Microsoft en Meta Platforms dalen op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Microsoft en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gingen donderdag omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Microsoft boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het techconcern profiteerde van een sterke groei in cloud computing en zijn activiteiten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de groei van cloudactiviteiten in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd ruim 5 procent lager gezet.
Ook Meta Platforms presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien. Volgens topman Mark Zuckerberg werden de resultaten gestuwd door verbeteringen op het gebied van AI. Hij waarschuwde echter voor een "significante versnelling" van de kosten in het komende jaar door investeringen in AI. Het aandeel verloor dik 2 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 41.965 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,8 procent tot 5767 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent op 18.365 punten.
Arbeidsmarkt
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen minder hoog uit dan verwacht. Daarnaast werd ook het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve bekendgemaakt. Die kwam conform verwachting uit op 2,1 procent.
Uber zakte bijna 9 procent. Het taxi- en maaltijdbezorgbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de totale boekingen op het platform bleven achter bij de verwachtingen. Ook de vooruitzichten voor de boekingen in het huidige kwartaal vielen tegen.
Nieuwe topman
Booking Holdings steeg op zijn beurt dik 5 procent. Het bedrijf achter hotelboekingssite Booking.com boekte in het derde kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
Verkoopplatform eBay kelderde verder ruim 9 procent, na een tegenvallende omzetverwachting voor het huidige kwartaal. Estée Lauder ging daarnaast meer dan 21 procent onderuit. Het cosmeticabedrijf liet zijn verwachtingen voor dit jaar los na tegenvallende verkopen in China.
Peloton klom juist zo'n 19 procent. De verkoper van fitnessapparatuur versloeg de marktverwachtingen in het afgelopen kwartaal. Ook kondigde het bedrijf een nieuwe topman aan. Peter Stern, een directeur bij Ford, wordt per 1 januari 2025 de nieuwe baas.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
8 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
1 dag geleden