Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft en Meta Platforms dalen op Wall Street na cijfers

Microsoft en Meta Platforms dalen op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Microsoft en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gingen donderdag omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Microsoft boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het techconcern profiteerde van een sterke groei in cloud computing en zijn activiteiten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de groei van cloudactiviteiten in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd ruim 5 procent lager gezet.

Ook Meta Platforms presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien. Volgens topman Mark Zuckerberg werden de resultaten gestuwd door verbeteringen op het gebied van AI. Hij waarschuwde echter voor een "significante versnelling" van de kosten in het komende jaar door investeringen in AI. Het aandeel verloor dik 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 41.965 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,8 procent tot 5767 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent op 18.365 punten.

Arbeidsmarkt

Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen minder hoog uit dan verwacht. Daarnaast werd ook het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve bekendgemaakt. Die kwam conform verwachting uit op 2,1 procent.

Uber zakte bijna 9 procent. Het taxi- en maaltijdbezorgbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de totale boekingen op het platform bleven achter bij de verwachtingen. Ook de vooruitzichten voor de boekingen in het huidige kwartaal vielen tegen.

Nieuwe topman

Booking Holdings steeg op zijn beurt dik 5 procent. Het bedrijf achter hotelboekingssite Booking.com boekte in het derde kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

Verkoopplatform eBay kelderde verder ruim 9 procent, na een tegenvallende omzetverwachting voor het huidige kwartaal. Estée Lauder ging daarnaast meer dan 21 procent onderuit. Het cosmeticabedrijf liet zijn verwachtingen voor dit jaar los na tegenvallende verkopen in China.

Peloton klom juist zo'n 19 procent. De verkoper van fitnessapparatuur versloeg de marktverwachtingen in het afgelopen kwartaal. Ook kondigde het bedrijf een nieuwe topman aan. Peter Stern, een directeur bij Ford, wordt per 1 januari 2025 de nieuwe baas.

Meer uit Financieel

AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

19 minuten geleden
Topman Eiffeltoren stapt op na ophef om wegsturen medewerksters

PARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.

1 uur geleden
Wall Street opent voorzichtig door onzekerheid over inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.

2 uur geleden
AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

2 uur geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

2 uur geleden
Groep brancheverenigingen start petitie behoud personeelskorting

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.

2 uur geleden
Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

4 uur geleden