtvaartmonitor Flightradar24 is er sinds het uitbreken van het conflict vorige week vrijdag een zeer sterke stijging van het aantal vluchten boven Afghanistan te zien.

22 uur geleden
Topman Rosneft: productieverhogingen OPEC+ verstandig

SINT-PETERSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De productieverhogingen van oliekartel OPEC+ van de afgelopen tijd waren verstandig, nu de olieprijzen flink zijn gestegen door de onrust in het Midden-Oosten. Dat zei topman Igor Sechin van het Russische olieconcern Rosneft op een economisch forum in Sint-Petersburg. Rosneft is de grootste olieproducent van Rusland.

1 dag geleden