Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft gaat miljarden investeren in Britse AI-infrastructuur

Microsoft gaat miljarden investeren in Britse AI-infrastructuur

REDMOND (ANP) - Microsoft gaat de komende drie jaar 2,5 miljard pond (bijna 3 miljard euro) investeren in de infrastructuur rondom kunstmatige intelligentie (AI) binnen het Verenigd Koninkrijk. Daarmee wil het softwareconcern de omvang van de datacenters in Engeland verdubbelen, meer dan een miljoen mensen trainen om aan het werk te gaan in de AI-economie en de veiligheid van en het onderzoek naar AI ondersteunen.

"Deze investering in de infrastructuur zal helpen om aan de exploderende vraag naar efficiënte, schaalbare en duurzame AI-specifieke rekenkracht te voldoen, en aan de behoeften van de private en publieke sector die willen profiteren van de meest recente cloud- en AI-doorbraken", schrijft Microsoft-president Brad Smith in een blog op de website van het bedrijf.

De Britse overheid is blij met de investering van Microsoft. Premier Rishi Sunak noemt het een "een keerpunt voor de toekomst van AI-infrastructuur en -ontwikkeling in het Verenigd Koninkrijk".

Meer uit Financieel

Japan en VS gaan samenwerken rond mineralen en aardmetalen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en Japan hebben een overeenkomst ondertekend om de levering van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen aan beide landen te "verzekeren". Dat meldt het Witte Huis na het bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de premier van Japan, Sanae Takaichi.

1 uur geleden
500 rijkste Nederlanders breiden vermogen sneller uit

AMSTERDAM (ANP) - Het vermogen van de vijfhonderd rijkste Nederlanders is afgelopen jaar hard gegroeid. Gezamenlijk werden zij bijna 8 procent rijker, duidelijk meer dan de kleine 5 procent van een jaar eerder. Dit meldt zakenblad Quote op basis van de jaarlijkse Quote 500-lijst.

1 uur geleden
Transport- en logistieksector groeit dit jaar traag, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - De transport- en logistieksector in Nederland zal dit en volgend jaar iets meer goederen vervoeren. Onderzoekers van ING Research verwachten in 2025 een "trage" groei van het volume van 1 procent en een "vergelijkbaar cijfer" in 2026 voor de branche.

1 uur geleden
Japan en VS gaan samenwerken rond mineralen en aardmetalen

TOKIO (ANP) - De Verenigde Staten en Japan hebben een overeenkomst ondertekend om de levering van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen aan beide landen te "verzekeren". Dat meldt het Witte Huis na het bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de premier van Japan, Sanae Takaichi.

2 uur geleden
Oliebedrijf Rusland verkoopt buitenlandse bezittingen om sancties

MOSKOU (ANP/AFP) - De grote Russische olieproducent Lukoil gaat zijn buitenlandse bezittingen verkopen, meldt het bedrijf. De Verenigde Staten legden vorige week sancties op aan onder meer Lukoil vanwege de oorlog in Oekraïne.

8 uur geleden
Eindhovense chipfabrikant NXP boekt opnieuw lagere omzet en winst

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw minder omzet en winst geboekt. De omzet kwam uit op 3,2 miljard dollar (ongeveer 2,7 miljard euro), 2 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. De nettowinst bedroeg 631 miljoen dollar, een daling van 12 procent. De periode daarvoor daalde de winst fors, met bijna een derde.

8 uur geleden
Amazon gaat 30.000 kantoorbanen schrappen, meldt Reuters

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Amazon is van plan 30.000 kantoorbanen te schrappen vanaf dinsdag. De reductie kan verschillende afdelingen raken, waaronder personeelszaken en apparaten en diensten. Dit meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

9 uur geleden