Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft en Meta Platforms dalen op Wall Street na cijfers

Microsoft en Meta Platforms dalen op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Microsoft en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gingen donderdag omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Microsoft boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het techconcern profiteerde van een sterke groei in cloud computing en zijn activiteiten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de groei van cloudactiviteiten in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd ruim 5 procent lager gezet.

Ook Meta Platforms presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien. Volgens topman Mark Zuckerberg werden de resultaten gestuwd door verbeteringen op het gebied van AI. Hij waarschuwde echter voor een "significante versnelling" van de kosten in het komende jaar door investeringen in AI. Het aandeel verloor dik 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 41.965 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,8 procent tot 5767 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent op 18.365 punten.

Arbeidsmarkt

Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen minder hoog uit dan verwacht. Daarnaast werd ook het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve bekendgemaakt. Die kwam conform verwachting uit op 2,1 procent.

Uber zakte bijna 9 procent. Het taxi- en maaltijdbezorgbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de totale boekingen op het platform bleven achter bij de verwachtingen. Ook de vooruitzichten voor de boekingen in het huidige kwartaal vielen tegen.

Nieuwe topman

Booking Holdings steeg op zijn beurt dik 5 procent. Het bedrijf achter hotelboekingssite Booking.com boekte in het derde kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

Verkoopplatform eBay kelderde verder ruim 9 procent, na een tegenvallende omzetverwachting voor het huidige kwartaal. Estée Lauder ging daarnaast meer dan 21 procent onderuit. Het cosmeticabedrijf liet zijn verwachtingen voor dit jaar los na tegenvallende verkopen in China.

Peloton klom juist zo'n 19 procent. De verkoper van fitnessapparatuur versloeg de marktverwachtingen in het afgelopen kwartaal. Ook kondigde het bedrijf een nieuwe topman aan. Peter Stern, een directeur bij Ford, wordt per 1 januari 2025 de nieuwe baas.

Meer uit Financieel

CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

42 minuten geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

1 uur geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

2 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

2 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

3 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

3 uur geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

3 uur geleden