
Microsoft gaat nepvideo's verkiezingen VS aanpakken
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat in de aanloop naar de presidentsverkiezingen Amerikaanse politici helpen om nepvideo's aan te pakken. Het softwareconcern heeft een hulpmiddel ontwikkeld waarmee gemanipuleerde foto's en video's kunnen worden herkend.
Met behulp van digitale watermerken moet straks op internet te zien zijn of beelden zijn bewerkt of gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Microsoft-president Brad Smith maakte dit bekend op de blog van het bedrijf. Het concern gaat het hulpmiddel voorlopig alleen aanbieden aan presidentskandidaten en hun campagneteams.
Dit jaar zijn al verschillende 'deepfakes' opgedoken in de aanloop naar de verkiezingen. De Republikeinse presidentskandidaat Ron DeSantis werd in juni gestraft voor het publiceren van nepafbeeldingen van Donald Trump en zijn voormalige medische hoofdadviseur Anthony Fauci. In april verspreidde het Republikeinse Nationale Comité een nepvideo van de dreigende ondergang van de VS onder leiding van president Joe Biden.
Of de politici en hun campagneteams op het aanbod van Microsoft zullen ingaan, is nog de vraag. Hoewel Microsoft al langer waarschuwt voor deepfakes, investeert het bedrijf fors in de technologie waarmee de nepbeelden kunnen worden gecreëerd. Onlangs stak Microsoft 10 miljard dollar in OpenAI, het bedrijf achter Dall-E, dat de software levert waarmee beelden kunnen worden bewerkt.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
22 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers wachtten het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten af. Naar verwachting verlaagt de centralebankenkoepel de leenkosten met een kwart procentpunt, maar de financiële markten kijken ook uit naar de toelichting van Fed-voorzitter Jerome Powell.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump wil een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën voordragen voor de op een na hoogste positie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF), melden persbureaus AFP en Bloomberg op basis van ingewijden. Stafchef Dan Katz van het ministerie staat daarmee op het punt de eerste plaatsvervangend directeur-generaal te worden van het internationale instituut voor financiële stabiliteit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen woensdag aan het begin van de handel een afwachtende houding aan in aanloop naar het rentebesluit later op de dag van de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken. Beleggers rekenen er vrijwel unaniem op dat de Fed de rente verlaagt, een stap die de Amerikaanse economie kan aanjagen nu de arbeidsmarkt tekenen van afkoeling vertoont. Beurshandelaren zijn echter vooral benieuwd naar de vooruitblik van de Fed op het toekomstige rentebeleid.
3 uur geleden