Microsoft en Meta Platforms dalen op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Microsoft en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gingen donderdag omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Microsoft boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het techconcern profiteerde van een sterke groei in cloud computing en zijn activiteiten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de groei van cloudactiviteiten in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd ruim 5 procent lager gezet.
Ook Meta Platforms presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien. Volgens topman Mark Zuckerberg werden de resultaten gestuwd door verbeteringen op het gebied van AI. Hij waarschuwde echter voor een "significante versnelling" van de kosten in het komende jaar door investeringen in AI. Het aandeel verloor dik 2 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 41.965 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,8 procent tot 5767 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent op 18.365 punten.
Arbeidsmarkt
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen minder hoog uit dan verwacht. Daarnaast werd ook het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve bekendgemaakt. Die kwam conform verwachting uit op 2,1 procent.
Uber zakte bijna 9 procent. Het taxi- en maaltijdbezorgbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de totale boekingen op het platform bleven achter bij de verwachtingen. Ook de vooruitzichten voor de boekingen in het huidige kwartaal vielen tegen.
Nieuwe topman
Booking Holdings steeg op zijn beurt dik 5 procent. Het bedrijf achter hotelboekingssite Booking.com boekte in het derde kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
Verkoopplatform eBay kelderde verder ruim 9 procent, na een tegenvallende omzetverwachting voor het huidige kwartaal. Estée Lauder ging daarnaast meer dan 21 procent onderuit. Het cosmeticabedrijf liet zijn verwachtingen voor dit jaar los na tegenvallende verkopen in China.
Peloton klom juist zo'n 19 procent. De verkoper van fitnessapparatuur versloeg de marktverwachtingen in het afgelopen kwartaal. Ook kondigde het bedrijf een nieuwe topman aan. Peter Stern, een directeur bij Ford, wordt per 1 januari 2025 de nieuwe baas.
Meer uit Financieel
CALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Enkele grote Amerikaanse technologiebedrijven hebben in een brief aan beleidsmakers in Amerika opgeroepen om de ontwikkeling van open AI-modellen te bevorderen. Ze noemen het "essentieel om het technologisch leiderschap van de VS te waarborgen". Bij een open-weight-model kunnen gebruikers de parameters zelf downloaden en aanpassen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger gesloten. Beleggers verwerkten vrijdag opnieuw veel bedrijfsresultaten en reageerden op nieuwe importheffingen die door de Amerikaanse president Donald Trump zijn aangekondigd. De olieprijs daalde fors nadat het een dag eerder boven de 100 dollar per vat was uitgekomen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag positief begonnen, na de zware koersverliezen een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag, na de sterke stijging een dag eerder door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. Handelaren reageerden onder meer op de nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 en 12,5 procent voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. De nieuwe handelstarieven van president Donald Trump zouden de handelsstromen verder onder druk kunnen zetten, waardoor de vraag naar olie zou kunnen dalen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
8 uur geleden