Microsoft grijpt in om weerbaarheid tegen hackers te vergroten
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft voegt speciale beveiligingsexperts toe aan zijn teams voor producten om de weerbaarheid tegen hackers te vergroten. Recent kreeg het Amerikaanse techconcern nog veel kritiek omdat het verschillende ernstige cyberaanvallen niet had kunnen voorkomen.
De beveiligingsexperts gaan direct rapporteren aan Igor Tsyganskiy, sinds december het wereldwijde hoofd cyberveiligheid bij Microsoft.
Vorige maand publiceerde de Amerikaanse Cyber Safety Review Board een vernietigend rapport. Hierin wees de waakhond op het onvermogen van het bedrijf om een aan China gelinkte hack te stoppen. Microsoft werd ook opgeroepen om zo snel mogelijk hervormingen door te voeren.
Beveiligingsupdates
Dat rapport ging over een incident vorig jaar. Begin dit jaar had Microsoft veel last van Russische staatshackers die probeerden in te breken in de systemen. In januari lukte dat ook. Cybercriminelen slaagden er toen in om toegang te krijgen tot e-mailaccounts van Microsoft-personeel. Naast enkele leidinggevenden, behoorden verschillende medewerkers die zich bezighouden met cyberveiligheid en juridische zaken tot de slachtoffers.
Als reactie op de incidenten besloot Microsoft onder andere beveiligingsupdates sneller door te voeren. Microsoft-topman Satya Nadella benadrukte vorige week dat zijn bedrijf intensief bezig is met het dossier. In een gesprek met beleggers zei hij dat Microsoft "veiligheid boven alles stelt".
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
10 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
14 uur geleden